BLOGI JA FOTOD | Olukorda suurepäraselt kontrolliv Ott Tänak liigub kindlameelselt Soome ralli võidu poole

 (33)
Video Tänaku sõidust telekatsel!

Soome MM-ralli jätkub eestlaste jaoks positiivselt: Ott Tänak lõpetas liidrina ka laupäevase võistluspäeva, Ken Torn hoiab esikohta JWRC klassis.

Laupäev oli WRC suures mängus kokkuvõttes suhteliselt sündmustevaene: ühtegi suuremat avariid ei nähtud ning kõik 11 tippsõitjat, kes rallit alustasid, jõudsid turvaliselt finišisse ka laupäeva lõpuks. Ainus WRC-autol katkestaja oli hobisõitja Khalid Al-Qassimi, kes tegi avarii juba päeva esimese katse esimesel kilomeetril.

Tänaku jaoks kulges päev taas ideaalilähedaselt. Erinevalt reedesest päevast sai ta WRC autodest sedapuhku rajale viimasena ehk parimal stardipositsioonil, mis lubas tal isegi võrdlemisi riskivaba sõidu juures järjepanu katsevõite noppida. Hoolduspausi eel võitis eestlane kõik neli kiiruskatset ning suurendas edu Mads Östbergi (Citroen) ees 5,8 sekundilt 23,7 sekundile.

Hoolduspausi järel läks Tänak juba suures plaanis esikohta kindlustama - sarnaselt Östbergile võttis ta kaasa kaks varurehvi, et ootamatusteks paremini valmis olla, ohverdades sellega aga mõnel määral sõidukiirust. Nagu ka mees ise tunnistas, sõitis ta lisaks veel ka varasemast ettevaatlikumalt, ent sellest hoolimata vahe norralasega üha suurenes - päeva lõpuks oli see juba 39 sekundit.

Seotud lood:

Kõige suurema tõusu tegi Esapekka Lappi, kes kerkis kaheksandalt kohalt neljandaks. Toyota võimalikku kolmikvõitu (kolmandal kohal on Jari-Matti Latvala) ongi hetkeseisuga vääramas vaid Östberg, kes närib aga küüsi, sest Latvala tema taga näitas päeva teisel poolel tunduvalt paremat kiirust.

Tagapool suuri muudatusi ei toimunud - MM-sarja üldliidrit Thierry Neuville'i pärssis kehv stardipositsioon, Sébastien Ogier on aga jätkuvalt hädas nii auto seadistuse kui ka enesekindlusega.

Homme on kavas ralli viimased neli katset, igaüks 11 kilomeetri pikkune.

Ralli üldseis laupäeva järel:

Vaata 17. katset täispikkuses:

Vaata 18. katsel näidatud vägevaid hüppeid:

Eestlaste ja saarlaste jaoks tuleb häid uudiseid endiselt ka JWRC klassist - seal on Ken Torn hoolimata päeva eelviimase katse lõpus kogetud rehvipurunemisest endiselt liidrikohta hoidmas.

Tänane ajakava

SS12 Päijälä 1 (23,92 km) - kell 08.13
SS13 Pihlajakoski 1 (14,90 km) - kell 09.29
SS14 Kakaristo 1 (23,66 km) - kell 10.38
SS15 Tuohikotanen 1 (8,95 km) - kell 12.13

Hoolduspaus

SS16 Tuohikotanen 2 (8,95 km) - kell 14.55
SS17 Kakaristo 2 (23,66 km) - kell 16.08 (otseülekanne Delfi TV-s)
SS18 Päijälä 2 (23,92 km) - kell 17.36
SS19 Pihlajakoski 2 (14,90 km) - kell 18.54

