Enne päeva algust:

Ott Tänak ja Martin Järveoja tegid avapäeval suurepärase sõidu, trotsides kehva stardipositsiooni ja lõpetades päeva kindla liidrina. Edu järgmiste ees ei ole aga liiga suur ning igal juhul otsustab tänane päev väga palju.

Võistluskilomeetreid on kavas umbes 160, kusjuures kaks esialgu päeva lõpus olnud publikukatset otsustati paar nädalat tagasi tühistada, sest kohalik omavalitsus ei olnud valmis neid läbi viima.

Laupäeva käik:

Kohe laupäevasel esimesel katsel tabas ebaõnn Ott Tänakut, kellel tekkisid probleemid piduritega. 8. katsel andis ta Kris Meeke'ile ära üheksa sekundit ning jäi liidriks, kuid oli katselõpuintervjuus väga pettunud ilmega. Kahe katse vahel suudeti aga ülesõidu jooksul probleem parandada ning järgmisel katsel taas kiired olla.

Ralli pikima katse esimesel läbimisel näitas väga head minekut Jari-Matti Latvala, kes võitis Ott Tänakult 5,8 sekundit tagasi ning vähendas eestlase üldedu vaid 5,1 sekundile.

Päeva esimese katsevõidu sai Tänak hoolduspausi järel 11. katsel, kindlustades ühtlasi oma üldedu - Latvalal tekkis samal katsel aga väike probleem vedrustusega, mistõttu kaotas ta 12. katsel juba peaaegu minuti ning langes kõrgest mängust välja. Toyota teatas viimase katse eel, et Latvala ei tulegi viimasel katsel starti ning võtab seetõttu kümneminutilise ajatrahvi, aga saab homme taas rajale tulla.

Palju juhtus viimasel katsel. Oma esimest MM-rallit WRC autoga sõitev Gus Greensmith eksis ning pidi avarii järel katkestama, erinevates kohtades oli "plekimõlkimisi" ka teistel sõitjatel. Ott Tänak eksis ühes tagasipöördes ning kaotas kümmekond sekundit, katse lõpuosas läks aga sarnaselt Latvalale ka temal vedrustus katki, ent õnneks ei tulnud kaotust liiga palju ning Tänak lõpetas päeva Kris Meeke'i ees 4,3-sekundilise eduga.