Kohtunikud määrasid eile Sordole ja Lappile kuuenda katse šikaani lõikamise eest Monza ringrajal kümnesekundilise karistuse. Sordo jäi ralli liidriks, edu Lappi ees oli üks sekund ja kolmandal kohal oleva Ogier' ees kaks sekundit. Evans jäi laupäeva alustades Sordost maha 7,1 ja Tänak 7,7 sekundiga.

Vahetult enne 7. katse algust selgus, et eile 4. katsel katkestanud Thierry Neuville täna rajale ei tule, sest Hyundai tahab teda säästa viimaseks päevaks ja punktikatseks.

SS7 (25,06 km): Mägedest alla tulek osutus oodatult keeruliseks, eriti üllatas sõitjaid värskelt maha sadanud lumelörts katse lõpuosas. Raudset närvi ja kindlat kätt näitas katse võitnud Ogier, Sordo kaotas talle 5,6 ja Evans 8,3 sekundiga. Tänak sai kirja neljanda aja (+10,1), Lappi oli alles viies (+15,1). Kokkuvõttes tõusis liidriks Ogier, kellele Sordo kaotab 3,6 ja evans 13,4 sekundit, Lappi kukkus Evansi taha neljandaks. Tänaku vahe soomlasega on 1,7 sekundit.

SS8 (11,09 km): Tugeva katse tegi Sordo, kes edestas Evansit 0,4 ja Tänakut 1,5 sekundiga. Hispaanlane tõusis taas rallit juhtima. Tänak tõusis mööda Lappist ja võttis sisse neljanda koha.

SS9 (22,17 km): Evans võitis järjekordse keeruliste oludega katse Ogier' ees vaid 0,5 sekundiga, Tänak sai kolmanda aja (+4,7). Sordo piirdus viienda katseajaga, lubades Ogier'l endast üldarvestuses taas mööduda. Lõunapausile minnes juhtis Ogier rallit Sordo ees 6,7 ja Evansi ees 7,5 sekundiga. Tänak jäi liidrist maha 15,7 sekundiga.

SS10 (25,06 km): Esimene katse peale hoolduspausi sai saatuslikuks esimesena ja kolmandana startinud Greensmithile ja Veibyle. Kuna norralase Hyundai jäi tee peale risti, tuli katse peatada ja tühistada.

SS11 (11,09 km): Sel katsel olid olud veel raskemad. Teelt vajus välja kraavi Evans, kelle jaoks on ralli tänaseks lõppenud. "Esimene reaktsioon oli, et ma ise sama ei teeks. See oli uskumatu. Selles kurvis polnud midagi teha. Puhas jää. Mul on temast väga kahju. Ausalt mõtlen, mis veel ees on, meistrivõistlused pole läbi. Meil oli lõbus ja hea võitlus, aga nüüd on vaja vaid ellu jääda," ütles ralli liidriks tõusnud Ogier.

SS13 (10,31 km):
Katse võitis Sordo 0,6 sekundiga Katsuta ja 2,4 sekundiga Tänaku ees. Ogier'lt võitis hispaanlane tagasi 2,6 sekundit. Viimasele päevale vastu minnes kaotab Sordo prantslasele 17,8 sekundit, Tänak jääb Ogier'st maha 22,1 sekundiga.