Soome MM-ralli
Need on võimsad arvud!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/katsevoitude-statistika-tanaku-kiirusele-pole-tanavu-mitte-keegi-vastu-saanud?id=83190189
Ken Torn ja Emil Bergkvist on samuti finišis - ning Torn võtabki JWRC klassi rallivõidu ära! Suurepärane töö noorelt saarlaselt. Lõpuks jäi tema edu rootslase ees 9,9 sekundit.https://twitter.com/JuniorWRC/status/1023533999866761216
Kalle Rovanperä sõitis küll lõpuni ja võitis ka viimase katse, ent jäi siiski esikolmikust napilt välja - Gus Greensmith edestas teda kokkuvõttes vaid 1,9 sekundiga.
123: Mis Rovanperast sai , kas katekastas ikkagi ?
Nüüd ootame veel põnevusega Ken Torni tulekut JWRC-s. Veel pole kord nende meeste finiši kätte jõudnud, aga ootame kindlasti ka selle ära. 
Aeg tähistamiseks!
Eesti hümn kõlab uhkelt. Tuhanded fännid laulavad nii kõvasti kaasa, et isegi telepilti on seda kuulda!
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/mm-sarja-punktiseis-tanak-tuli-neuvilleile-ja-ogierle-joudsalt-lahemale?id=83188779
Tänak rõhutab, et võtab ralli-rallilt ja üldseisu peale ikka veel eriti ei mõtle.
Soome ralli lõpptulemused!
Hüpe ei ole küll kõige kaugem, aga punktikatse võit tuleb 0,5 sekundiga!
Punktikatse tulemused! Siin on küll Ogier Breenist ettepoole pandud, kuid sajandike mäng tõi edu iirlasele, nii et tegelikult võtab ühe lisapunkti Breen.
Tänak on finišis rallivõitjana ja ka punktikatse võitjana! Jackpot! Suurepärane!
Teises splitis läheb Tänak aga liidriks! 0,5 sekundit edu Östbergi ees!
Ott Tänak on esimeses splitis alles viies - 0,6 sekundit kaotust.
Ott Tänak on samal ajal startinud.
Östberg finišis esimesena - 0,3 sekundit Latvalast paremini! Ralli teine koht on kindlustatud!
Östbergi teine splitt on Ogier' ja Neuville'iga võrdne, Latvalast 0,3 kiirem. Tundub, et teine koht jääb norralasele.
Östberg on samal ajal esimeses splitis Latvalast veel 0,3 sekundit parem! Tuletame meelde, et enne seda katset oli tema edu Latvala ees 2,5 sekundit.
Latvala finišis esimesena! 0,4 sekundit Neuville'ist kiirem!
Teises splitis on Latvala kolmas - 0,2 sekundit jääb ta seal Ogier'le ja Neuville'ile alla. Kümnendike ja võib-olla isegi sajandike ja tuhandike mäng!
Latvala läheb esimeses splitis väga napilt liidriks - 0,1 sekundit edu Ogier' ees.
Paddon kuuendaks, 4,1 sekundit kaotust Neuville'ile. Neuville-Breen-Ogier-Evans-Suninen on praegune järjestus.Aga nüüd - Jari-Matti Latvala vs Mads Östberg!
Ogier tegi ikka jõhkra hüppe!https://twitter.com/ericdobro/status/1023523575117107205
Tundub, et Paddon lisapunkte ei püüa ning seda oli ka oodata. 0,8 sekundit kaotust splittides. 
Breen edestas Ogier'd!https://twitter.com/eWRCresults/status/1023523020130926597
Ogier finišis... Breeniga võrdse ajaga! 0,5 sekundit kaotust Neuville'ile. Breeni ja Ogier' lahutamiseks on nüüd vaja korraldajatel sajandikke lugeda!
Teises splitis on Ogier ja Neuville täpselt võrdsed! Siin läheb kümnendike mänguks!
Samal ajal läheb Ogier esimeses splitis liidriks. Neuville'i edestab ta seal 0,6 sekundiga.
Suninen läks hüppama ka, aga 3,9 sekundit kaotust paneb ta praegu alles neljandaks.
Teises splitis on Sunineni kaotus juba 1,3 sekundit. Tundub, et seda reeglit ei tule niiehknaa kasutada, sest esimese viie sisse ta ei mahu.
Suninen kaotab esimeses splitis 1,1 sekundit. FIA regulatsioonide järgi peaks ta ikkagi hoolimata oma hilinemisest ka lisapunktidele pretendeerima: reeglite järgi ei saa lisapunkte võtta vaid need sõitjad, kes ei alusta viimast katset neile mõeldud järjekorras. Suninen alustas aga ju õigel ajal.
Evans finišis - alles kolmanda ajaga! 1,7 sekundit kaotust Neuville'ile.
Teises splitis on vahe 0,2 sekundit Neuville'i kasuks.
Tundub, et Evans pingutab kõvasti. Esimeses splitis on ta Neuville'iga võrdne.
Breen punnitab küll kõvasti, aga läheb finišis siiski teiseks. 0,5 sekundit vaid kaotust Neuville'ile!
Craig Breen on teises splitis 0,8 sekundit Neuville'ist aeglasem. Belglane on hästi tulnud ning täiesti võimalik, et saab mõne lisapunkti kirja ka.
Neuville: "Meie jaoks oli raske nädalavahetus. Ogier'l on tiimikaaslaste abi tõttu parem positsioon, aga ootan juba Saksamaad."
Neuville tuleb võimsalt - 55-meetrine õhulend lõpetuseks ja aeg on Mikkelsenist 6,2 sekundit kiirem - 5.27,4.
Teises splitis on Neuville'i edu 2,0 sekundit.
Üks mees, kes kindlasti siit lisapunkte tahaks, on Thierry Neuville. Esimeses splitis on ta Mikkelsenist 1,1 sekundit kiirem.
Mikkelsen lõpetab ralli päris kena hüppega ning saab ajaks kirja 5.33,6. Kuna tee läheb veel puhtamaks, tulevad teised ilmselt sellest omajagu veel kiiremini.
Al-Qassimi on rajal küll WRC autoga, aga jääb 2,9 sekundiga soomlasele alla. Nüüd on aga kord tippmeeste käes! Esimesena on rajale juba saanud Mikkelsen.
Pietarinen paneb finišis esimese märgi maha - 5.52,9. WRC ässad peaksid sellest vähemalt paarkümmend sekundit kiiremini tulema.
Al-Qassimi on samuti alustanud. WRC autod sõidavad viimasel katsel koguni viieminutiliste intervallidega, nii et vaheaegade ja finišiaegade meieni jõudmise tempo on pisut madalam.
Aga nüüd! Ralli viimane kiiruskatse on alanud. WRC2 mees Pietarinen on rajal.
Eestlasi on punktikatse lõpus tõesti palju!https://twitter.com/OttTanak/status/1023504644369264640
Loodetavasti näeme viimasel katsel sarnaseid lende veelgi: finišijoon on täpselt hüppe "äratõukehetkel", nii et väärtuslike kümnendike võitmiseks võivad mõned sõitjad täisgaasiga lendama minna küll. Ainus probleem on selles, et auto tuleb pärast ühes tükis ka viimasesse kontrollpunkti tuua!
Foto Thierry Neuville'i peadpööritavast õhulennust:https://twitter.com/B_Aris_Santosa/status/1023503423306514432
Punktikatseks on pisut kohandatud ka stardijärjekorda: alustab WRC2 sõitja Pietarinen, seejärel tuleb Al-Qassimi ning tema järel pööratud järjestuses teised WRC mehed. Tänak läheb endiselt rajale viimasena, kell 14.07.https://twitter.com/RallyFinland/status/1023500801224916993
https://twitter.com/NeilBurgess/status/1023500894984388608
Oodatud uudised - Teemu Suninen hilines kontrollpunkti sihilikult kaks minutit ning sai selle eest 20-sekundilise ajatrahvi. See langetab ta üldarvestuses 0,8 sekundiga Ogier' seljataha.https://twitter.com/KiwiWRCfan/status/1023496290447945728
Täiesti ebareaalseid õhulende näitavad ka teiste klasside masinad!https://twitter.com/CitroenRacing/status/1023489150434115585
Suurepärane sõit Ken Tornilt! 22. katsel alistab ta Bergkvisti 1,9 sekundiga, mis tähendab, et viimase katse eel on tema edu üldarvestuses 9,7 sekundit. See on vahe, mida puhta sõiduga on võimatu tagasi võtta - liidrikoha kaotamiseks peaks Tornil midagi viimasel katsel juhtuma. Hea töö!
Viimane katse, Ruuhimäki teine läbimine, algab kell 13.18. Midagi suurt on õhus!
Pigem on küsimus tema sõidustiilis. Mees ise tunnistas ka eile pärastlõunal, et "ma ei ole just selline sõitja, kes oleks rehvide säästmise poolest tuntud".
Mell: Östbergil on kõikidel päevadel olnud probleem rehvide kulumisega. Kas asi on sõidustiilis või citroenis?
Ralli üldseis enne viimast katset:
22. katse tulemused. Latvalale järjekordne katsevõit:
Tänak: "Oleme tulnud väga kindlalt ja rahulikult, üritame rehvi purunemise riski vältida."Kas võit Soomes annaks talle uue võimaluse ka MM-sarja üldarvestuses? "See muudab natuke, aga olime siiski umbes 80 punkti maas," muigab eestlane.
Katse lõpust antakse teada, et Östbergi auto rehvid on tunduvalt kulunumad kui Latvala omad. Viimane katse tuleb selles mõttes küll ülipõnev.
Tänak tuleb taas pisut ettevaatlikumalt kui eelmised mehed. Finišis kaotab ta katse võitnud Latvalale 3,7 sekundiga, aga esikoht on endiselt turvaliselt tema oma.
Ühesõnaga - ülipõnev seis viimase katse eel. Östbergi edu Latvala ees on vaid 2,5 sekundit!
Östberg on finišis ning kaotab Latvalale 2,6 sekundit. Kui ta viimasel katsel ka sama palju kaotab, liiguks Latvala temast täpselt 0,1 sekundiga mööda!
Tuletame meelde - enne seda katset oli meeste vahe 5,1 sekundit.
Latvala teeb võimsa sõidu ning läheb 3,7 sekundiga Paddoni ette. Mida suudab Östberg? Norralane kaotab teises splitis juba 1,1 sekundiga.
did_253090: Pakun, et Suninen ei lasegi Ogieri mööda ja seda just viimase soovil, et Neuville ilkuda ei saaks. Punktikatselt võtab ka Seb mõne silma lisaks.
Paddon läheb 2,5 sekundiga Evansi ees liidriks.
Einz: Samas võib olla ongi eesmärk, et punktikatsel Ogieri edestada ei tohi.
Sel katsel ei kavatse Suninen veel mitte midagi teha. 1,5 kaotust Evansile ning viimase katse eel on ta Ogier'st 19,2 sekundit eespool.
lo7kb24: Kui peaks hilinema kontrollpunkti, siis puntikatsel punkte kirja ei saa isegi kui katse võidaks
Lappi auto on sealjuures endiselt tee ääres. Natuke on seda sõidujoone pealt eemale nihutatud, aga sõitjatel tuleb seal ikkagi ettevaatlik olla.
Ogier ei suuda Evansit alistada ning kaotab finišis 0,2 sekundiga - ta sõidab välja Breeniga identse aja. 
Ogier ja Suninen on juba rajal - eks ole näha, kas Suninen hakkab juba sel katsel tohutult aega kaotama. Võimalik on muidugi, et ta lihtsalt hilineb mõnda kontrollpunkti.
Evans läheb finišis juhtima, ent vaid 0,2 sekundiga.
Breen edestab Neuville'i 4,0 sekundiga.
Neuville lööb Mikkelseni 2,6 sekundiga. Belglane viskab nalja ka: "Enne punktikatset peame vaatama, mis mängu M-Sport mängib ning milline probleem sel katsel Sunineni tabab, et ta Ogier'st tahapoole jääks."
Mikkelsen finišeerib ajaga 5.34,8. Esimesel läbimisel oleks ta selle ajaga viies olnud.
Ühes katselõpuintervjuus rõhutas Tänak sel rallil sealjuures just seda, et ta on ülejäänud hooaja juures just pigem rallivõite, mitte üldarvestuse punkte jahtimas. Samas - kui Soomest 30 punkti võtta, väheneks ju vahe Ogier' ja Neuville'iga päris jõudsalt...
5 lisapunkti: Loodetavasti surub Ott punktikatsel maksimumi välja, kuna kahtlemata on ta ralli kiireim mees, kel parim stardikoht. Sama teevad liidrikohal olles Ogier ja Neuville. Kahjuks Otilt seda Argentinas ei näinud. Täna on näha, kas Ott on pigem individuaalsete rallide peal väljas või on tal maailmameistri sihid.
Mikkelsen ongi rajal!
Nõndaks - kaks katset veel minna, Ott Tänak ja Ken Torn endiselt oma võistlusklasse juhtimas. Nii jätta! Laukaa katse teine läbimine on aga juba vähem kui kahe minuti pärast algamas.
Ken Torn andis 21. katsel Bergkvistile ära veel 2,2 sekundit. Üldedu on eestlasel nüüd veel 7,8-sekundiline.
Neuville'i õhulennu üle tehakse juba Twitteris nalja!https://twitter.com/9_levo/status/1023469015396540416
https://tv.delfi.ee/uudised/sport/delfi-video-vaata-ott-tanaku-soitu-punktikatse-peaproovis?id=83188281
Järgmist katset enam kaua oodata ei tule - Mikkelsen peaks Laukaa teisele läbimisele minema juba kell 11.01. Pool tundi pausi!
Vassilu Jawa: Loeb on paaril korral võitnud ralli kõik katsed.
JUku: Kui suur on rekord ühelt rallilt katsevõitude osas ehk siis kui palju katseid on enim võitnud ralli võitja? PS! kui teine kord sarnaselt sõidetakse, siis Neuville lisa ei saa, kui just Paddon hoogu maha ei võta.
Marko Talvet: Arvan et mees hoiab rehve punkti katseks
Ralli üldseis pärast 21. katset:
21. katse tulemused:
Tänak: "Sõitsime väga kindlalt ja tahtsime raja peal püsida. Nii praegu on."
Tänak lõpetabki 4,0-sekundilise kaotusega ning jääb kindlalt liidrikohale. Vahe Östbergiga on kokkuvõttes 33,3 sekundit.
Tänak on splittide järgi taas Latvalale mõne sekundi tagasi andmas. Praegu on peaasi loomulikult kohta hoida ja turvaliselt finišisse jõuda.
