DELFI VIDEO | JWRC-sarjas teist kohta hoidev Roland Poom: kui rehve ikka all ei ole, on kiiretes kohtades väga keeruline


Roland Poom ja Ken Järveoja hoiavad Rootsi ralli viimase võistluspäeva eel JWRC klassis teist kohta. Liidrist Tom Kristenssonist ollakse ühe minuti ja 44 sekundi kaugusel.

"Kokkuvõttes oli väga hea päev. Mega raske päev oli. Kui rehve ikka all ei ole, siis kiirete osade peal läks väga keeruliseks," võttis Poom tänase võistluspäeva kokku. "Meie konkurentidel tuli seal eksimusi, samamoodi tuli ka Ken Tornil eksimusi. Proovisime kõike mõistusega võtta."

"Kalkuleerimist oli väga palju. Üks asi, millega pole varem kokku puutunud, oli, et igal pool ei saa sõita võimalikult kiiresti, vaid pidigi võtma mõistusega, et säästa rehve," lisas Poom. "Ühel katsel võid kaotada 30 sekundit aega, aga samas säästad rehve järgmiseks. Minu jaoks täiesti uus maailm."

Poomi ja Järveoja järel hoiavad JWRC-klassis kolmandat kohta Hispaania ekipaaž J. Solans Baldo - M. Barreiro Zas, kes jäävad eestlastest maha täpselt kahe minutiga. Ken Torn ja Kuldar Sikk hoiavad üheksandat kohta, kaotust liidrile on üle 25 minuti.

Homme sõidetakse Rootsi rallil kolm kiiruskatset.