DELFI AUSTRAALIAS | Tänak: tegin kaks viga, aga saime hakkama. Kõik on veel võimalik

 (1)
Austraalia ralli 2018
Austraalia ralli 2018Foto: McKlein, Toyota Gazoo Racing WRC

Austraalia rallil esimese kuue katse järel viiendat kohta hoidev Ott Tänak tõdes, et tegi esimesel päeval kaks olulisemat eksimust, kuid suutis lõpuks katkise auto rahuldava kiirusega finišisse tuua.

„Keeruline ja sündmusterohke päev,” kirjeldas Ott Tänak Austraalia ralli reedet. „Tegin kaks viga, stardikoht polnud samuti parim, nagu nägi Sébastien Ogier' ja Thierry Neuville'i tulemuste põhjal, aga lõpuks sain traumeeritud autoga enam-vähem sõidetud.”

Esimene suurem aps tuli pärastlõunasel esimesel kiiruskatsel. „Teises kurvis sõitsin tagaosaga vastu väravat ja kahjustasin vedrustust. Pärast seda ei vaadanud kõik rattad enam ühte suunda, vasak tagumine oli viltu all. Siis kaotasin läbi vee sõites auto esiosa.”

Tänaku sõnul mõjutas puuduv esiosa sõitu rohkem, kui viltune ratas: „Aerodünaamika puudus. Sõita saad, aga kiirust on vähem. Lisaks olid auto elutähtsad organid, eelkõige radiaator – Toyota nõrk koht – kaitseta, seega tuli olla väga ettevaatlik. Aga hakkama saime ja siitmaalt on kõik veel võimalik.”