Östberg kaotab finišis Latvalale 1,2 sekundit. Kaks katset enne lõppu on norralase üldedu vaid 5,1 sekundit!
Viimases splitis on Östberg Latvalale ühe sekundi tagasi andnud. See võitlus on ikka päris põnevaks minemas! Ott Tänak on samuti vahepeal rajale asunud.
Latvala finišeerib esimesena, edestades hoolimata mitme kurvi päris pikaks sõitmisest Paddonit 3,2 sekundiga. Östberg on samal ajal splittides sama tempot näidanud.
Paddon lööb Ogier' aega 0,1 sekundiga ning läheb katset juhtima.
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-video-60-meetrit-vaata-thierry-neuvillei-hullumeelset-ohulendu-soome-rallil?id=83188159
Suninen kaotab Ogier'le 1,7 sekundit. Viimase kahe katsega on soomlasel ilmselt tarvis 20,5 sekundit veel juurde kaotada, et tiimikorraldusi järgida.
Ogier võtab samuti hüpet näiliselt pigem rahulikult, aga lendab üle 35 meetri ja läheb 0,9 sekundiga liidriks.
Evans kaotab esimestele meestele 0,6 sekundit ning hüppel riske ei võta.
Breen saab finišis kirja Neuville'iga täpselt sama aja.
Belglase aeg on 8,4 sekundit Mikkelsenist parem. Hoolimata uskumatust, lausa 60-meetrisest (!!!) hüppest on ta katse lõpus pigem pahur.
Neuville teeb viimasel trampliinil ikka totaalselt raju hüppe! Kui pikk võis see olla!?
Hüppeid on sel katsel tõesti mõnusalt palju. Katse lõpuosas on koguni üks korralik kaskaad, mida on väga äge vaadata. Kes otsepilti pole tööle pannud, siis on viimane aeg!
Mikkelsen räägib, et punktikatse trass on väga äge, ent tema kahjuks on stardipositsioon tema jaoks õudusunenäoks.
Mikkelsen finišis - 5.45,5. Neuville on taas temast splittide järgi pisut paremini tulemas, mis on ka oodatav.
Veel üks foto Lappi õnnetust autost.https://twitter.com/Ralliradio/status/1023458621672370181
Andreas Mikkelsen on rajal!
https://twitter.com/OfficialWRC/status/1023457150230822918
https://twitter.com/AnttiL_WRC/status/1023455582940872705
Ken Torn on samal ajal samuti päeva alustanud. Esimesel katsel kaotas ta Berkvistile 2,7 sekundit, ent on kokkuvõttes täpselt kümne sekundiga ees.
Delfi TV otsepilt on alanud!
Kaks.
Joosep: Mitu autot tootjate arvestuses punkte toovad ?
Video Lappi avariist:https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/video-tiitlikaitsja-esapekka-lappi-eksis-ning-kais-ule-katuse?id=83188055
Järgmisena on kavas Ruuhimäki kiiruskatse, mille lõppu on korraldajad ehitanud tõeliselt vägeva trampliini, mis peaks loodetavasti pakkuma suuri õhulende. Sellest katsest on Delfi TV-s ka otsepilt, alustame kella 9.30 paiku!
Ralli üldseis pärast 20. katset:
20. katse tulemused:
Tänak Lappi katkise auto nägemisest: "Tõsiselt kurb. Poleks osanud midagi sellist oodata, aga katse oli päris libe ja sõita polnud lihtne."
Tänak finišeeribki kindlalt. Kolmas koht, kaotust 2,9 sekundit.
Nix: Jama Lappi katkestus annab tiitli võitlejatele punkte juurde
Tänak kaotab esimeses splitis samal ajal seal juhtivale Latvalale 2,3 sekundit.
Östberg ei kavatse teist kohta võitluseta Latvalale loovutada - ta on finišis 0,9 sekundit kiirem!
Latvala: "Mul on väga-väga kahju. Esapekkal oli väga hea ralli. See oli päris salakaval kurv. Tänud neile ja organiseerijatele, nägime hoiatusi väga hästi."
Lappi auto jäi pooleldi ka tee peale seisma, ent mehed ise jäid terveks ning saavad järgmisi hoiatada.
Latvala on samal ajal finišis esimesena, 3,5 sekundit Paddonist kiiremini.
GPS näitab, et ta oli finišist vähem kui kilomeetri kaugusel. Väga kahju...
Avarii! Ühes vasakkurvis libises ta teelt välja, tagaosa käis vastu puud ning auto käis üle katuse! Katastroof Lappi jaoks!
Esapekka Lappi seisab ning mehed on autost väljas!
Aga Latvala tuleb esimeses splitis poole maa peal veel 1,1 sekundit Lappist kiiremini!
Paddon tuleb finišisse esimesena - edu Ogier' ees 2,2 sekundit. Esapekka Lappi on samal ajal esimeses splitis taas vägevaid aegu paugutamas.
Suninen ei suuda meeskonnakaaslast lüüa - ta kaotab Ogier'le 0,3 sekundiga. Üldarvestuses jääb ta 22,2 sekundiga prantslasest ettepoole.
Ogier' sõit näeb täna juba natuke parem välja - ta läheb finišis liidriks, Evansit edestab ta 1,7 sekundiga.
Mehed tulevad järjest kiiremini. Evans lööb Breeni aja 2,0 sekundiga üle.
Breen läheb finišis liidriks -1,8 sekundit on ta Neuville'ist kiirem.
Mõlemad mehed kurdavad selle üle, et tee on väga-väga libe.
Neuville edestabki finišis timikaaslast 2,4 sekundiga.
Mikkelsen paneb finišis esimese märgi maha - 5.42,9. Neuville on oodatult temast esimeses splitis pisut kiirem - norralane peab täna taas teistele teed puhastama.
Andreas Mikkelsen on tänase päeva avanud!
Olav Männiste: Mis kell autasustamine on? Ja kus?
Laukaa katse on esimene, mida täna läbima asutakse. Peaks olema ralli üks kõige "lihtsamaid" katseid. Midagi lihtsat mõistagi tegelikult rallis ei ole!https://twitter.com/AnttiL_WRC/status/1023440482561667072
https://twitter.com/davidevansrally/status/1023440895801221120
Tänane stardijärjekord on sarnane eilsele: WRC autod lähevad rajale pööratud paremusjärjestuses ehk Mikkelsen esimesena ja Tänak viimasena.
Kõik WRC sõitjad on täna rajal viie rehviga. Kahte varurehvi täna keegi kaasa pole võtnud.https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1023438525298040832
https://twitter.com/OttTanak/status/1023438207374028800
WRC teleülekandes tehti just juttu Ken Torniga. "Pean lihtsalt pea külma hoida ja oma sõitu sõitma."
Kaks pidepunkti, mida täna lisaks Tänaku võidujahile jälgida:- võitlus teisele kohale on äärmiselt põnev. Jari-Matti Latvala on Mads Östbergist vaid 5,4 sekundi kaugusel ning eilse päeva teine pool näitas, et Latvala oli rajal kiirem. Samas sõitis Östberg toona ühe lisavarurehvi raskusega. Läheb väga põnevaks!- kas Suninen laseb Ogier' mööda? M-Sport on selle ralli ajal juba Elfyn Evansile tiimikorraldusi jaganud ning ta maailmameistrist Ogier'st tahapoole kupatanud. Suninen edestab enne tänast Ogier'd 22,5 sekundiga ning mitte kedagi nende kahe vahel ei ole - võimalik, et soomlaselegi antakse käsk hoog maha võtta ning MM-tiitlit jahtivale Ogier'le lisapunkte Esapekka Lappi edestab Hayden Paddonit neljandal kohal küll vaid üheksa sekundiga, kuid puhta sõiduga seal ilmselt madinaks ei lähe. Lappi näitas eile fantastilist kiirust ning Paddon ei tee kogu MM-sarja kaasa, mistõttu keskendub uusmeremaalane pigem tiimile punktide toomisele. Kuna tootjate arvestuses teenivad punkte vaid ühe tootja kaks esimest autot, siis ei ole Hyundai jaoks vahet, kas eespool lõpetab Lappi või Paddon.
Meenutame tänast ajakava: SS20 Laukaa 1 (11,74 km) - kell 08.38 SS21 Ruuhimäki 1 (11,12 km) - kell 09.38 (otseülekanne Delfi TV-s) SS22 Laukaa 2 (11,74 km) - kell 11.01 SS23 Ruuhimäki 2 (punktikatse) (11,12 km) - kell 13.18 Ühesõnaga - kaks pigem lühemat katset, mida läbitakse kahel korral.
Tere hommikust! Tänaste katseteni pole enam palju jäänud ning on viimane aeg ka otseblogiga ots lahti teha. Tänase päeva jaoks on tehtud uus uudis, mille veel eilses uudises olijad leiavad SIIT.
Nõnda - nüüd on päeva viimase katsega lõpule jõudnud ka esimesed JWRC mehed. Hea on teatada, et Ken Torn sai 19. katsel kirja kiireima aja ning läheb viimasele päevale vastu 12,7-sekundilise edumaaga!
Valik fotosid 18. katse suurelt hüppelt! https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=231391
Huvitavat statistikat ka natuke - siin on ainult tänase päeva aegade kokkuvõte. Toyotad olid täna omaette klassist! Huvitav on see, et 11 tippsõitjast pole veel mitte keegi kahe pika võistluspäeva ja 19 katse jooksul katkestanud.
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1023246919584440320
dr. house: Huvitav, kas Ford laseb Sunninenil Paddonit püüda või Ogierile antakse veel lisa punkte`?
Rovanperä liipab finišisse üle kolme minuti aeglasema ajaga kui hommikusel läbimisel - aga lõpuni ta jõuab!https://twitter.com/TheSizSilent/status/1023246490024726529
Üldseis pärast laupäeva - Tänak kindlalt liider!
19. katse tulemused:
Tänak: "Ma ei tea, mis seal juhtunud on. Aga suutsime roolivõimendi probleemi piisavalt lahendada, nii et auto oli juhitav. Pärastlõuna oli raske, aga olime ettevaatlikud. Ei olnud kõige nauditavam, aga vähemalt oleme kohal."
Tänak on sealjuures midagi auto esiotsaga ramminud. Ehk on rööpad sügavad?
Samal ajal on Tänak finišis teise ajaga - kaotab ta ainult Lappile ja sedagi 0,8 sekundiga. Päev kindla liidrina lõpetatud!
Rovanperäl on kapott lahti tulnud ja mees sõidab lahtise kapotiga nagu omal ajal Markko Märtin!
Östberg kaotab Lappile 5,4 sekundit, aga mis veel tähtsam - Latvalale 2,9 sekundit. Üldarvestuses jääb Östberg Latvala ette vaid 5,4 sekundiga!
Tänak on teises splitis juba 0,2 sekundiga liider.
Kalle Rovanperä stardibki katsele, aga sõidab selgelt tunduvalt aeglasemalt kui tavaliselt.
Samal ajal on ka Tänak rajale asunud. Esimeses splitis kaotab ta sealsele liidrile Neuville'ile vaid 0,1 sekundit.
Latvala kaotab Lappile 2,5 sekundiga.
Vastupidi - midagi erilist ei ole juhtunud, seetõttu pole olnud põhjust siia väga kirjutada. Paddon lõpetab nüüd teise ajaga, jäädes Lappile vaid 1,7 sekundiga alla. Suninen kaotas Lappile 5,7 sekundiga.
Kita: Kas midagi juhtunud et uuendusi enam ei tule?
Ogier (+3,2) tuleb teiseks, Evans (+8,5) on hetkel viies.
Katse lõpp on Lappil aga tugev - ta tuleb finišisse liidrina, edu Neuville'i ees 4,5 sekundit.
Breen jääb aga päeva lõpetuseks Neuville'ist 38,1 sekundit ettepoole.
Breen on samal ajal 2,8-sekundilise kaotusega Neuville'ile päral.
Huvitav, kas Lappil on katse alguses midagi juhtunud? Esimeses splitis ei olegi ta esimene, vaid kaotab Neuville'ile 1,1 sekundit. Harjumatu!
Neuville lõpetab katse Mikkelsenist 16,5 sekundit kiiremini. Mikkelseni eksimus ja kehvem stardipositsioon on suure vahe põhjusteks.
Mikkelsen finišis - 7.11,4.
Soome: Tornil läks 2km enne lõppu rehv. Muidu kõik ok.
Mikkelsen kogeb kohe alguses päris ärevat momenti, kui ta ühes vasakkurvis teelt välja libiseb. Tema õnneks oli raja kõrval tühermaa, mitte mets.
Andreas Mikkelsen on vahepeal rajale läinud. Päeva viimane katse.
Jarmo Õis: Kahe viimase sektoriga tuli see kaotus miskipärast. Keegi rohkem infot ei tea?
Aga tundub, et Rovanperä liigubki! GPS näitab, et auto sõidab 60 km/h.
Torn kaotas sel katsel tõepoolest 14,6 sekundit. Üldarvestuses on tema edu nüüd vaid 11,0 sekundit. Läheb väga põnevaks!
Andres Paulus: Samas Jwrc sarjas kaotas Torn 18 katsel kõvasti aega .Vahe Bergkvistiga vaid 11,0 nüüd..Kas midagi juhtus?
Teleülekandes näidatakse fotot sellest, Rovanperä autoga on väga omapäraselt tööd tehtud ning käepäraste vahenditega lahti tulnud amorti parandatud. Katse järel oli auto selline!https://twitter.com/Ralliradio/status/1023228996539047936
Qwe: Kahju Rovanperast tegi igati korraliku soitu , kahju et kodune rally nii loppes aga kyll jargmine aasta tuleb tugevamana tagasi!!
Teleülekandes räägitakse, et Rovanperä saab ehk äkki võib-olla auto isegi sõidukorda, aga ise säutsus mees mõned minutid tagasi, et päev on tema jaoks läbi.https://twitter.com/KalleRovanpera/status/1023230581033852928
eid_158fc9dd158d87: 24 rehvi, pluss testikatselt ehk 4 rehi. Kokku 28
Sõitis küll katse lõpuni, aga edasi ta ilmselt enam ei lähe, jah.
Wrc: Rovenpära katkestas siis jah?
Veel kaadreid Rovanperä ebaõnnest:https://twitter.com/active_diff/status/1023230424334655488
panda: Mitu komplekti rehve sõitjatel üldse on nädalavahetuse peale kasutada?
Tüdrukud olid taas kohal!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/foto-traditsioon-jatkub-tanakut-jahtivat-norralast-kimbutasid-soome-rallil-taas-poolpaljad-tudrukud?id=83186733
