DELFI ARGENTINAS | Tänak: mõistagi pole me kohaga rahul, homme tuleb suruda

 (4)
DELFI ARGENTINAS | Tänak: mõistagi pole me kohaga rahul, homme tuleb suruda
Ott TänakFoto: McKlein, Toyota GAZOO WRT

Argentina ralli esimese pika päeva kolmandana lõpetanud Ott Tänak oli pettunud, et Toyotal pooltelg lagunes ning ta liidrikohalt kukutas, kuid mees jäi maru rahulikuks.

„Mõistagi pole me kohaga rahul,” sõnas Tänak. „Homme tuleb suruda, õnneks on vahed väikesed.”

Tänaku sõnul oli tal suisa hirm, kas jõutaksegi purunenud veovõlli tõttu päeva viimase kiiruskatse lõpuni. Tulemust rikkus pisut ka piruett, mille Tänak veidi enne katse finišit tegi. „See oli amatöörlik viga,” tunnistas ta ausalt. „Aga vähemalt saime päeva lõpuni sõidetud. Teed olid väga rasked nii meestele kui autodele. Pärastlõunal leidsin rütmi, fiiling oli hea, kuni juhtus.”

Kõik, mis oli tuleb selja taha jätta. „Homme on uus päev,” võttis Tänak asja rahulikult. „Laupäevased katsed on sujuvad, siledas ja kiired ning peaksid Toyotale sobima.”

Ott Tänak ja Martin Järveoja sõitsid pea kogu pärastlõuna mõranenud esiklaasiga. "Esimese katse teisel kilomeetril maandusime trampliinilt ninale ja klaasi lõi mõra sisse," selgitas Järveoja. "Peagi tuli teinegi mõra. Ikka on hirm, et lööb klaasi ämblikuvõrguks, aga õnneks pääsesime. Katsed olid autole rasked ja ega meilgi kerge olnud. Aga jõudsime finišisse enam-vähem terve autoga."