Viimane võistluspäev kulges Tänaku jaoks suurel määral rehvide ja auto säästmise taktis. Erinevalt reedest ja laupäevast ta katsevõitudele ei pretendeerinud ning keskendus pigem sellele, et auto turvaliselt finišisse tuua - vahe Mads Östbergi ja Jari-Matti Latvalaga oli piisavalt suur, et Tänak sai endale igal katsel mõnesekundilist kaotust lubada.

Päeva esimesel katsel nähti ka esimese WRC tippsõitja katkestamist: Esapekka Lappi kaldus ühes vasakkurvis teelt välja ning lõhkus auto.

Tänaku seljataga toimus viimasel päeval armutu võitlus teise koha nimel: Mads Östberg alustas päeva 5,4-sekundilise eduga Jari-Matti Latvala ees. Viimaseks katseks suutis Latvala vahe 2,5 sekundi peale vähendada, aga punktikatsel seda vahet kinni nõeluda ei suutnud.

Taktikalise käigu tegi M-Spordi meeskond: kui eile anti Elfyn Evansile käsk Sébastien Ogier üldarvestuses mööda lasta, siis täna pidi oma koha Ogier'le loovutama Teemu Suninen, kes vahetas sellega oma viienda koha kuuenda vastu, et prantslasele tiitliheitluseks paar lisapunkti anda.

Punktikatsel võttis võidu Tänak - seda Östbergi, Latvala, Neuville'i ja Breeni ees. Breen sai küll Sébastien Ogier'ga kirja kümnendikupealt võrdse aja, kuid sajandike võrdlus tõi edu iirlasele.

Punktikatse tulemused:

Ralli lõppseis:

Võidu sai kirja ka teine saarlane - noor Ken Torn võitis Soome ralli JWRC arvestuses. Seal suutis ta viimasel päeval tõrjuda rootslase Emil Bergkvisti rünnakud ning 9,9-sekundilise eduga klassivõidu endale saada.

21. katse täispikkuses:

Tänane ajakava:

SS20 Laukaa 1 (11,74 km) - kell 08.38
SS21 Ruuhimäki 1 (11,12 km) - kell 09.38 (otseülekanne Delfi TV-s)
SS22 Laukaa 2 (11,74 km) - kell 11.01
SS23 Ruuhimäki 2 (punktikatse) (11,12 km) - kell 13.18

ENNE RALLIT:

Soome rallile läheb liidrina Thierry Neuville (Hyunday), kes juhib Sebastien Ogieri (Ford) ees 27 punktiga. Ott Tänak on 77 punktiga kolmandal kohal.

Tänakule järgnevad tema meeskonnakaaslane Esapekka Lappi (70 punkti) ja Hyunday sõitja Dani Sordo (60 punkti).

Eelmisel aastal võidutses Soome MM-rallil Esapekka Lappi.