Järgmist katset ei tule enam kaua oodata - see algab 18.54.
Mees ise ütles, et ühes rööpas oli midagi, millele nad vastu sõitsid - aga seejärel kihutati veel kaheksa kilomeetrit, enne kui asjad lagunema hakkasid!
panda: Millwlw Kalle pihta sai ma ei saanud aeglustusega ka aru
Sellises olukorras on Rovanperä auto. Noormees ise arvab, et ta ei jõua järgmisele katselegi. Kurb lõpp rallile, mis tema jaoks seni nii edukalt oli kulgenud.https://twitter.com/eWRCresults/status/1023227861539405824
Henri: Ikka voib, tundub et ta juba vahetanud
Võib ikka. Võimalik, et katsete vahepeal vahetatakse ka rehvide asetust, sest osad rehvid kuluvad teistest rohkem.
panda: Kas Tänak võiob kahe katse vahel Varurehvid alla panna või mitte?
Draama WRC2 klassis: Ole Christian Veiby sõitis välja ja katkestas, liidri Kalle Rovanperä autol on aga amort purunenud ning noor äss sõidab väga aeglaselt! Katastroof Škoda jaoks...
Ralli üldseis pärast 18. katset. Tänaku edu Östbergi ees suurenes, aga Latvala tuleb norralasele omakorda lähemale.
18. katse tulemused:
Tänak finišis turvaliselt, katse lõpuga annab ta aga natuke ära - Lappile koguneb kaotust 7,2 sekundit, aga Toyotale tuleb veel üks kolmikvõit."Olen olnud väga ettevaatlik. Kuumusega hakkavad rehvid liikuma ja enam ei saa nii täpne olla. Sõidan väga ettevaatlikult."
Östberg finišis - kaotust Lappile 9,2, Latvalale 3,5 sekundit. Kokkuvõttes jääb ta Latvalast 8,3 ja Lappist 47,0 sekundit ettepoole.
Latvala jätab Lappile sel katsel 5,7 sekundit. Eelmise aasta võitja Lappi on täna ikka omas rütmis liikumas. Ka Latvalal on rehvid väga kulunud, aga mees ise jääb sõiduga enam-vähem rahule.
Esimeste splittide järgi on Tänak taas Lappist mõne sekundi aeglasemalt tulnud.
Paddon kaotabki Lappile sel katsel koguni 16,6 sekundit ning langeb soomlasest kokkuvõttes 7,3 sekundiga tahapoole. Uusmeremaalase autol on rehvid täiesti ribadeks kulunud - ja üks katse on veel sõita!
Suninen paigutab ennast finišis kahe tiimikaaslase vahele. Lappile jääb ta 9,6 sekundiga alla.
did_253090: Lappi saab juba selle katsega Paddonist mööda, Latvalal läheb Östbergist möödumiseks vast 1 katse rohkem aega
Evans kaotab Lappile 9,3 sekundit, Ogier 10,0 sekundit. Ogier on üldarvestuses tiimikaaslasest Evansist viie sekundiga ees. Nagu korduvalt vihjatud - arvata on, et Evansile antakse märku, et ta Ogier'st ette ei trügiks.
did_253090: Tegelikult ei olegi enam mingeid üllatusi vaja. Nii edasi minnes saavad Toyotad esimese, teise ja neljanda koha ning üldliidrile Neuvillele üle 1 punkti ei paista tulevat
Lappi on mees missioonil. 14,2 sekundit Neuville'ist kiiremini! Enne teda tuli veel Breen, aga temagi jääb soomlasele 16,9 sekundiga alla.
Splitid samuti midagi üllatavat ei paku. Lappi tuleb ikka ja jälle esimestest meestest kõige tempokamalt.
Neuville on Mikkelsenist 10,3 sekundit kiirem.
Mikkelsen finišis - 11.55,6. Omaenda hommikusest läbimisest 16 sekundit kiirem, aga hommikul poleks see aeg katsevõitu toonud.
Stardiintervallid ongi vist kolme minuti peale nihutatud. Lappi ootas ka kolm minutit, enne kui rajale asus. Splittides on samal ajal Neuville oodatult Mikkelsenist pisut kiirem. Ei midagi uut!
Mingid probleemid või muudatused on stardis igatahes tehtud. Breen alustas samuti millegipärast minuti võrra hiljem ehk tema ja Neuville'i vahel on kolm minutit.
Tundub, et tehti siiski väike viivitus - Mikkelsen läks rajale kell 17.37.
Andreas Mikkelsen on 18. katsel rajal! Temperatuur on endiselt soe, 24 kraadi, aga erinevalt Tallinnast paduvihma ei saja.
Ken Tornile teine katsevõit järjest!
Järgmisena ootab meid ees Päijälä katse teine läbimine - see oli katse, mis oli täna hommikul kõige esimesena kavas. Mikkelsen läheb rajale kell 17.36.
Ralli üldseis pärast 17. kiiruskatset. Tänak ei saanud küll katsevõitu, aga vahe üldarvestuses suurenes enam kui poolele minutile!
17. katse tulemused:
Tänak: "Karm katse. Väike probleem oli roolivõimuga."
Esimest korda täna jääb Ott Tänak kellelegi alla - aga mitte palju! Lappi saab katsevõidu, Latvala (+2,0) on teine ja Tänak (+2,4) kolmas. Toyotadele kolmikvõit!
Ott Tänaku stiilinäide:https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1023203471028301829
Östbergi ajakaotus tähendab seda, et Latvala on temast vaid 11,8 sekundi kaugusel!Norralane tunnistab, et lisarehv on tal taagaks kaelas. "See teeb auto juhtimise kõvasti raskemaks."
Östberg suurde mängu ei sekku. Finišis tuleb kaotust Lappile koguni 7,8 sekundit.https://twitter.com/paddocknews/status/1023202866654314496
Latvala ei lähe vahelduseks liidriks - 2,0 sekundit on seekord Lappi kiirem. Splittides on Tänak praegu teine - 0,9 Lappist maas.
Paddon sõidab samas taktis Sunineniga ning kaotab talle vaid 0,1 sekundit. Lappiga võrdluses vähendab soomlane nüüd vahe üldarvestuses vaid 9,3 sekundi peale.
Harvanähtav pilt: esimeses splitis on Tänak alles kolmas, 0,5 sekundit Lappist maas.
Samal ajal on ka Ott Tänak rajale saanud!
Suninen keerab ühes kurvis auto ikka väga risti tee peale, aga sellest hoolimata on sõit kiire: tiimikaaslastele teeb ta ära, Lappile kaotab 3,2 sekundit.
https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1023199299105161216
Evans ja Ogier ei suuda Lappi ajaga võrreldavalt tulla: esimene kaotab 11,8, teine 8,6 sekundit.Stiilinäiteid ka!https://twitter.com/paddocknews/status/1023199225612525568
Lappi tuleb võimsalt kiireima ajaga - 12,0 sekundit on tema edu Neuville'i ees!
Breen ei suuda seekord Neuville'i aega lüüa. Üks sekund tuleb kaotust. Lappi peaks aga kohe uued põhjad tegema.
Neuville lööb Mikkelseni 7,4 sekundiga.
https://twitter.com/active_diff/status/1023196772095746049
Mikkelsen lendab üle finišijoone ajaga 11.45,7. Pool minutit kiiremini kui hommikul!
Sel katsel lähevad autod rajale kolmeminutiliste intervallidega. Oodatult on esimestes splittides Neuville Mikkelsenist pisut kiirem.
Mikkelseni pardakaamerast on näha, et pooleldi raja peal on üks rahvusliku rühma masin, mis on eelnevast läbimisest sinna seisma jäänud ja pole ära koristatud. Loodetavasti jõuab info kenasti kõigi sõitjateni.
Mikkelsen on katsele startinud!
Head uudised ka JWRC-st: seal võttis võimsa katsevõidu Ken Torn, kes suurendas oma üldedu taas enam kui 20 sekundile!
Endine F1 sõitja Heikki Kovalainen on samuti raja ääres Tänaku kihutamist vaatamas.https://twitter.com/H_Kovalainen/status/1023183963483987968
Aga nüüd on tasapisi aeg ennast Delfi TV lainele lülitada, sest 17. katse otseülekanne on peagi algamas!
dr. house: Vaadates eilset päeva, siis tegelikult sõitmise mõttes on Tänak Neuvillest ja Ogierist räigelt üle. Ta startis rajale kolmandana, lõpetas pea iga katse esikolmikus. Östberg sai tunduvalt hiljem startida, kuid ei suutnud olla kiirem. Kui see aasta Tänak veel tiitlit ei saa, siis järgmine peaks ta saama, kui tehnika alt ei vea. Muidugi on huvitav, et kas Ford on keelanud Evansil vajutada? Hetkel saaks Neuville 1 punkti, Ogier 6, vahe väheneks 5 punkti võrra neil kahel ja Tänaku ja Neuville vahe jääb 42 punkti. 5 rallit jääks veel siis sõita. See aga tähendaks, et kõik on siiski võimalik. Muidugi kui just Neuville ja Ogier ei leia punktikatseks kiirust :P Samas kui Tänak sõidab täpselt nii, nagu praegu, siis punktikatse ta võidaks ilmselt samuti
henrik: Tavaliselt ju see kes esimesena aja välja sõidab saab katsevõidu, praegu näitab wrc.com et 16. katse võitis Tänak.
Järgmist katset ootame juba pisut pärast kella nelja - ja siis on see juba Delfi TV-s otseülekandena!
Ralli üldseis pärast 16. katset:
16. katse tulemused:
Tänak: "Olud on praegu palju karmimad, pidin palju kivisid vältima. Kiirus ei ole praegu selline nagu maksimaalselt vajutades, aga sellest hoolimata sõidan heas rütmis."
Tänak tuleb hoolimata lisavarurehvist tulenevast 22-kilosest lisaraskusest finišisse parima ajaga - aga seekord läheb katsevõit Latvalaga kahasse!
Kahe varurehviga Östberg tuleb katsel praegu viiendaks. 3,3 sekundit kaotust.
Vahepeal on ka Ott Tänak rajale pääsenud.
Latvala läheb esimeseks! Nagu täna juba tavaks saanud, suudab ta Lappist pisut kiirem olla. Seekord on vahe 0,9 sekundit."Tegime hooldusalas väikeseid muudatusi ja nüüd tunnen ennast väga hästi."
Paddon läheb teiseks, kaotust Lappile koguneb täpselt sekund.
Kiireim M-Spordi Ford on sel katsel Suninen, kes edestab Ogier'd 0,3 sekundiga.
Evans ja Ogier seda seeriat aga ei jätka - Evans kaotab Lappile 3,2, Ogier 2,6 sekundiga.
Lappi edestab Breeni 3,9 sekundiga ning läheb ise liidriks. Kõik on seni järjest kiiremini tulnud.
Craig Breen edestab Neuville'i 0,2 sekundiga. "Ühel trampliinil ei saanud me esimesel läbimisel isegi rattaid maast lahti, aga jumal küll, kuidas me praegu lendasime!"
Neuville lööb tiimikaaslast 3,7 sekundiga. Selle ajaga oleks ta hommikusel läbimisel katse võitnud.
Mikkelsen finišis - 4.34,7. Hommikusest läbimisest peaaegu seitse sekundit kiirem. "Tee on palju puhtam ja sõita oli mõnusam."
SiimP2rn: Huvitav saab olema näha, kui Latvala ühe varurehvi ja tänu sellele kergema autoga, suudaks Östbergi vastu homseks vahe 10seki peale sõita, siis võibolla läheks veel pühapäeval huvitavaks teise koha heitlus.
Mikkelsen on 16. katsele startinud!
https://twitter.com/OttTanak/status/1023173272987426816
Nõnda - pärastlõunased katsed on peagi algamas. Al-Qassimi katkestamise tõttu läheb esimesena rajale Mikkelsen ja kava järgi peaks ta seda tegema kell 14.55.
Esimest korda näeme seda, et rehvivalikud sõitjate lõikes pisut erinevad. Tänak ja Östberg (ning ka teised Citroenid) on mõlemad igaks juhuks kuue rehviga, ülejäänud sõitjad võtavad kaasa ühe varurehvi.https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1023170328464371712
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1023168152975364096
Tasub tähele panna, et pärastlõunased katsed on teistsuguses järjekorras kui hommikul: alustatakse taas Tuohikotaneniga, seejärel minnakse Kakaristole, Päijäläle ja Pihlajakoskile. Hommikul sõideti esimesena Päijälä, seejärel Pihlajakoski, Kakaristo ja Tuohikotanen.
https://twitter.com/OfficialWRC/status/1023164485723475968
Roland Poomilt sellised uudised:https://twitter.com/RolandPoom/status/1023146749345583104
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-soome-rallil-jarveoja-ott-pidurdab-grammikese-hiljem-ja-soidab-kurvi-suurema-hooga?id=83185511
Uuendame seisu ka JWRC sarjas - Bergkvist võtab küll iga katsega natuke aega tagasi, aga Ken Torn püsib esikohal.
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/naeratav-ott-tanak-hea-et-ostbergiga-vahe-sisse-saime-nuud-saame-ka-rehvidele-moelda?id=83185191
did_253090: See teine kell ei saa olla kaotus Otile, selleks on kaardilugejatel küljeaknal kalender! OK nali naljaks, lõpuni veel palju minna, pöidlad peos, et midagi ei juhtuks. Go Ott!
Lisaks Ott Tänakule panevad hullu ka Eesti fännid!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/fotod-ja-video-sinimustvalge-meri-eesti-fannid-on-soome-rallil-rajaaare-vallutanud?id=83185105
Nii hoida: Kaks kella on sellepärast, et üks näitab kellaaega ja teine kaotust Tänakule
Ralli üldseis pärast 15. katset:
15. katse tulemused:
Tänak: "Sõidan omaenda rütmis ja naudin. Puhas katse."Eestlasele öeldakse, et ta sõidab nagu maailmameister - kui palju ta MM-sarja üldarvestusele mõtleb? "Me mõtleme praegu rohkem rallivõitudele kui punktiseisule."
Neljast neli. Tänak võtab järjekordse katsevõidu - seekord 0,6 sekundiga Latvala ees!
