Briti olümpiasangar istub Walesi rallil Colin McRae legendaarse Subaru rooli

 (2)
Briti olümpiasangar istub Walesi rallil Colin McRae legendaarse Subaru rooli
Chris Hoy 2012. aasta Londoni olümpia kuldmedalitega.Foto: AFP/SCANPIX

Oktoobri alguses toimuva Suurbritannia ralli esimesel katsel astub publiku ette kuuekordne trekisõidu olümpiavõitja Sir Chris Hoy, kes istub oma lapsepõlveiidoli Colin McRae 1996. aasta Subaru Impreza rooli.

Tegemist on autoga, millega McRae võitis 1996. aasta Hispaania ralli ning mis praegu kuulub tiimi Prodrive kollektsiooni.

"See on lapsepõlveunistuse täitumine ning midagi, mida ma tohutu põnevusega ootan," ütles Hoy. "Colin oli minu jaoks, nagu ka kindlasti paljude teiste jaoks inspiratsiooniks, seega mul on au McRae pärandit elus hoida."

"Kõik poisid unistavad võidusõiduautodest, aga mind tõi mootorisporti just Colin McRae ja ralli. Ta oli imeline sõitja, keda vaadata ning temast sai minu kõigi aegade spordikangelane."

Pärast 2013. aastal karjääri lõpetamist on Hoy osalenud mitmes kereautode sarjas, muu hulgas ka 2016. aastal mainekal Le Mansi 24 tunni sõidus. Aasta varem võttis ta osa Londoni olümpiastaadionil toimunud Race of Champions sõuüritusest, kus ta asendas F1 piloodi Romain Grosjeani tiimikaaslasena vigastada saanud MotoGP sõitjat Jorge Lorenzot.