Eestlased, pange vaim valmis! Soome ralli ajal on oodata eriti suuri liiklusummikuid

 (1)
Longread ummik
Liiklusummik. Pilt on illustreeriv.Foto: Jaanus Lensment

Soome sporti ootab ees tõeline supernädalavahetus ja seega on Kesk-Soomes oodata suuri liiklusummikuid, kirjutab Ilta-Sanomat.

Lisaks Jyväskylä ümbruses peetavale autoralli MM-etapile on palju rahvast oodata ka Lahti ja Lappeenrantta kanti. Lahtis toimub põhjanaabrite suurim ratsaspordiüritus Kuninkuusravit ja Lappeenranttas Soome kergejõustikumeistrivõistlused. Viimati peeti kolm suursündmust samal nädalavahetusel 2015. aastal.

Soome ralli täpne pealtvaatajate arv pole teada, sest korraldajad loevad kokku kõigi kiiruskatsete külastused. Nii on viimastel aastatel kokku saadud arv 260 000 - 290 000. Nii-öelda unikaalseid pealtvaatajaid on ilmselt alla 100 000. Eesti fänne peaks Jyväskylä ümbrusesse sõitma viiekohaline arv.

Ratsaspordihuvilisi peaks Lahtisse samuti massiliselt tulema - 21. sajandil on üritusel olnud tavaliselt üle 50 000 pealtvaataja.

Pisut eemal, Kagu-Soomes, asuv Lappeenrantta jääb ilmselt ummikute epitsentrist välja. Kergejõustikustaadionile oodatakse 15 000 - 20 000 inimest.

Rahvahulkade liikumise haripunkt on laupäeval. Siis tuleb sihtpunkti jõudmiseks erilise hoolega aega varuda.