Aga Östberg ei lähe Latvalast mööda! 0,4 sekundit jääb norralane lõpuks ikkagi alla.
Splitid räägivad aga soomlase kahjuks. Nii Östberg kui Tänak on temast kiiremini alustanud.
Latvala loodab, et suudab katse seekord võita. "Seekord on mul väike tunne, et edu võib püsida!"
Latvala läheb Lappi ees 0,8 sekundiga liidriks. Paddon kaotab talle 4,4 sekundit.
Lappi on ühesõnaga täna üldarvestuses möödunud kõigist kolmest M-Spordi masinast!
Andres Paulus: Tundub nagu Evans võtaks tempot maha -aga Ogier ikka ei suuda kiiremini sõita
Suninen kaotab Lappile lausa 5,0 sekundit ning langeb kaasmaalasest üldkokkuvõttes tahapoole. Suninen ei ole täna suutnud oma eilse tempo juurde naasta.
Ogier'lt küsitakse katselõpuintervjuu lõpetuseks, kas ta sooviks tagasi minna vana aerodünaamika peale. Prantslane raputab kergelt pead ja tõmbab ukse sõnagi lausumata kinni.
Ogier kaotab Lappile 3,5, Evans 3,2 sekundiga.
Vastuseks Ivarile: Osad kasutavad teist lihtsalt tagavarana. Kellalt vaadatakse siis katseaega. Osad kasutavad ühte kella katseaja mõõtmiseks ja teist selleks, et countdownini aega vaadata. Eks see sõltub paljult kaardilugeja enda eelistustest.
Lappi teeb järjekordse kiire sõidu. 1,2 sekundit Breenist veel paremini.
Nii on, jah. Roland Poom tuli täna taas rajale.
Andres Paulus: Kas Risto Poom jätkas superralli süteemis?.Nagu näitab talle üldarvestuses aegu
Ivar Ojasoo: Miks kaardilugejal kaks kella käepeal on ?
Breen lööb eelmiste meeste ajad üle. 5,2 sekundit Neuville'ist kiirem.
TeSe: See, et ulukid rallis kiiruskatsele satuvad, on pigem erandlik. Loomad liiguvad just müra eest kaugemale. Korraldajal ei ole võimalik piirata iga kiiruskatset nii, et ükski metsloom teele ei satuks, see ei ole isegi mõeldav. Korraldaja jaoks on kõige olulisem, et kõik pealtvaatajad õhtul tervetena koju jõuavad ning on selle nimel palju teinud igal võistlusel ning siinkohal saavad palju pealtvaatajad ka ise ära teha. Ohutut rallit!
Neuville edestab teda 2,1 sekundiga.
Mikkelsen on lühikese katse finišis. 4.41,4.
tiia.vendel@mail.ee: Kuidaas seal Soome metsade vahel ka ulukitega on? Kas ralli korraldajad on ulukite rajale pääsemise takistamiseks rada kuidagi piiranud?
Senise ralli katsevõitude statistika:https://twitter.com/inforallyes/status/1023135517049847808
Nõnda - Andreas Mikkelsen on rajale saanud!
Eelseisev 15. katse peaks aga olema eelmistest kõvasti kitsam, käänulisem ja tehnilisem, aga see-eest lühem.https://twitter.com/AnttiL_WRC/status/1023130943261827073
Erki Rallisõltlane: 12 Katse peatatud ja kohale sõidab kiirabi.
Andres Paulus: JWRC sarjast veel niipalju,et neljandat kohta hoidnud Folb- pidi 13 katsel katkestama.Põhjuseks tehnilised probleemid..
12. katse nägi muuhulgas sellist avariid:https://twitter.com/Karlip1/status/1023126874015367169
Video kohapealt!https://www.facebook.com/delfisport/videos/2066031306740286/
Väike update ka JWRC kohta: Ken Torn on seal Bergkvistile viis sekundit ära andnud, ent jätkab endiselt liidrina.
Üks katse on veel enne lõunast hoolduspausi jäänud - võrdlemisi lühikesel Tuohikotaneni katsel läheb esimene auto rajale kell 12.15.
Ralli üldseis pärast 14. katset:
14. katse tulemused. Tänak on täna olnud löömatu!
Tänak Eesti fännide laulu saatel: "Sel katsel oli mul parem rütm. Katse algus oli küll pisut libe, aga lõpp oli väga mõnus."
Tänak võtabki kolmanda katsevõidu järjest - 3,7 sekundit suureneb üldedu Östbergi ees!
Östberg lööb Latvalat aga omakorda veel 3,3 sekundiga. Norralane on sel nädalavahetusel olnud ikka üllatavalt kiire.
Eelviimases splitis on Tänak samal ajal Östbergist juba 3,1 sekundit kiirem.
Latvala murrab lõpuks Lappi võimu - ja seda lausa 2,9 sekundiga! Toyotad lausa lendavad.
Paddon tuleb väga hea tempoga, aga ka tema peab Lappi paremust tunnistama - ent vaid 1,5 sekundiga.
Suninen tekitab katse lõpus soomlaste kaksikjuhtimise, aga temagi ei saa Lappile vastu. Kaotust koguneb 4,6 sekundit, aga kokkuvõttes jääb ta veel 1,3 sekundiga kaasmaalasest ettepoole.
Tänak tuleb esimeste vaheaegade põhjal taas võimsalt. Edu Östbergi ees on 1,3 sekundit.Ogier lõpetab samal ajal Lappist 5,7 sekundit aeglasema ajaga.
Evans kaotab Lappile 11,1 sekundit. Soomlane tuli ikka päris hea hooga.
Ott Tänak on samuti nüüd rajal.
Lappi teeb väga kiire sõidu - juba visuaalselt - ning läheb Breenist veel üheksa sekundiga ette. Mikkelsenist on ta aga näiteks lausa 24,8 sekundit kiirem.
Breen edestab Neuville'i 6,9 sekundiga.
Neuville tuleb tiimikaaslasest 8,9 sekundit kiiremini.
Mikkelsen paneb finišis esimese märgi maha - 12.15,1.
Esimeste splittide järgi on Lappi taas hästi tulemas.
https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1023112235747606529
Mikkelsen on rajal!
Eesti fännid on järgmisel katsel juba valmis!https://twitter.com/maguspoiss/status/1023110258078765056
Rally Estonia korraldajad tegid "WRC häälele" Becs Williamsile kena kingituse:https://www.facebook.com/BroadcasterBecs/posts/636932690025649
Ken Torn jätkab 13. katse järel endiselt JWRC liidrina.
Jüri Ummik: Google Maps'i ja WRC.com kaarte võrreldes ei näe kahjuks, et Kakaristo katse kuulsat Ouninpohja kollase maja lõiku läbiks.
Järgmisena ongi igatahes seesama Kakaristo katse kavas. 10.40 peaks Andreas Mikkelsen rajale minema.
Vaatame, eks näis. Kakaristo katse on igatahes see, mis Ouninpohja katsele kõige lähemal on ning selle algust kasutab. Kui uudis Soome ralli tänavusest trassist välja tuli, siis räägiti küll sellest, et kollase maja hüpet ei ole, küll sellest, et see mahtus siiski sisse.
Toivo: Ja kollase maja hüpe peax siiski olema.. kakaristo katsel vist
mirin: katsevõite siiski kaheksa ;)
Ralli üldseis pärast 13. katset. Tänak suurendab edumaad jõudsalt!
13. katse tulemused:
Peaks olema number kaheksa.
Raiki Kruuk: Mitmes katsevõit see Otil on juba?
Tänak: "Tuleb nii välja! Me kindlasti ei vajuta nii kõvasti kui eile. Sel katsel oli rütm juba parem. Maksimumil ei ole praegu vaja sõita."
Tänak finišis - 4,7 sekundit Östbergist kiiremini. Eestlase toores kiirus on täna teistele liiast!
Östberg tögab finišis Tänakut, kes eelmise katse lõpus sama lause põrutas. "Sõidame aeglaselt, et vaadata, mis tempoga teised tulevad."
Östberg finišis liidriks - 0,7 sekundit Latvalast kiiremini. Katse lõpuga on norralane sealjuures pisut tagasi andnud.
Latvala: "Ott läheb täna oma klassis, mul pole tema vastu võimalust."
Latvala lähebki 0,8 sekundiga liidriks. Samal ajal tuleb Tänak esimesest splitist läbi ning on seal 0,7 sekundit Östbergist kiirem.
Paddon läheb teiseks - 3,3 sekundit kaotust Lappile. Järgmisena peaks tulema Latvala, kes peaks eelduslikult liidriks minema.
Vahepeal on rajale pääsenud ka Ott Tänak.
Suninen on Lappist 6,3 sekundit aeglasem. Kokkuvõttes jääb Suninen Lappist 5,9 sekundit ettepoole, aga praeguse trendi juures võib see vahe juba järgmiste katsete jooksul ära kaduda.
Ouninpohja katset ja kuulsat kollase maja hüpet tänavu kavas ei olegi. Kuuldavasti on korraldajad aga punktikatsele selle asemel mingisuguse vägeva trampliini toonud.
Andreas: Kas suure hüppega kiiruskatse juba olnud või tulemas?
Ogier ei suuda endiselt tempot leida. 5,6 sekundit kaotust Lappile ja seda parema stardipositsiooni juures.
WRC meestest viimasena.
Priit Kurvist: Mitmendana Ott stardib täna üldse?
Evans kaotab Lappile nelja sekundiga. Soomlane kurtis sealjuures, et tegi katse alguses väikese vea, millega kaotas mitu sekundit.
Lappi läheb finišis liidriks, edu Breeni ees 4,5 sekundit.
Päris kõigil aga eelmine katse nii hästi ei läinud. Emil Lindholmi stiilinäide:https://twitter.com/Ralliradio/status/1023096455224016897
TeSe: Torni aeg on lõpuks tulnud ning endiselt juhatamas 22,1 sekundilise eduga! Suurepärane!
Breen edestab Neuville'i 2,5 sekundiga.
Mikkelsen paneb esimese märgi maha - 7.14,6 - , aga juba splittidegi pealt on näha, et järgmised mehed tulevad norralase poolt puhtamaks sõidetud tee peal kiiremini. Neuville saabki kirja 10,6 sekundit kiirema aja.
Andreas Mikkelsen on Pihlajakoski katsele startinud. Kaheminutiline viivitus tuli mõistagi sellest, et esimesena startima pidanud Al-Qassimi katkestas.
Kiire tõlge neile, kes seda soovivad: Ken Torn on väidetavalt katse lõpuni jõudnud, kuid millegipärast ei ole tema aeg tabloole ilmunud. Enne seda konkureeris ta igatahes JWRC katsevõidule.
TeSe: SAT 09:28 - SS12: JUNIOR WRC The Juniors are all through SS12 now, Emil Bergkvist leads the way with Jean-Baptiste Franceschi and Julius Tannert completing the top three on stage. Class leader Ken Torn has completed the stage, but we've not had a time appear for him at the moment.
Andres Paulus: Bergkvist on ametlikult wrc lehel liidriks kah pandud.Kuna Torn sõitis JWRC autodest esimesena,siis seis on ikka väga kahtlane...
Kummaline olukord, jah. Kõik splitiajad on Tornil olemas, aga finišiaega meile ei pakuta. Loodame, et tegemist on ajavõtusüsteemi veaga, mitte avarii või muu probleemiga...
Andres Paulus: Kas Torniga on midagi juhtunud?
Järgmisest katsest oodatakse ralli kõige kiiremat.https://twitter.com/AnttiL_WRC/status/1023090677557669888
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/video-liiga-varajane-aratus-seik-khalid-tegi-soome-ralli-laupaeval-vaid-monesajameetrise-soidu-jarel-avarii-ning-pidi-katkestama?id=83183761
Kuigi telepildis neid ei näidatud, saame teieni tuua ka Tänaku katselõpu kommentaari: "Imelik, et nii kiire olin - sõit tundus tegelikult aeglane. Eile tõesti vajutasin, aga täna üritasin esimesel katsel turvalisemalt sõita ja maksimaalselt ei pingutanud."Milleks see mees siis veel võimeline on!?
https://twitter.com/Mark2815/status/1023082634388406273
Kuna mitmed inimesed on seda uurinud, siis olgu ka siin tänane ajakava välja toodud - kuigi uudises (LINK) on samuti kõik kenasti olemas.SS12 Päijälä 1 (23,92 km) - kell 08.13SS13 Pihlajakoski 1 (14,90 km) - kell 09.29SS14 Kakaristo 1 (23,66 km) - kell 10.38SS15 Tuohikotanen 1 (8,95 km) - kell 12.13HoolduspausSS16 Tuohikotanen 2 (8,95 km) - kell 14.55SS17 Kakaristo 2 (23,66 km) - kell 16.08 (otseülekanne Delfi TV-s)SS18 Päijälä 2 (23,92 km) - kell 17.36SS19 Pihlajakoski 2 (14,90 km) - kell 18.54
Kris: Seda oli oodata, et kui Ott saab tagantpoolt startida, siis on tema kiirus hoopis teiselt planeedilt
See oli tõesti üks korralik jõudemonstratsioon!
Lauri: Uskumatu mida ott teeb!!
Ralli üldseis pärast 12. katset:
12. katse tulemused:
Ja nii on! Tänak võidab katse 8,5-sekundilise eduga! Vägev, Ott!
Rally: Evansist küll kahju , juba eile pidi enda stardipositsiooni loovutama ja Ogieri ette laskma , loodetavasti täna lastakse mehel soita nii nagu suudab, Ogierilt ei ole tulemas vist mingit võitlust ..
Östberg sõidab finišis välja Latvalaga võrdse aja. Kui midagi ei juhtu, peaks Tänak sellest veel vaat et kümme sekundit kiirem olema.
Aksel Puks: Sachs ja uus aerodünaamika ei tööta :)
Finišis samal ajal muudatused tabelis: Latvala läks 2,7-sekundilise eduga Lappi ees liidriks, Paddon (+5,7) kolmandaks.
Östbergi vaheaegu praegu ei tule, aga Lappit edestab Tänak neljandas splitis 6,7 sekundiga.
Andres Paulus: Huvitav mida Wilson ette võtab--Ogier jäi juba esimese katsega Evansi taha
Mihkel: Alati kui Ott paugutab on selline väike hirm sees, et ega poisu üle ei pane
Tänak on samal ajal vahet jõudsalt suurendamas - teises splitis nelja minuti peal on vahe Östbergiga juba 4,9 sekundit!
Suninen läheb finišis teiseks - 3,1 sekundit kaotust Lappile.
