DELFI VIDEO: Neli rallisõpra Rootsis: eestlasi on seekord radade ääres kolm korda rohkem kui mullu

 (5)
Miks rallile tulla ja mida oodatakse tänavu Tänakult?

Eesti rallisõprade huvi MM-sarja vastu on koos Ott Tänaku esilekerkimisega taas jõudsalt kasvama hakanud. Täpset pealtvaatajate arvu mõistagi kuskil kirjas pole, kuid paistab, et Markko Märtini tippaegadele on vähemalt Rootsis jõutud üsna lähedale.

Delfi palus täna hommikupoolikul kaamera ette neli Eesti rallisõpra, kes varemgi mitmel korral Rootsis kohapealt sündmusi jälginud. Neeme, Kris, Peep Ja Aavo olid meeleldi asjalikke vastuseid nõus jagama.

"Näiteks mulluse aastaga on siin umbes kolm korda rohkem Eesti rallisõpru kohal," sõnas Neeme viimase katse eel.

"See on Soome ralli kõrval kõige kättesaadavam etapp eestlaste jaoks. Osad peavad seda ehk liiga kaugeks ja kalliks, aga tegelikult on vastupidi: siia tulla on kõige odavam ja siin vaadata on kõige parem tänu suurtele kiirustele," kinnitab Neeme, kes käinud Rootsi rallit vaatamas pea kümme korda.

Tänaku võidukonkurentsis püsimine on teinud ralli jälgimise eriti huvitavaks. Kuigi levi pole metsas alati parim, hoitakse telefonide kaudu aegadel silma peal.

"Tiitli eest on vast vara veel võidelda, aga kolme hulka hooaja kokkuvõttes võiks Ott jõuada küll," lisasid rallisõbrad justkui ühest suust.

Kuues käik (WRC)