FIA boss kiitis Rally Estonial hästi töötanud koroonaviiruse ettevaatusabinõusid

 (6)
Rally Estonia 2020
Rally Estonia 2020Foto: Margus Pahv

Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) rallidirektor Yves Matton kiitis taas Rally Estoniat ning kinnitas, et Eestis kasutatud koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmed lähevad samal kujul käiku ka sel nädalavahetusel sõidetaval Türgi MM-etapil.

"Eestis oli esimene kord, kui kasutasime vastavaid COVID-19 ettevaatusabinõusid. Kindlasti õppisime selle käigus palju uut ja olen kindel, et õpime ka edasi," sõnas Matton DirtFishile.

"See töötas tõesti hästi. Kindlasti oli seal palju piiranguid, kuid see on ainus viis, kuidas mootorispordivõistlusi praegu korraldada," jätkas Matton ja lisas: "See pole kellelegi lihtne. Me ei näe, et Türgi ralli korraldamise mõttes selles osas midagi muutuks."

Türgi rallil jagatakse hooldusala sarnaselt Rally Estoniale kaheks, kus kõrgema tihedusega alal on peamiselt meeskondade esindajad, korraldajad ning FIA ja WRC ametnikud. Hõreda tihedusega alal on meediaesindajad ning need kaks gruppi puutuvad omavahel kokku vaid minimaalselt.

84 miljoni elanikuga Türgis on olnud koroonajuhtumite arv kogu viimase kuu tõusutrendis - keskmiselt on avastatud 1500 uut haigusjuhtumit päevas ning surnud on umbest 50 inimest päevas. Kokku on Türgis viirus nõudnud juba enam kui 7000 inimese elu.

DirtFish tõi võrdluseks, et 1,3 miljoni elanikuga Eestis on olnud siiani kokku 64 surmajuhtumit.

18.-20. septembrini sõidetav Türgi ralli peetakse tänavu ilma publikuta.