Hyundai rallimeeste pirtsakus võib Craig Breenile avada veel häid võimalusi


Craig Breen
Craig Breen.Foto: Margus Pahv

Hyundai WRC-tiim on sel hooajal läinud välja taktikaga, kus nad vahetavad pidevalt sõitjaid. Ainsana on kõikidel etappidel osalenud Thierry Neuville ning ülejäänud kahte autot on jaganud Sebastien Loeb, Andreas Mikkelsen ja Dani Sordo. Nimetatud kolmest ainsana sooviks kõikidel rallidel osaleda Mikkelsen, kuid tema komistuskiviks on saanud ebastabiilsus.

Soome rallil aga saab Hyundai roolis võimaluse Craig Breen, kuna Loeb ja Sordo ei taha kiiretel Soome teedel sõita. Autosport kirjutab, et Breen võib sel hooajal veel kahel etapil startida, kuna Sordo ja Loeb ei soovi kumbki ka Türgis ja Suurbritannias võidu sõita.

Autosport lisab, et Breenil tekib selline võimalus ainult olukorras, kui ta suudab Soome rallil näidata head kiirust. Iirlane saab ka loomulikult ise enda jaoks palju ära teha – Mikkelsenist kiiremini sõites tagaks ta tõenäoliselt endale stardikoha veel paaril rallil.

Hyundai boss Andrea Adamo on sel hooajal näidanud, et ta võib vajadusel Mikkelseni lihtsalt kõrvale lükata ja saata starti kiiremad mehed.

MM-sarja üldseis enne Soome rallit:

1. Ott Tänak (Toyota) 150 punkti
2. Sebastien Ogier (Citroen) 146
3. Thierry Neuville (Hyundai) 143
4. Elfyn Evans (M-Sport) 78
5. Teemu Suninen (M-Sport) 62
6. Kris Meeke (Toyota) 60
7. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 56
8. Dani Sordo (Hyundai) 52
9. Esapekka Lappi (Citroen) 40
10. Jari-Matti Latvala (Toyota) 40
11. Sebastien Loeb (Hyundai) 39