DELFI AUSTRAALIAS | Ott Tänak: uskumine ei aita midagi, tuleb täiega panna

 (3)
Ott Tänak on ajakirjanike piiramisrõngas ka hooaja viimasel etapil Austraalias. MM-tiitel on tema jaoks endiselt võimalik.
Ott Tänak on ajakirjanike piiramisrõngas ka hooaja viimasel etapil Austraalias. MM-tiitel on tema jaoks endiselt võimalik.Foto: PAU BARRENA, AFP/Scanpix

Sel nädalal selgub autoralli maailmameister, kui kavas on hooaja viimane etapp. Austraalia ralli eel on tiitlilootus säilinud ka Ott Tänakul, kuid maailmameistriks tõusmiseks on lisaks enda heale sõidule vaja ka Sebastien Ogier' ja Thierry Neuville'i ebaõnnestumist.

“Rahulikult ja lõdvalt ei saa Austraalia rallit võtta. Võidusõit on ees. Sõidame nagu sõita tuleb. Tagasi end hoidma ei hakka. See on meie ainus võimalus. Kahjuks meie oma saatust ise muuta ei saa, aga anname absoluutse maksimumi,“ lubas Tänak.

Kas Tänak ise aga usub tiitllisse? “Uskumine ei aita siin midagi. Tuleb täiega panna,“ vastas ta.

“Hooaeg oli tegelikult hea ja positiivne, kuid kahjuks tuli liiga palju tagasilööke ja kahju oli tiitli võitmise võimalust ära anda,“ tunnistas ta.

Austraalia rallil paksid Tänakul olema enda sõnul head võimalused. “Toyota peaks olema kruusal võitlusvõimeline, seda näitas Hispaania ralli, kus ka Jari-Matti Latvala näitas väga head kiirust,“ põhjendas Tänak.

MM-sarja üldseis enne Austraalia rallit:

1. Sebastien Ogier (M-Sport) 204 punkti
2. Thierry Neuville (Hyundai) 201 punkti
3. Ott Tänak (Toyota) 181 punkti
4. Esapekka Lappi (Toyota) 110 punkti
5. Jari-Matti Latvala (Toyota) 102 punkti
6. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 84 punkti
7. Dani Sordo (Hyundai) 71 punkti
8. Elfyn Evans (M-Sport) 70 punkti
9. Craig Breen (Citroen) 61 punkti
10. Hayden Paddon (Hyundai) 55 punkti

Kuues käik (WRC)