Kihlveokontorites üle maailma jäi Tänaku Rootsi ralli võidukoefitsient hommikul 1.35 ja 1.45 vahele, mis tähendab, et tema võidušansse hinnatakse kohati isegi enam kui 70-protsendiliseks. Sellest hoolimata alustab eestlane täna teiselt kohalt - reede lõpetuseks suutis teda edestada vaid M-Spordi üllataja Teemu Suninen, kelle edu Tänaku ees on aga vaid 2,0 sekundit.

Stardijärjekord peaks täna eilsega võrreldes Tänakut soosima - kui eile pidi ta olema järjekorras kolmas ning Sébastien Ogier' katkestamise järel lõpus isegi teine, siis täna saab ta alustada eelviimase WRC autona, mis tähendab, et uut sõidujoont ta sisse sõitma ei pea ning ta saab kasu lõigata eelmiste autode läbimisest - täpselt nagu seda tegi näiteks eile Suninen.

Täna saavad rallit jätkata ka kolm eilset katkestajat, Marcus Grönholm, Sébastien Ogier ja Jari-Matti Latvala, kes on aga seetõttu kolm esimest startijat.

9. katsel tõusis Tänak kohe tagasi liidrikohale - ta edestas Sunineni 3,8 sekundiga ning võttis liidrikoha endale tagasi.

10. katsel tabas ebaõnn teisel kohal olnud Sunineni, kes jäi katse lõpuosas hange kinni ning kaotas seetõttu peaaegu poolteist minutit. Valus eksimus kukutas soomlase teiselt kohalt kaheksandaks, mis tähendas, et Ott Tänaku edu ralli liidrina muutus kindlamaks.

Hoolduspausi järel tegi huvitava strateegilise käigu Sébastien Ogier: ta hilines sihilikult starti, et stardijärjekorras enne tiimikaaslast Esapekka Lappit rajale minna. Kuna Ogier'l endal üldarvestuses midagi püüda ei olnud, tegi ta meeskondliku liigutuse ning aitas Lappi jaoks teed puhastada, saades ise samal ajal sisuliselt testikilomeetreid koguda. Selle katse võitis Ott Tänak - tagantpoolt startijatel oli tee puhtamaks muutumise tõttu suur eelis.

13. katsel elas õnneliku õnnetuse üle teisel kohal olnud Mikkelsen, kes jäi hetkeks hange kinni, aga sai sealt üsna kiirelt välja - kaotust kogunes ehk kuue-seitsme sekundi ringis. Norralase ebaõnn tõi ta selg ees lähemale järgmisele seltskonnale, kus eelkõige jahivad kõrget kohta Esapekka Lappi ja Thierry Neuville.

14. katsel juhtus palju: esmalt jäi taas hange kinni ning kaotas neli minutit Jari-Matti Latvala, seejärel elas suure ehmatuse üle Neuville, kes kaotas suurelt kiiruselt tehtud pirueti tõttu neli-viis sekundit. Viimase WRC autona rajal olnud Teemu Suninen libises aga auto tagaosaga vastu puud ning telepildist paistis, et kannatada sai ka auto turvapuur, mis tähendab, et tal ei lubata edasi sõita.

Viimaste katsetega nõelus vahe teisel kohal oleva Andreas Mikkelseniga tagasi Esapekka Lappi, kes lõpetas päeva norralasega täpselt võrdse ajaga. Võitlus teise koha peale tuleb väga huvitav, sest ka Thierry Neuville on vaid 2,3 sekundi kaugusel, sealt ei jää kaugele ka Elfyn Evans (+11,9).