DELFI SAKSAMAAL | Päevakommentaar: Ogier’ rehvilõhkumine oli halb Tänakule

 (6)
Saksamaa ralli 2018
Saksamaa ralli 2018Foto: McKlein, Toyota GAZOO WRT

Kui me vaatame väikest pilti ehk lahingut, siis Ott Tänak kahtlemata võitis sellest, et Sébastien Ogier Saksamaa ralli 13. kiiruskatsel rehvi lõhkus ja teiselt kohalt kümnendaks langes. Ent suure pildi ehk sõja ehk tiitliheitluse koha pealt polnud Ogier’ äpardus just suurem asi.

Edasine on laskmata karu jagamine, sest sõitmata on veel pühapäevased kolm katset, aga ikkagi...

Võib arvata, et Tänak hoidnuks Ogier’ Saksamaal nii või naa selja taga. Võttes aluseks, et Jari-Matti Latvala edestabki Thierry Neuville’i, saanuks MM-sarja liider neljanda koha (Dani Sordo laseb igal juhul Neuville’i endast mööda) ja seis punktikatset arvestamata olnuks säärane: 1. Neuville 165, 2. Ogier (-15), 3. Tänak (-33).

Nüüd nihkub Tänak aga Ogier’le rohkem, Neuville’ile vähem lähemale. Kui Ogier lõpetab kuuendana, on punktiseis järgmine: 1. Neuville 168, 2. Ogier 140 (-28), 3. Tänak (-36). Need kolm punkti, mis Neuville säästab võitluses Tänakuga, võivad talle olla kullahinnas. Samas võib abi tulla Esapekka Lappilt, kes kaotab Neuville’ile vaid 6,3 sekundiga. Saa belglasest ette ja Tänak võidaks kohe kolm punkti. Ja ka punktikatsel on mängus väärt silmad...

Üks on selge – kui pühapäeval läheb kõik õnneks, siis Tänaku lootus MM-tiitlile säilib igal juhul.