Citroën otsustas Kris Meeke'i Poola MM-rallilt kõrvale jätta

 (20)
Kris Meeke
Kris MeekeFoto: MIGUEL RIOPA, AFP

Citroëni rallimeeskond teatas vahetult pärast Sardiinia osavõistlust, et järgmisel MM-etapil Poolas Kris Meeke starti ei pääse.

37-aastane britt võitis märtsi alguses küll Mehhiko ralli, kuid ülejäänud kuuel etapil on ta sõiduvigade tõttu kõrgest mängust välja pudenenud. MM-sarja üldarvestuses paikneb üks eeldatavaid favoriite 27 punktiga alles kümnendal positsioonil.

"Pärast järjestikuseid pettumusi oleme palunud Krisil üks samm tagasi astuda ning Poolas mitte startida," sõnas Citroëni tiimi juht Yves Matton pressiteates. "Ta aktsepteeris meie otsust ning oleme talle selle eest tänulikud."

"Paus annab Krisile võimaluse akusid laadida ning Soome ralliks pingest vabaneda. Ta võitis mullu Soomes tänu suurepärasele sõidule, mistõttu loodame, et ta tuleb tugevana tagasi," ütles Matton.

Matton lisas, et Meeke'ile puhkuse andmine võimaldab tiimil jätkata koostööd Andreas Mikkelseniga, kes debüteeris Sardiinias Citroëni roolis ja sai kaheksanda koha. Lisaks norralasele, kes teenis mullu Poolas mäletatavasti Ott Tänaku ees esikoha, stardivad Citroëni sõitjatest järgmisel rallil ka Craig Breen ja Stephane Lefebvre.

Poola ralli algab 29. juunil ning lõpeb 2. juulil.