Ennustus: Hyundai tuleva aasta koosseis on kõige vingem pärast McRae ja Sainzi duot

 (4)
Ott Tänak (keskel) kihutab tuleval hooajal ühes võistkonnas koos Thierry Neuville'iga (vasakul).
Ott Tänak (hüppel) kihutab tuleval hooajal ühes võistkonnas koos Thierry Neuville'iga (vasakul).Foto: MIGUEL RIOPA, AFP/Scanpix

Red Bulli portaal on teinud intervjuu autoralli maailmameistri Ott Tänakuga. Paljuski vaadatakse ette ka tulevale hooajale, kus eestlane hakkab kihutama Hyundai meeskonnas.

Hyundais teeb lisaks Tänaule täishooaja kaasa ka viiekordne MM-hõbe Thierry Neuville. Nii ongi Red Bull visanud õhku oletuse, et Tänaku ja Neuville'i duo on WRC-sarja kõige kuumem kooslus pärast Colin McRae ja Carlos Sainzi ühte võistkonda kuulumist. McRae võitis MM-tiitli 1995. aastal, Sainz krooniti maailma parimaks 1990. ja 1992. aastal.

McRae ja Sainz sõitsid koos nii Subaru, Citroeni kui ka Fordi ridades. Kõige tulisema heitluse pidasid mehed maha 1995. aastal, kui McRae krooniti Subaruga maailmameistriks. Tiimikaaslane Sainz jäi talle alla viie silmaga ning pidi leppima hõbemedaliga.

„Austan Hyundai meeskonda tohutult. Oleme viimastel hooaegadel omavahel kõvasti võidelnud. Neil on alati olnud võitlusvõimeline meeskond ja auto. Nüüd on huvitav näha asju ka seestpoolt,“ sõnas Tänak antud intervjuus.

„Andrea (Hyundai boss Andrea Adamo) poolt esitatud visioon on väga lubav ning ühtib minu tulevikuambitsioonidega,“ lisas Tänak, kes lõi Hyundaiga käed kaheks aastaks.