Citroen kahtlustab, et konkurendid lõikasid ning palub korraldajatel nende pardakaamerate salvestused üle vaadata


Citroen kahtlustab, et konkurendid lõikasid ning palub korraldajatel nende pardakaamerate salvestused üle vaadata
Sébastien Ogier' olukord: kummalt poolt posti mööduda?Ekraanitõmmis

Argentina ralli 11. kiiruskatsel sattus valitsev maailmameister Sébastien Ogier täbarasse olukorda, kui ühes paremkurvis ei suutnud ta otsustada, kummalt poolt väravaposti kurvi võtta.

Raja koostamisel oli tee kõrval olnud värav suletud ning korraldajate koostatud rajaraamatus oli samuti korrektseks teekonnaks märgitud väravast vasakult poolt möödumine.

Kui Ogier paika jõudis, oli aga värav lahti ning valida sisuliselt kahe sõidujoone vahel - hetkeks kõhelnud Ogier otsustas lõpuks õige joone kasuks, ent põrutas autoga vastu väravaposti, kahjustades sellega roolivõimu.

Citroeni tiimibossi Pierre Budari sõnul kahtlustavad nad, et Ogier' konkurendid võisid postist paremalt poolt mööduda ning sellega reegleid rikkuda. "Meie töö ei ole seda kontrollida, aga oleme näinud videoid kahest erinevast sõidujoonest. Nüüd peab FIA või keegi teine otsustama, mis oli selles olukorras õige. Reegel on väga lihtne: tuleb järgida rajaraamatut. Ja seal oli väga selgelt näidatud, et barjäärist tuleb mööduda vasakult," sõnas Budar Autospordile.

"Vaatasime juba ka rajakoostamise video üle ja seal oli värav suletud. Nüüd oli see aga lahti."

Kuues käik (WRC)