Evans tõi välja Hyundai ühe eelise Toyota ees: kõlab väiksena, aga sellised asjad loevad

 (3)
Evans tõi välja Hyundai ühe eelise Toyota ees: kõlab väiksena, aga sellised asjad loevad
Elfyn EvansFoto: Patrik Lundin / Red Bull Content Pool

Autoralli MM-sarja üldliider Elfyn Evans (Toyota) rääkis DirtFishile, kuidas ta valmistub Monza MM-ralliks, kus tal on võimalus kindlustada karjääri esimene MM-tiitel. Toyota sõitja märkis ühtlasi, et Hyundail on enne rallit väike eelis.

Itaalias Monza ringrajal ning selle ümbruses toimuv MM-etapp on kavas 4. - 6. detsembrini. Viimase ralli eel hoiab liidrikohta Toyota sõitja Evans, kelle edu tiimikaaslase Sebastien Ogier' ees on 14 punkti.

Koroonaviiruse pandeemia tõttu pole aga jätkuvalt kindel, kas Monza ralli ikka toimub. Mäletatavasti järgmisel nädalal toimuma pidanud Ypresi MM-etapp jäeti juba ära.

"Ausalt, ma ei kuula üldse neid (spekulatsioone). Hoian oma pea maas ja keskendun sellele, millele on vaja, et ralliks valmistuda," rääkis waleslane portaalile DirtFish. "Mõistagi ei tea ma Monza kohta palju. Ma pole sealsel üritusel varem käinud ning seega valmistun selleks pardakaamera salvestuste vaatamiste ja teiste tavapäraste viiside abil."

Evansi sõnul on neil Monza ralli eel kavas üks ühepäevane test. "Ma ei tea täpselt, kus see toimub, aga Monzale väga lähedal. Väga oluline on taas autos olla," sõnas britt, kellel on kahju, et nad ära jäänud Ypresi ralli eel Toyotat testida ei jõudnud.

Seotud lood:

"Hyundai testis veidi varem ning neil on seega olnud üks lisapäev autos. Tean, et see on väike asi, kuid sellised asjad loevad. Üks lisapäev autos asfaldi seadistusega oleks olnud tore. Enam me ei saa aga midagi muuta," tõdes Evans.

Lisaks Evansile ja Ogier'le on veel hooaja viimasel etapil võimalus meistriks tulla Hyundai sõitjatel Thierry Neuville'l ja Ott Tänakul. Tõsi, nende võimalused on üsnagi minimaalsed. Neuville jääb Evansist maha 24 ja Tänak 28 punktiga.