DELFI MEHHIKOS | Paar Koroona-Euroopast pärit ajakirjanikku saadeti arsti juurde, kuid tunnistati viirusevabaks


DELFI MEHHIKOS | Paar Koroona-Euroopast pärit ajakirjanikku saadeti arsti juurde, kuid tunnistati viirusevabaks
Thierry Neuville intervjuud andmas.Foto: Hyundai

Koroonaviirusest suhteliselt puutumata Mehhiko – põdejaid on kõige kaheksa – võttis MM-ralli ajal tarvitusele turvameetmed, et külalised viirust sisse ei tooks ega levitaks.

Juba Leoni lennujaamas tervitati Euroopast tulnuid soojuskaameratega ning riskipiirkondadest pärit inimesi – näiteks Hyundai tiimi pealikku itaallast Andrea Adamod – küsitleti ülima hoolega.

Rallipargis seisavad igal nurgal vabatahtlikud, kes piserdavad igaühe kätele desinfitseerimisvahendit. Ümber on tehtud ka tavapärased reeglid – näiteks ei saa ajakirjanikud meediatsoonis autode vahel saalida ja sõitjaga nina vastu nina intervjuud teha. Mehhikos on sportlaste ja meedia vahel piirded. Rallimehed ei jaga autogramme ning õhtused publikule mõeldud pressikonverentsid jäävad ära. Ka ei soovitata tiimi liikmetel ja ajakirjanikel liikuda publikualal.

Reedel läks asi sedavõrd hulluks, et paaril Euroopast pärit ajakirjanikul, kes võisid olla kokkupuutes viirushaigega, paluti külastada arsti. Tohtrid mõõtsid palavikku, küsisid-uurisid ning tunnistasid kahtlased persoonid täiesti terveteks.

Kuues käik (WRC)