FIA soovib autoralli MM-sarja veelgi laiendada


FIA soovib autoralli MM-sarja veelgi laiendada
Sebastien Loeb 2019. aasta Kataloonia rallil. Järgmisel hooajal Kataloonia etappi kavas pole.Foto: AFP/Scanpix

Rahvusvahelise autoliidu uus WRC-sarja töörühm näeb vaeva, et lähitulevikus toimuks autoralli MM-sarja etapp ka Hiinas ja Kanadas.

2020. aastal on MM-sari niigi varasemast globaalsem, sest Hispaania ja Korsika etapid pidid teed tegema Keenia ja Jaapani rallidele.

"Meie eesmärk on Põhja-Ameerikasse ja Hiina naasta. Töörühm hoolitseb selle eest, et potentsiaalsetel liitujatel oleks lihtsam MM-etappi korraldada," ütles FIA rallidirektor Yves Matton väljaandele Rallye-Magazin.

Matton tõi näiteks, et Keenia etapi korraldajad said hüva nõu Walesi MM-ralli eest hoolitsevatelt inimestelt.

Kanada puhul on peamiselt räägitud talveralli võimalusest. Nii saaks see kas täiendada või mõnel aastal isegi asendada Rootsi etappi. Viimati võisteldi Kanadas autoralli MM-sarja arvestuses 1979. aastal, siis sõideti Quebeci ümbruses sügisel.

Hiina ralli oli MM-sarja kavas 1999. aastal. 2016. aastal oleksid hiinlased pidanud naasma, aga etapp jäi ohtlike tingimuste tõttu ära.

WRC-klassi võistkonnad on toonitanud, et üle 14 etapi MM-sarja ei mahu. Seega tuleb FIA-l hakata rallisid planeeritust veelgi rohkem erinevate aastate peale hajutama.