DELFI SARDIINIAS | Järveoja: autos on hea õhkkond


Sardiinia ralli 2019
Martin JärveojaFoto: McKlein, Toyota Gazoo Racing WRC

Sardiinia MM-ralli teise päeva esimesel ringil konkurentidega võrreldes selget üleolekut näidanud Ott Tänaku ja Martin Järveoja olekust õhkus lõunapausile tulles rahu ja enesekindlust.

Martin Järveoja sõnul polnud neil päeva alustuseks kindlat paigas, milliseks peavad jõuvahekorrad lõunapausiks kujunema. Fakt on aga see, et Dani Sordo vastu pöörati 11,2 sekundiline kaotus 6,4 sekundiliseks eduks.

„Sordo on positiivselt üllatanud. Eelkõige just sellega, et suudab Teemu Sunineni enda taga hoida. Arvasin, et soomlane on siinsetele teedel kiirem," arutleks Järveoja ning lisas, et tema arvates kulgeb kõik hästi. „Teisel ringil on alati pisut raskem, aga olen optimistlik. Veidike peame sättima auto seadistust, kuid teed peaksid olema jätkuvalt suhteliselt heas seisus. Ainult viimane kiiruskatse võib tulla hullem."

Kolmandat järjestikust rallivõitu jahtivate Tänaku ja Järveoja jaoks kulgevad ralli sarnase stsenaariumi järgi. Avapäeval esimeste hulgas startides hoitakse paremates tingimustes sõitvate konkurentidega sarnast hoogu, teisel päeval ollakse aga puhta sõiduga tempo poolest selgelt parimad. Seejuures ei paista eestlaste tegutsemises vähimatki närvilisuse märki.

„Sisemiselt valitseb rahu. Autos on õhkkond hea, närvilist olekut pole vaja tunda," märkis Järveoja.

Kuues käik (WRC)