Elfyn Evansi kaardilugeja pühendas Rootsi ralli esikoha hukkunud Michael Parkile


Elfyn Evansi kaardilugeja pühendas Rootsi ralli esikoha hukkunud Michael Parkile
Scott Martin (vasakul) ja Elfyn Evans Rootsi ralli võidukarikatega.Foto: REUTERS/SCANPIX

Hiljuti Rootsis karjääri esimese WRC-sarja etapi võitnud kaardilugeja Scott Martin ütles, et teda innustas tippu pürgima 2005. aastal hukkunud ametivend Michael Park.

Scott Martin loeb kaarti Toyota sõitjale Elfyn Evansile. Kui Evansil oli WRC-sarjas üks etapivõit juba 2017. aastast kirjas, siis Martin polnud nii kõrgel tasemel veel triumfeerinud.

Martinist sai 15. Suurbritannia kaardilugeja, kes on WRC-ralli võitnud.

"Mõtlen erilistel hetkedel juba aastaid just Michaelile, näiteks kui olen poodiumil. Michael on alati minu meeles püsinud, tänan teda siiamaani abi eest," rääkis 38-aastane Martin portaalile DirtFish.

"Mäletan tema ja Markko Märtini esimest võitu 2003. aasta Kreeka rallil ja hiljem Soomes. Soomes aitasin ma nende autot ette valmistada. Michael oli minuga uskumatult hea, ta aitas mind väga palju. Pean talle tänulik olema," lisas ta.

Park hukkus 2005. aasta Suurbritannia rallil. "See mõjus mulle väga halvasti. Olin samal aastal Matthew Wilsoni kõrval istudes läbi elanud suure avarii olin peaaegu sellest ametist loobumas. Aga Michael innustas mind jätkama, ta nägi minuga palju vaeva," ütles Martin.