FOTO | Craig Breen mälestab traagilises avariis hukkunud kaardilugejat


FOTO | Craig Breen mälestab traagilises avariis hukkunud kaardilugejat
Gareth Robertsi elu nõudnud avariiFoto: Alessandro Fucarini, AP/Scanpix

Tänavuseks hooajaks WRC-sarjast kõrvale jäänud iirlane Craig Breen elas täna täpselt seitse aastat tagasi üle oma karjääri kõige saatuslikuma avarii, kui Sitsiilias toimunud Targa Florio rallil hukkus tema kaardilugeja Gareth Roberts.

Intercontinental Rally Challenge'i sarja kuulunud asfaldirallil kaldus Breeni juhitud Peugeot vasakkurvis teelt välja ning paiskus suurelt kiiruselt vastu teepiiret.

Just teepiire oligi see, mis 24-aastasele Robertsile saatuslikuks sai: see tungis auto kokpitti ning tappis waleslase sündmuspaigal.

Traagilise avarii valguses peatati kogu ralli. Breen aga pikka võistluspausi ei pidanud - juba kuu aega hiljem sõitis ta ühel Suurbritannias peetud rallil ning oli augusti alguses koos Paul Nagle'iga platsis Soome MM-rallil.

"7 aastat... Kuna tegu on Sardiinia nädalavahetusega, tunnen, et see on kohane. See kord, kui kaotasime ratta ning sa pidasid vajalikuks kõik oma 50 kilogrammi aknast välja ballastiks, arvates, et see kergitab auto maast üles! Igatsen sind, Jaff," kirjutas Breen emotsionaalses säutsus.