Ogier kaotab finišis Lappile lausa 10,3 sekundit ning langeb kokkuvõttes nii soomlasest kui Evansist tahapoole. Valitsev maailmameister on sel nädalavahetusel olnud kahvatu.
Aga Tänak on samas kohas veel 2,7 sekundit kiirem! Väga lubav algus.
Östberg läheb samal ajal esimeses splitis Sunineniga liidrikohta jagama. Tänakul lihtsat päeva täna kindlasti ei tule - vahe norralasega on ju vaid 5,8 sekundit.
Ott Tänak on nüüd samuti rajal!
Evans ei suuda aga Lappi aega enam lüüa ning kaotab soomlasele 6,5 sekundiga.
Sama trend jätkub. Lappi lööb Breeni aja üle 7,3 sekundiga.
Huvitav, kas see on tee puhastamisest, aga ajad finišis lähevad suurte sammudega kiiremaks. Breen on Neuville'ist veel 6,2 sekundit nobedam.
https://twitter.com/paddocknews/status/1023077908825493504
Neuville edestab tiimikaaslast lausa 10,2 sekundiga.
Splittide järgi on senistest startijatest kõige paremini tulnud aga Lappi.
Mikkelsen paneb finišis esimese märgi maha - 12.11,3.
Tegu on ralli kõige pikema katsega - 23,92 km.
Al-Qassimi avarii:https://twitter.com/active_diff/status/1023075743511851008
https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1023075095517036544
Mikkelsen ja Neuville on nüüd samuti rajal.
Või siiski? Tundub, et auto tagaosa on nii palju kannatada saanud, et mees tõmbab masina tee kõrvale.
Al-Qassimi teeb kohe päris korraliku pirueti ja avarii, aga sõidab edasi.
Al-Qassimi on päeva alustanud! Tuletame meelde, et kuigi ta sõidab Citroeni WRC autoga, ei maksa tema aegadega kedagi väga võrrelda, sest tegu on sisuliselt väga rikka hobisõitjaga.
Tere hommikust! Uus ja pikk rallipäev on ees ootamas ning lausa lust on sedaviisi kirjutada - Ott Tänak on WRC liider, Ken Torn JWRC liider!
Tänane stardijärjekord:https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1023070735110217728
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/soome-rallit-jwrc-arvestuses-juhtiv-ken-torn-tunnen-end-esimest-korda-sel-hooajal-autos-hasti?id=83183575
Ott Tänak on laupäevaseks võistluspäevaks igati valmis. https://twitter.com/OttTanak/status/1023043545878487040
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/latvala-jahib-soomes-neljandat-voitu-kuid-on-hoopis-pettunud?id=83183083
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-soome-rallil-tahtsusetu-viperusega-ideaalne-paev-andis-tanakule-trumbid-katte?id=83182809
Ken Torn võitis JWRC arvestuses päeva viimase kiiruskatse ja tema edu lähima jälitaja ees on nüüd 21,7 sekundit.
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-video-tanak-taitis-reedese-paevaga-oma-pohieesmargi?id=83182511
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-video-citroen-sattus-soome-rallil-valusate-probleemide-kuusi?id=83182105
Ralli üldseis pärast reedet. Tänak läheb ööle vastu 5,8-sekundilises eduseisus:
11. katse tulemused:
Tänak: "Meie põhieesmärk oli homseks hea stardipositsioon saada. Saime sellega hakkama, aga see ei tähenda, et homme midagi lihtsat oleks."
Tänak katsevõitu kirja ei saa - 1.48,9.
Östberg tunnistas, et Al-Qassimi ja Breeniga juhtunu pani temagi higistama. "Õnneks oli mul pisut rohkem aega, et jahtuda, aga mul pole õrna aimugi, mis juhtus."
Nüüd on aga Ott Tänaku kord!
 Östberg katsevõidule ei pretendeeri - 1,7 sekundit kaotust.
Latvala künnab korra muru ning kaotab Ogier'le 1,4 sekundiga. Täpselt sama aeg mis Lappil ja Mikkelsenil. "Hea on siin olla. Üritan homme maksimaalselt keskenduda ja vaadata, mis saab."
Paddon kaotab finišis Ogier'le 1,3 sekundit. Uusmeremaalaselt kokkuvõttes täiesti korralik päev, ta on parim Hyundai. "Üritame homme poodiumikohta püüda."
"Kaotasime pidurid ära. Vedas, et me matsu ei pannud."
10,5 sekundit läheb noorel soomlasel kaotsi. Ilmselt kuuleme peagi, mis probleemiks oli.
Suninenil on probleemid! Auto jõnksutab väga imelikult.
Ogier läheb liidriks - 1.48,7 on Neuville'i ajast 0,2 sekundit nobedam.
Oleme tagasi WRC lainel. Ogier on rajal!
Nüüd aga vahelduseks mõned WRC2 masinad.
Evans kaotab Neuville'ile 1,7 sekundit ja jääb Lappist kokkuvõttes 0,3 sekundiga ettepoole.
Täpselt nii. Isegi kui Lappi siin Evansist ja Ogier'st mööda tõuseks, stardiks ta homme ikka neist eestpoolt.
prpm72: Tähelepanekuks kommnetaatorile, et antud katse tulemustest enam ei sõltu homne stardijärjkord vaid see läks lukku eelmisel SS10-l. Sellest ka juba praegune uus stardi järjekord!
Lappi sõidab välja Mikkelseniga sama aja, kaotades Neuville'ile 1,2 sekundit.
Breen tõdeb, et sarnaselt araablasele oli ka temal kütusepumbaga probleeme. Tänaku fännid kindlasti salamisi loodavad, et ka Östbergi tabab sama mure...
Breen kaotab finišis Neuville'ile 26,8 sekundit, Al-Qassimi üle kahe minuti.
Breen jääb samuti keset katset seisma! Mis Citroenidega lahti on?
Enam kui minut läks kaotsi ning edasi liigub araablane ka väga rahulikult.
Järgmisena rajale läinud Al-Qassimi jätab esimeses tagasipöördes auto seisma. Kaardilugeja on autost väljas! Mis toimub?
Neuville edestab tiimikaaslast - 1.48,9. 
Üks liiklusmärk võeti norralase poolt küll rajalt maha. Auto vasak esiosa sai natuke kannatada, aga tundub, et vigastused on kosmeetilised.
Mikkelsen käib korra vastu rajapiiret, aga saab ajaks kirja 1.50,1.
Mikkelsen on nüüd rajal!
Stardijärjekorda on viimasel katsel kohendatud - rajale minnakse juba pööratud järjestuses, sekka ka paar WRC2 meest.
Tundub, et Neuville veel rajale läinud ei ole. Väike viivitus.
Läks küll! Aga võimalik, et needuse murdis üks kivi, millega Peep hiljuti vastu pead sai. Kes on kohapeal, minge katsuge kindlasti tema pead, et ise teada saada.
Peeter: Kas Peep Pahv ei läinud kohale? Päris hästi läheb
Aga nüüd on aeg tänase päeva viimase katse käes! Delfi TV otsepilt peaks ka hetke pärast algama, Thierry Neuville'i stardini on jäänud veel kaks minutit.
Margus Pahvi värskeid pilte: https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=231323
Ilm: Norra ilmateade hetkel homseks vihma ei luba , pühapäev tundub ka ok olevat
Andres Paulus: Ei taha ära sõnuda aga vist lubab kerget vihmalaupäevaks.Loodame,et see kerge ikka on väga kerge...
Täna jääb seega sõita veel vaid Harju tänavakatse - seesama, mida nägime ka eile õhtul. Homne stardijärjekord läks aga selle katsega lukku, mis tähendab, et Tänak alustab homme WRC meestest viimasena, Mikkelsen esimesena.
Ralli üldseis pärast 10. kiiruskatset:
10. katse tulemused:
Paddon tuleb kolmandaks ning rikub Toyota järjekordse kolmikvõidu ära.
Östberg kurdab pisut rehvide kulumise üle. "Olen pidanud rehve säästma, aga sõit on olnud üldiselt hea, me pole palju aega kaotanud."
Östberg kaotab finišis Tänakule 3,3 sekundit! Üldarvestuses suureneb eestlase edu 4,3 sekundi peale.
Viis on praegu kirjas, siit võib tulla kuues.
Janno: Ei ole jõudnud arvestust pidada, aga mitu katsevõitu otil on enne seda katset
Breen näitab taas head tempot - 2,7 sekundit kaotust Tänakule, hetkel neljandaks.
Latvala jääb Tänakule vaid 0,7 sekundiga alla.
Evans täidab tiimikorraldusi ja võtab finišijoone eel hoo maha, et Ogier mööda lasta. Prantslane edestab Evansit nüüd 0,3 sekundiga.
Lappi kaotab Tänakule 1,7 sekundiga. "Tahtsin endale homseks head stardipositsiooni, aga nagu Ott näitas, siis võib ka eespool kiiresti sõita!"
Tänak: "Ei ütleks, et on olnud väga keeruline. Mõnes kohas pole küll tunnetus nii hea olnud, aga tegime muudatusi ja nüüd on kõik korras. Kõike arvestades on meie päev olnud ideaalilähedane."
Tänak edestab omakorda Ogier'd veel 3,2 sekundiga.
Ogier lööb teda lühikesel katsel 3,4 sekundiga. "Tegime kõik, mis saime. Thierryl oli veel hullem, aga ka meil polnud lihtne."
Neuville süüdistab oma kehvas päevas enamjaolt oma stardipositsiooni.
See on lühike, vaid seitsme kilomeetri pikkune katse. Neuville lõpetab ajaga 3.35,7.
Samal ajal on Thierry Neuville kümnendale katsele startinud.
Heiki: Hetkel kaks eestlast liidrid :)
Suured uudised aga JWRC klassist - liidri Bergkvisti probleemide tõttu tõusis Ken Torn liidriks!
Markko Märtini hoolealune Takamoto Katsuta katkestas kaheksandal katsel.https://twitter.com/OfficialWRC/status/1022867051008995331
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1022859014735101952
Huviline: Toyota trio sellelt katselt!
Nüüd sõidetakse juba edasi Äänekoski katse poole. Teadupoolest on samas linnas kuulus tselluloositehas, mida hiljuti ka eestlased kõvasti uurinud on.
9. katse tulemused. Tänakule taas katsevõit:
Ralli üldseis pärast 9. katset. Tänak taas esikohal!
Norralane tõdes, et ei saanud nii palju vajutada kui oleks tahtnud. "Rehvid hakkavad ka vaikselt kuluma ning me ei saa maksimaalsel kiirusel sõita."
Östberg kaotab finišis Tänakule 2,9 sekundit ning langeb üldarvestuses sekundiga eestlasest tahapoole!
Östberg kaotab avasplitis Tänakule 0,6 sekundit, teises juba 1,2 sekundit. Kümnendike mäng igal juhul jätkub.
Mikkelsen pole pärastlõunal oma tempot üles leidnud. 11,5 sekundit kaotust.
Täpselt nii.
Ats: Kas lappi, eelmise aasta võitja pole siiani katse võittu saanud?
Latvala kaotab Tänakule 2,6 sekundit. Meie jaoks on aga kõige huvitavam see, kuidas Östberg liigub - norralane on juba rajal.
Lappi kaotab Tänakule finišis 1,8 sekundit.
Tänak on finišis juba tunduvalt heatujulisem: "Praegu ei ole meil Östbergiga aus võrdlus, sest meie vahel on umbes kümme autot! Homme on juba tingimused võrdsed. Sel katsel oli palju raskeid kohti."
Tänak finišis - 4,0 sekundit on edu Ogier' ees. Hea tempo taastatud?
Tänaku tulekust pakutakse meile vaid teist splitti, kus ta edestab Ogier'd kahe sekundiga. Prantslane on samal ajal finišis 3,1 sekundit Neuville'ist kiirem.
Neuville finišis - 5.54,1.
Samal ajal kui Neuville rajale läheb, läheme veel korraks tagasi seitsmendale katsele - JWRC mees Henri Hokkola, kes eelnevalt napilt Ken Torni edestas, tegi seal tõepoolest avarii.
Samal ajal kui Neuville rajale läheb, läheme veel korraks tagasi seitsmendale katsele - JWRC mees Henri Hokkola, kes eelnevalt napilt Ken Torni edestas, tegi seal tõepoolest avarii.https://twitter.com/JuniorWRC/status/1022846003697864704
Ässämäki katse teine läbimine on peagi algamas. Neuville läheb kolme minuti pärast rajale.
Andres Paulus: JWRC sarjas ei tule enam alates 3 splitist Hokkala aegu..Ilmselt on katkestanud..Igatahes peaks Torn teise koha tagasi võtma..RÅDSTRÖM on samas sarjas katkestanud tehniliste probleemide tõttu
JWRC seis pärast seitsmendat katset. Ken Torn hoiab endiselt kindlalt teist kohta, seitsmendal katsel jäi tal katsevõidust vaid 0,2 sekundit puudu.
Ralli üldseis pärast kaheksandat katset. Latvala tuli esimesele kahele pisut lähemale:
8. katse tulemused - Tänakule alles üheksas koht:
Paddon käib korra poole autoga rajalt väljas, aga suudab masina tee peale tagasi väänata!
Suninengi sel katsel päris kõrgesse mängu ei sekku - 4,2 sekundit on ta Breenist aeglasem.
Norralane tunnistab, et vältis sihilikult riske.
Östberg annab aga samuti selle katsega pisut tagasi - ent mitte nii palju kui Tänak. Breenile kaotab ta 3,1 sekundiga, Tänakut edestab 1,8-ga. Kokkuvõttes on seega norralane eestlasest 1,9 sekundit eespool.
Täpselt nii.
Shrek: Kas homme alustatakse pööratud järjestuses ? See kes õhtul peale viimast katset esikohal WRC autodest, see alustab viimasena?
Breen läheb 0,1 sekundiga liidriks. Mikkelsen jääb talle 5,1 sekundiga alla.
Latvala läheb teiseks - 1,4 sekundit kaotust Lappile.
Ei olnud mootoriprobleem - Tänaku auto jäi lihtsalt rööbastesse kinni ning mees ei jõudnud õigel ajal sidurit alla vajutada.
eid_1531241b6360df: Mis põhjus, et välja suri, ega ometi mootori probleem?
