DELFI POOLAS | Tänak: niisama sõites polnuks meil Neuville'i vastu võimalust

 (100)
DELFI POOLAS | Tänak: niisama sõites polnuks meil Neuville'i vastu võimalust
Ott Tänak Poolas.Foto: M-Sport

Poola MM-ralli 21. kiiruskatsel teelt välja sõitnud Ott Tänak tunnistas, et duellis Thierry Neuville'ga tuli sõita riski piiril. „Thierry tegi väga kõva nädalavahetuse ning niisama sõites polnuks teda võimalik võita," tunnistas ta.

Viimast päeva 3,1 sekundilise kaotusega alustanud Tänak ja kaardilugeja Martin Järveoja tõusid pühapäeval esimese kiiruskatsega ise 1,8 sekundiga liidriks. Vaheaega põhjal käis armutu vajutamine ka järgmisel kiiruskatsel, kuniks Tänak sõitis teelt välja. Ta jõudis küll kiiruskatse lõppu, kuid kaotas Neuville'le 1.44. Samas oli selge, et viga saanud masinaga pole võimalik jätkata.

„Sõitsime ühes kurvis auto tagaosaga vastu valli ja sealt tõmbas masina nina tagasi ning otse võssa," kirjeldas Tänak juhtunut. „Palju polnud vaja, selliseid kohti oli rajal ka varem, kuid sellistes oludes ongi teel püsimiseks vaja ka õnne," lisas Järveoja. Poola ralli viimase päeva hommikul sadas vihma ja teel oli muda, mida kiirulegendi kirjutamisel polnud võimalik ette näha.

Katkestamisega kaotasid eestlased MMi arvestuses palju väärtuslike punkte. „Kindlasti on juhtunu jama ja suur kaotus," nentis Tänak. „Mis sa ikka oskad praegu ütelda... tunnen pingelangust."

Kuues käik (WRC)