Hispaania meedia avalikustas, kes rallisõitjatest aitas Ott Tänaku Hyundaisse meelitada


Sebastien Ogier, Ott Tänak ja Dani Sordo
Sebastien Ogier, Ott Tänak ja Dani SordoFoto: EIBNER/Alexander Neis, imago-images/Scanpix

Hispaania ajalehe Marca teatel mängis autoralli valitseva maailmameistri Ott Tänaku üleminekul Toyotast Hyundai meeskonda suurt rolli ka hispaanlane Dani Sordo.

Marca ralliajakirjanik Nacho Villarin kirjutab, et augusti lõpus pärast Saksamaa rallit, mille Tänak võitis, istusid Sordo ja Tänak hotelli baaris ning järsku tekkis Hispaania rallisõitjal idee kutsuda sinna ka Hyundai boss Andrea Adamo.

Adamo oli koheselt nõus MM-sarja liidriga kohtuma ning see oli üldse esimene kord, kui Tänak ja Adamo näost näkku juttu ajasid. Pärast mitteametlikku kohtumist andis Sordo Adamole ka Tänaku telefoninumbri ning sealt alates suhtles Hyundai boss eestlasega juba korduvalt.

Marca andmetel leidsid Adamo ja Tänak kiiresti ühise keele ning juba kolme nädala pärast oli kokkuleppeni jõutud. Ametlik teadaanne eestlase üleminekust Toyotast Hyundaisse tehti Lõuna-Korea autotootja poolt teatavaks 31. oktoobril.

Delfi saatis Tänakule lingi Hispaania väljaandes ilmunud artikliga, mispeale andis valitsev mailmameister mõista, et päris nii need asjad siiski ei käinud. Samas Tänak ei täpsustanud, kas üldse, ja milline osa sellest jutust võib paika pidada.

Lisaks Tänakule ja Sordole kuuluvad järgmisel hooajal Hyundai meeskonda Thierry Neuville ja Sébastien Loeb.