Evans kaotab Lappile 4,5 sekundit, aga edestab teiste seas ka Tänakut.
Lappi läheb finišis liidriks - edu Ogier' ees 2,8, Tänaku ees 4,8 sekundit.
Kas midagi läks valesti? Tänak nipsakalt: "Jah, läks küll. Mootor jäi seisma."
Ahaa - telepildist on näha, et Tänak suretas ühel ristmikul auto välja! Sellest ajakaotus.
Ogier' lõpuaeg on 6.09,9, Tänak kaotab talle kahe sekundiga! Mis juhtus?
Paraku on praegused uudised sellised, et täna ilmselt sellele probleemile iOS-i poolt lahendust ei tule.
Einar: Kaugel selle teavituste saamise parandamine Iphonedele on? Jube tüütu on jälgida ilma selleta.
Tänak on Ogier'st sel katsel splittide järgi vaid mõne kümnendiku jagu kiirem, aga prantslane eksis pisut viimases kurvis, jäädes rööpasse kinni.
Kaks minutit.
123: kui suurte vahedega rajale minnakse hetkel ?
Neuville finišis - 6.14,2.
Vihma mitte tulemine tähendab ühtlasi ka seda, et raja kohal hõljub taas kõvasti tolmu.
asd: Sõnusid kenasti ära Kena päev :D
Kena päev: Formel 3 sõit käimas Spa’s, eestlased 1 ja 2 kohal 😊
Tundub, et ilm on taas ilusamaks läinud. Tumedaid pilvi enam raja kohal ei paista.
Selle katse võitis hommikusel läbimisel Latvala. Pisut üle 12 kilomeetri ootab sõitjaid ees.
Thierry Neuville on kaheksandale katsele startinud!
Andres Paulus: Torn on 6 katse järel langenud JWRC sarjas kolmandale kohale..
Nüüd ootab ees väike paus - järgmine katse algab poole tunni pärast.
Ralli üldseis pärast 7. katset: Östbergi ja Tänakut lahutab endiselt vaid üks kümnendik!
Seitsmenda katse tulemused siin: Tänak ja Östberg jagavad katsevõidu ära!
Mõlemad.
Priit: Kumb siit ametlikult katsevõidu omale kirja saab?
Suninen annab katse lõpuga pisut tagasi ning langeb üldarvestuses Latvalast tahapoole. "Tegime puhta sõidu, aga tuleb välja, et kaotasime paar sekundit."
Östberg näeb, et sõitis Tänakuga võrdse aja ning naljatab: "Nägin, et enne katset juhtisime 0,1 sekundiga ning otsustasime, et nüüd hoiame vahet ja sõidame turvaliselt!"
Östberg finišis - Tänakuga täpselt võrdse ajaga! Meeste vahel ei saaks palju vähem aega olla - üldarvestuses jääb norralane 0,1 sekundiga ette!
Mikkelseni kaotus Tänakule on finišis 9,7 sekundit, Breenil 6,6.
Roland Poom katkestas kahjuks juba täna hommikul.
Janar: Oittila katselt on kadunud poom, keegi teab midagi?
Latvala finišeerib 2,2 sekundit Tänakust aeglasemalt.
Östberg tuleb splittide põhjal taas Tänakuga sekund-sekundis.
Evans kaotab finišis Tänakule 9,9 sekundit.
Lappi läheb hetkel teiseks: 4,2 sekundit kaotust Tänakule.
Tänak: "Raske öelda, kuidas läks. Pärastlõunal pole tunne nii hea olnud. Vaatame, kuidas läheb, aga meil on veel vaja kõvasti vajutada, et sellelt tiirult hea tulemus teha. Ei tea, mis võrreldes hommikuga muutunud on."
Tänak läheb taas võimsalt liidriks - 9.49,3!
Ogier ei suuda kümne minuti piiri alistada - 10.00,5 on tema aeg.
Neuville on finišis - 10.04,1. Omaenda hommikusest läbimisest küll 12 sekundit kiirem, aga Tänak oli sellest hommikul veel nobedam!
Janar: Tänakul hetkel väga kindel sõidujoon, ei võta üleliigseid riske
Telepildis näitas just umbes 20-sekundilist lõiku, kus Tänaku kiirus ei langenud alla 180 km/h!
Esimeses splitis näitab Tänak taas võimsat kiirust, edestades Neuville'i 2,6 sekundiga. Ogier' aega veel ei pakuta.
Taat: Ilmateade tana vihma ei luba, 18.00 pidavat pilved ka kaduma
Vazwrc: Mingil katsel otsustas kohtunik tänaku lipu kraavi visata. On olemas videotõestus
Janar: Kuiv veel oittila katsel
Vähemalt stardis ei tundu, et eriti sajaks. Taevas tundub aga suhteliselt hall olevat.
asd: Kuidas vihmaga lood hetkel ?
Neuville on 7. katsele startinud!
Veel mõned minutid ning algab Moksi katse teine läbimine. Hommikuse läbimise võitis mäletatavasti Tänak võimsalt.
Kalle Kaljula: Ott teeb endale homseks head positsiooni. Siiani on kõik läinud nagu lepase reega
asd: Andrus ära aja mäda plz!
Andrus: Peaasi, et Ott Östbergist kiirem olemist väga tõsiselt ei võtaks. Pigem jätta seljataha muud ässad.
Ralli üldseis pärast kuuendat katset. Östberg tõusis liidriks, Suninen esikolmikusse:
Kuuenda katse tulemused. Östbergile katsevõit, Tänak endiselt esikolmikus:
Hayden Paddon saab katsel viienda koha ning on ka kokkuvõttes viies, kuigi vaid 1,2 sekundit esikolmikust maas.
Suninen kolmandaks - 3,8 sekundit kaotust. Kolmas on noor soomlane ka üldarvestuses!
Östberg tulebki finišisse kiireima ajaga - ning läheb 0,1 sekundiga üldarvestuses Tänakust mööda!
Östberg näitab samal ajal head tempot ning võib Tänakult pisut aega tagasi röövida.
Breen tuleb teise ajaga - 4,4 sekundit Tänakust maas.
Mikkelsen, kes oli esimeses splitis Tänakust kiirem, kaotab finišis juba 14,7 sekundit.
Latvala on kolmas - 9,0 sekundit Tänakust maas. Evansi auto oli esimene, kes jõudis finišisse töötavate kojameestega.
Evans tuleb praegu kolmanda ajaga - 10,1 sekundit Tänakust maas.
Finiši juures on juba tibutama hakanud!
Lappi kaotab finišis Tänakule 8,2 sekundit.
Esimeses splitis on nii Mikkelsen kui Breen tulnud Tänakust kiiremini. Nagu eestlane ka ütles - tee läheb üha puhtamaks.
Tänak: "Martin ütles, et oli hea sõit, aga minu jaoks oli keeruline. Rada ei olnud nii puhas kui oleksin tahtnud. Tolmu oli raja kohal palju, aga tundub, et hakkab sadama."
Tänak on finišis võimsa ajaga - Ogier'st 14,0, Neuville'ist 19,4 sekundit kiirem!
Tänak on kolmandas splitis Ogier'st 8,3 sekundit kiirem, Neuville jääb veel rohkem maha. Lappi tuleb sealt läbi 3,9-sekundilise kaotusega.
Neuville finišis - 10.05,9 on tema ajaks.
Tänaku pardakaamerast on näha ka seda, et kohati on raja kohal veel eelmise auto tolmu, mis natuke kindlasti segab.
Esimeses splitis on Tänak kiireim, Ogier kaotab 1,5 ja Neuville 3,4 sekundiga.
Teenindusalas on kuulduste kohaselt hakanud vihma sadama. Kui sadu katsele jõuab, võib see eespool startijatele head kaardid kätte mängida.
Tundub, et belglane sai siiski rajale kaheminutilise viibega.
Neuville on katsele startinud!
https://twitter.com/davidevansrally/status/1022802723228606464
Tuleb välja, et Andreas Mikkelsen on saanud 40-sekundilise ajatrahvi, sest hilines teenindusalast väljumisega.https://twitter.com/eWRCresults/status/1022803234250006528
Nõnda - kas olete valmis? Kuues kiiruskatse, 19-kilomeetrine Oittila, on kohe algamas!
Ken Torn hoiab JWRC-s endiselt teist kohta, aga rootslane Bergkvist on endiselt omast klassist.
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1022791122513539073
Siin Tänaku ja Järveoja kommentaare pisut pikemalt:https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-soome-rallil-liider-tanak-homme-on-see-paev-kui-saame-voidu-soita?id=83176307
Hyundai telgis valmistutakse kibedaks tööks: mehaanikud venitavad ennast ja vaatavad oma tööriistakastid mitu korda üle, et olla kindlad, et kiirel ajal kõik käepärast oleks. Mehed ei jõua autost väljagi tulla, kui auto juba tungraudade peale tõstetud on ning kümmekond mehaanikud selle kallal töötavad.
Ja teise nurga alt:https://twitter.com/inforallyes/status/1022776124093464576
Klipp Sunineni ehmatusest viimasel katsel:https://twitter.com/RallysupportNL/status/1022776130124824576
Hyundai boksist antakse teada, et prioriteediks on seatud Neuville'i auto parandamine, mille vigastused on natuke tõsisemad kui Mikkelsenil, kelle masinal on pigem kosmeetilised kahjustused.
Ott Tänaku värsked muljed!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/liidrikohta-hoidev-tanak-avaldas-mis-teda-reede-hommikul-ullatas?id=83175425
Ogier: "Mul polnud paha ring, aga Ott on teiselt planeedilt. Õnneks oleme Neuville'ist stabiilselt kiiremad olnud."
Neuville: "Mõtlesin veel eelmisest kurvist ja sellest, kuidas legendi parandada ja tegin vea."
Selline on hetkel Neuville'i Hyundai tagaosa:
Video Mikkelseni üles tõusta ähvardanud kapotist:https://twitter.com/TCFx/status/1022769388661948417
Raiki Kruuk: Väga hea. Jätkake samas vaimus Ott ja Martin
Värskendame ka JWRC seisu - see on olukord pärast nelja katset:
Ralli üldseis enne hoolduspausi:
5. katse tulemused. Tänakule katsevõit!
Paddon ründab katsevõitu, aga jääb Tänakule siiski 0,9 sekundiga alla. See tähendab, et meie mees võtab juba oma kolmanda katsevõidu!
Soomlane muigab. "Sõitsime pisut laiaks. Ei eeldanud, et auto selles kohas nii kerge on." Katse arvestuses kaotab ta Tänakule 4,5 sekundiga.
Suninen käib katse lõpus korra rajalt väljas - täpselt samas kohas, kus Evansil ärev moment oli!
Östberg kaotab Tänakule 1,6 sekundiga, mis tähendab, et hoolduspausile läheb ralli liidrile ikkagi Eesti mees! 1,1 sekundit jääb norralane Tänakule ralli kokkuvõttes alla.
Breen läheb finišis kolmandaks, 2,7 sekundit kaotust.
Silver: See aasta jagavad Hyundai kolmandat autot Sordo ja Paddon,aga järgmine aasta peaks jagama Mikkelsen ja Paddon,sellepärast,et Mikkelsenil ei lähe see aasta üldse hästi ja tal on palju katkestamisi.Sordo hooaeg on olnud palju parem.
Latvala läheb teiseks - 1,8 sekundit annab ta Tänakule tagasi.
Evans kaotab Tänakule täpselt kolm sekundit, kokkuvõttes jääb ta eestlasest 25,7 sekundiga maha. Telepildist on näha, kuidas waleslasel katse lõpuks üks päris ärev hetk oli.
Katkise autoga Mikkelsen kaotab finišis 12,5 sekundit. Tema auto kapott ähvardab lahti tulla, õnneks tuleb hoolduspaus kohe peale.
Lappi kaotab finišis Tänakule 2,9 sekundit. Soomlane on ahastuses. "Oleme iga katse eel midagi muutnud, aga paremaks ikka ei lähe. Me ei suuda tempos püsida. Oleksime sel katsel peaaegu üle katuse käinud."
Tänak: "Ründame igat katset maksimaalselt. Hommikupoole teised ilmselt veel natuke magasid ja ei kasutanud oma stardijärjekorrast tulenevat eelist päris ära, aga loodame täna endale homseks hea positsiooni välja võidelda. Homme on meie jaoks põhiline päev."
Tänak läheb liidriks! 3,1 sekundit edu Ogier' ees.
Ogier edestab finišis Neuville'i 26,6 sekundiga.
Belglane tunnistab, et eksis lihtsalt ise. "Olin natuke liiga optimistlik. Kaotasin palju aega."
Neuville on finišis - ajaks 4.01,8.
Belglane pööras ristmiku pealt valele teele ning pidi kiirelt ringi pöörama, riivates seda tehes puud. Aega läks kaduma tublisti, Ogier edestab teda esimeses splitis 14,3 sekundiga.
Neuville sõidab rajalt välja ning vigastab pisut auto tagaosa, aga saab kärmelt tagasi tee peale!
Viimane katse enne hoolduspausi - seitsmekilomeetrine Äänekoski, mis peaks olema eelmistest katsetest pisut laiem ja kiirem, mis toob eelduslikult kaasa väiksemad ajalised vahed. Neuville on rajal!
https://twitter.com/KiwiWRCfan/status/1022760533231988736
Latvala stiilinäide eelmiselt katselt:https://twitter.com/akikojmlfani/status/1022754976181964801
dr. house: Kahtlen et kaotama hakkavad. Sellega rikub Ford pigem oma üldarvestust. Alati võimalik et neuville eksib ja on üldse out ning ogier korjab mingid punktid ikka. Mööda lastes ka see oht et ogier eksib ja siis on veel fordi sõitjad mõttetult viimased
Kristo: Tõenäoliselt peale hoolduspausi Suninen ja Evans hakkavad Ogierile kaotama. Ei pea geenius olema aru saamaks, et Ogierile mängitakse homseks parem stardipositsioon.
Suures mängus on praegu pisike paus - järgmine katse algab kell 11.36. Seniks saame üle vaadata Ken Torni mineku - ta jätkab kolmanda katse järel JWRC klassis tublil teisel kohal.
Üldseis pärast 4. katset: Östberg haaras Tänakult napilt liidrikoha!
4. katse tulemused. Tänakule kolmas koht:
Paddon viiendaks - 5,5 sekundit kaotust.
Suninen neljandaks nii katse- kui üldarvestuses. 5,2 sekundit kaotust Östbergile sel katsel.
