DELFI SOOME RALLIL | Järveoja kehastus Torni ja Siku abiliseks


Ken Torn.
Ken Torn.Foto: Margus Pahv

Soome MM-rallil Juunior WRC sarjas esikohta hoidvad Ken Torn ja Kuldar Sikk said ralli käigus väärt infot Ott Tänaku kaardilugejalt Martin Järveojalt.

„Saatsin Kuldarile sms-i, kus hoiatasin halbade kohtade eest. Pärast kiiruskatset ta vastas, et nendest kohtadest said nad puhtalt läbi, kuid muus kohas lõhkusid nad ikkagi rehvi,“ rääkis Järveoja.

Laupäeva eelviimasel kiiruskatsel purunes Torni autol rehv mõni kilomeeter enne finišit. Katkise rehviga lõpuni sõites, kaotas ta lähimale jälitajale Emil Bergkvistile 14,6 sekundit. Päeva lõpuks on meeste vahe 12,7 sekundit.

Torni sõnul polnud tühja rehviga sõitmises midagi keerulist. „Vasak rehv oli tühi, seega sai vasakule pööravaid kurve täiega sõita, kuid paremkurvis pidi arvestama, et auto hästi ei keera,“ kirjeldas ta. „Pidin kainelt mõtlema ja vaatama, et liiga palju aega ei kaotaks.“

Torn jäi laupäevase rallipäevaga tervikuna rahule. „Oleme oma klassis liidrid ning nii tuleb jätkata,“ nentis ta. „Pühapäeval püüan teha oma asja ja hullu ei pane. Parem on tuua auto lõpuni. Võit oleks muidugi äge, kuid peast hulluks ma ei lähe. Peab jätma endale varu, et suudaks kividele ja ootamatustele reageerida.“