Östberg arvas esialgu, et kaotas seitse-kaheksa sekundit, aga sai seejärel aru, et läks hoopis võimsalt liidriks. "Tohoh! Pole paha. Jään väga rahule!"
Östberg läheb võimsalt liidriks - 3,2 sekundit Latvala ees, aga norralane edestab nüüd 0,5 sekundiga üldarvestuses ka Tänakut!
Mikkelseni auto kraavis:https://twitter.com/eWRCresults/status/1022746025352736768
Breen jätkab samuti head minekut, aga tema üldseisu rikkus rehvi purunemine teisel katsel. 3,6 sekundit kaotab ta Latvalale.
Latvala näeb tablool oma aega. "Jah, olen rahul. Tempo on hea."
"Eksisin kurvi sisenemisel, kuulsin kaardilugejat valesti." Tuuleklaas on katki.
Latvala on samal ajal liidrina finišis - 1,6 sekundit võtab ta Tänakult tagasi. Kokkuvõttes on ta eestlasest 9,0 sekundit maas.
Mikkelsen jõuab finišisse ja auto on päris korralikult kannatada saanud. Kas ta käis isegi üle katuse? Kaotust tuleb igatahes 3.10,4.
Evans finišis teisena - 3,9 sekundit kaotust Tänakule.
Mikkelsen taas liigub, kaotus tuleb kolme minuti kanti.
Lappi on samal ajal finišis 4,8-sekundilise kaotusega. Soomlane ei ole täna veel oma head rütmi leidnud.
Telepilt näitab, et norralane on põõsastes korraliku ekskursiooni teinud. Vasakkurvis libises ta teelt välja - tundus, et kokkupõrge väga suurelt kiiruselt ei olnud, aga auto on sellest hoolimata kannatada saanud ning ei ole veel selge, kas ta saab katse lõpuni tulla.
Mikkelsen on rajal seisma jäänud!
Tänak: "Üritasime endast parimat anda. Peame võitlema meestega, kes sõidavad teises liigas, stardijärjekorras tükk maad tagapool."
Ogier rõhutab intervjuus seda, kuidas ta Tänaku kiiret tempot imetleb.
Tänak finišis - 4,7 sekundit on edu Ogier' ees, 8,6 Neuville'i ees. Kokkuvõttes edestab ta prantslast juba 25,6, belglast koguni 37,8 sekundiga!
Aga Ogier libiseb samal ajal Neuville'il pisut eest ära. 3,9 sekundit on tema edu sel katsel, kokkuvõttes on prantslane belglasest 12,2 sekundit eespool.
Andres Paulus: Poom katkestanud rajalt väljasõidu tõttu
Neuville: "Üritame oma parimat, aga teeolud on väga lahtised ja auto ei käitu nii, nagu peaks. Keskendume oma peamisele eesmärgile, mis on püsida Ogier'ga samas tempos ja teda pühapäevaks edestada."
Neuville finišis - 6.02,5.
Aga Tänak tuleb esimeses splitis taas esimesest kahest mehest võimsalt kiiremini. Edu Ogier' ees 2,2 sekundit!
Otseblogi teadete jaoks on Delfi äppi tarvis, jah.
Rallifänn2: Kas selleks peab delfi äpp olema?
https://twitter.com/hoffrwn/status/1022742668726677504
Ogier näitab splittide järgi taas Neuville'ist pisut paremat tempot.
Aga fookus tagasi suurele mängule: 12,3-kilomeetrine Ässämäki katse on algamas ning Thierry Neuville rajale tuiskamas.
Paar sõna ka Ken Torni ja Roland Poomi kohta. Torn on teise katse kenasti läbinud ning hoiab JWRC kokkuvõttes teist kohta - Poomi aega teiselt katselt aga veel pole, mis võib viidata sellele, et ta on katkestanud. Ootame täpsemat infot.
Kohe kommentaari kirjutamise lahtri all. Ole lahke:
Rein: Kas keegi saaks teha screenshoti kus see teavitustenupp androidil on pole enne kasutand aga oleks huvi
Jah, tehnikud hakkasid asja uurima - Androidi peal on nupp kenasti olemas, aga iOS-i peal seda praegu ei ole. Anname kohe teada, kui probleem lahendatud saab!
Rallifänn: Otseblogi nuppu ikkagi ei ole...
https://twitter.com/AnttiL_WRC/status/1022738356701196288
did_253090: Evans ja Suninen on eespool, kui tuunitud M-Spordiga kimav Ogier! Vanameister on harjunud sõitma parima autoga, kui seda pole siis ...
Arvutite-telefonide juures kaugele ei maksa minna - neljas katse algab juba kell 10.13.
Einar, proovi korra uuesti - nüüd peaks see võimalus olemas olema, kui enne polnud.
Einar: Kas nupp “lülita otseblogi teated sisse” on ainult minu kadunud vōi ka teistel seda nuppu enam ei ole. Väga mugav oli kui uued sissekanded blogisse tulid kohe ka telefoni ekraanile.
Ralli üldseis pärast kolmandat katset. Tänaku edu Östbergi ees 4,3 sekundit, Latvala on 10,6 sekundi kaugusel.
3. katse tulemused:
Paddon neljandaks - 1,6 sekundit Latvalast maas.
Suninen läheb katse lõpus viiendaks, 3,2 sekundit kaotust Latvalale.
Östberg kaotab Latvalale finišis 2,3 sekundit. Ralli kokkuvõttes on ta Tänaku lähim ohustaja, olles eestlasest 4,3 sekundi kaugusel.
Tänakut edestab ka Breen - tema jääb Latvalale 0,8 sekundiga alla. Tee läheb mõistagi ka iga autoga järjest puhtamaks ning kiiremad ajad on osaliselt ka sellest põhjustatud.
Latvala on oma rütmi tagasi saanud ning läheb finišis liidriks - edu Tänaku ees 1,1 sekundit!
Evans teiseks - 4,2 sekundit kaotust Tänakule.
Mikkelseni kaotus on Neuville'iga võrdne - 8,5 sekundit.
Lappi kaotab taas üllatavalt palju, aga seekord ei tundunud tal mõnda otsest probleemi olevat. 8,2 sekundit on allajäämine Tänakule.
Tänak ise jääb tagasihoidlikuks: "Väga lahtine ja libe katse. Üritasime maksimaalselt, aga kui pidamist pole, siis ei saa väga kiiresti sõita."
Tänak finišis - edu Ogier' ees 4,6, Neuville'i ees 8,5 sekundit.
Kristin: Wrc apis taitsa olemas raadio
Ogier tunnistab, et Tänakuga on väga raske võidelda, aga tema põhiliseks konkurendiks on just Neuville.
wert: Ise kuulan yle ralli raadiot: https://areena.yle.fi/radio/ohjelmat/yle-radio-suomi?_c=yle-radio-suomi-jyvaskyla
Ogier lööb Neuville'i finišis 3,9 sekundiga.
Neuville on finišis - 6.19,4 ajaks.
Teises splitis on Tänaku edu Ogier' ees 1,9, Neuville'i ees 3,0 sekundit. Seda kõigest kaheminutilise sõidu peale!
Rahvusvahelisel ralliraadiol tõmmati juhe juba päris mitu etappi tagasi üldse seinast välja.
panda: Huvitav, miks ralliraadiio eetris vaikus?
Tänak lööb Ogier'd esimeses splitis 0,9 sekundiga.
Tänak pääses samuti rajale. Esimeses splitis on Ogier taas Neuville'ist õige pisut (0,7 sekundit) kiirem.
Nii on - meie fookus läheb praegu aga juba kolmandale katsele, 12,3-kilomeetrisele Urriale. Thierry Neuville on katsele startinud!
ASD: Ken Torn on ka Moksile startinud ja splitide järgi tuleb väga hästi.
tbes55: WRC2-s sõitev 17 aastane Kalle Rovanperä kaotas Neuvillele 20km pikkusel katsel vaid 9,4 sekundit!!!
Väike paus praeguseks - aga järgmine katse algab juba kell 9.21.
Üldseis pärast 2. katset:
2. katsele saab ühtlasi joone alla tõmmata. Tulemused:
Paddon viiendaks - 10,1 sekundit kaotust.
Suninen läheb kolmandaks - 6,6 sekundit kaotust. Parim soomlane!
Östberg finišis - kaotust Tänakule vaid 1,3 sekundit! Norralane tegi võimsa sõidu.
Craig Breen tuleb samal ajal finišisse lausa 47,8-sekundilise kaotusega. "Meil läks rehv katki. Kuradi katastroof!"
Östberg on splittide järgi Tänakust endiselt vaid sekundi-pooleteise kaugusel. Ootame norralast huviga finišisse.
Latvala: "Sõit oli okei. Pidurdan liiga vara ja ma pole kiiretel lõikudel piisavalt enesekindel. Ott sõitis väga hea aja, aga ralli alles algas ja palju on veel minna."
Latvala edestab omakorda Evansit, aga jääb Tänakule ikka 9,4 sekundit alla. Huvitav, mis soomlase peas praegu toimuda võib?
Evans läheb teiseks - kaotust Tänakule 12,0 sekundit.
Avasplitis on Tänakule seni kõige lähemale saanud Östberg, kes kaotab 1,2 sekundit. Kõigi ülejäänute kaotust algab kahest sekundist.
Mikkelsen läheb finišis kolmandaks - kaotust 16,2 sekundit.
Katse alguses korra seisma jäänud Lappi kaotab finišis Tänakule 31,5 sekundit. Eelmise aasta rallivõitjale väga pettumustvalmistav algus.
Seniste splittide järgi ei ole isegi Latvala Tänakule lähedale jõudnud.
Tänak finišis - aeg on 9.56,1! Edu Ogier' ees 15,5, Neuville'i ees 20,0 sekundit! Vapustavalt kiire sõit, pole midagi öelda.
Einz: Tänak sõidab võidu, Neuville ja Ogier kindla peale.
Ogier on tulnud pisut paremini kui Neuville - ta edestab rivaali 4,5 sekundiga.
Senise tempo järgi otsustades võiks Tänakult oodata aega alla kümne minuti!
Neuville paneb finišis esimese märgi maha - 10.16,1.
Lappi jäi korra seisma - teises splitis jääb ta Tänakule 15,7 sekundit alla.
Kolmandas splitis on Tänaku edu Neuville'i ees juba 10,6 sekundit. Vägev!
Mihkel: Peaasi, et nüüd üle ei pingutaks, aga tubli töö esimeste aegade järgi
Isegi Lappi jääb esimeses splitis Tänakule kahe sekundiga alla. Eestlase tempo tundub igatahes väga võimas olevat.
Teises splitis on Tänaku edu Neuville'i ees juba 4,8 sekundit - seda vaid kahe ja poole minuti pikkuse sõidu järel!
Tänak tuleb aga veel võimsamalt - edu Ogier' ees 2,7, Neuville'i ees 3,8 sekundit. Hästi!
Ogier on hästi alustanud - esimeses splitis on ta Neuville'ist 1,1 sekundit kiirem. Tänak on samuti rajale läinud.
Neuville ongi rajal!
Esimesena läheb täna rajale MM-sarja üldliider Thierry Neuville, Tänak on järjekorras kolmas.
Alustame täna 20-kilomeetrise Moksi katsega, mis võib tänase kohta ilmselt esimesed jõujooned paika panna.
Tere hommikust, rallisõbrad! Soome ralli reedene päev on peatselt algamas ning on viimane aeg käima panna ka meie otseblogi.
smileycat: Sebi uuendused annavad talle eriti just Soome kiiretel katsetel suure aerodünaamilise eelise (suurenenud surujõud tagaosasse) + sellest tulenevalt ilmselt oluliselt teistsugune seadistus tänu muutnud geomeetriale (amortide teema veel lisaks). Ma pakuks, et seda vahet hakkame nägema kiiretel ja voolavatel katsetel.
Põnevaid uudiseid veel tänasesse õhtusse:https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/omaparane-uuendus-ogier-nurus-m-spordilt-valja-samad-amordid-millega-ta-volkswagenis-soitis?id=83170677
smileycat: Ootan aasta 2003 kordust !!! Kellele saab kolm tilka verd anda, et tehnika koos püsiks ... sets mehes ma ei kahtle! @Otttänak
Harju katse tulemused ja ühtlasi ka ralli üldseis pärast 1. katset:
Neuville tuleb teiseks - 0,7 sekundit kaotust. Tänakule seega katsevõit!
Ogier läheb teiseks - kaotust Tänakule 0,8 sekundit.
Tänakult küsitakse, kas Soome rallil tulevad tema kõige kõvemad konkurendid meeskonna seest. "Nad on soomlased, seega igal juhul. Sel aastal ei saa ma aga nuriseda - mul on täpselt samad tööriistad nagu neil!"
Ja Tänak tulebki võimsalt - väga puhas sõit ja edu Mikkelseni ees on lausa 0,9 sekundit!
Nüüd on aga kord Ott Tänaku käes!
Lappil on katsel üks ärev hetk ja kaotust tuleb 0,8 sekundit. Teine koht sellegipoolest.
Mikkelsen vajutab kõvasti ja vajutab ennast uueks liidriks - 1.50,1 viib ta päris kindlalt esimeseks.
Evans finišis - kaotust liidritele 0,8 sekundit.
Latvala üritab nüüd näidata, mida Toyota suudab - aga kaotab Citroenidele 0,5 sekundiga.
Breen on küll katse alguses pisut kiirem, kuid lõppaeg tuleb tal tiimikaaslase Östbergiga täpselt sama. Kaksikjuhtimine.
Östberg lööb Paddonit 0,8 sekundiga - 1.51,0.
Suninen ei suuda soomlaste edu taastada - kaotust Paddonile tuleb 0,2 sekundit.
Paddon paneb märgi maha - 1.51,8 viib ta hetkeliidriks.
Jääb alla - 2,6 sekundit on kaotust Rovanperäle. Nüüd on stardis aga tõsised tegijad - alustades Hayden Paddoniga, keda Eesti publik nägi äsja Eesti rallil.
Nüüd on lõpuks kord Al-Qassimi käes. Kas mees suudab ka liidriks minna või jääb ta WRC2 masinatele alla?
Kalle Rovanperä läheb WRC2 klassis 1.56,6-ga liidriks.
Enne kõige võimsamaid masinaid tulevad telepildis veel viimased WRC2 autod.
Esimesena läheb WRC masinatest rajale Khalid Al Qassimi.
Nüüd on aga aeg uudist värskendada, sest Delfi TV otsepilt kiiruskatsest on peagi algamas!
Samal ajal on finišis Ken Torn - ajaks 2.08,3. JWRC meestest seni kiireim!
Ott Tänak andis samal ajal WRC All Live'ile usutluse. "Näeme, et kõik meie meeskonnas on väga elevil, see on meie koduetapp ja ootused on kõrgel. Ettevalmistus läks hästi ja osalesime ka Rally Estonial. Oleme teinud kõik võimaliku, nüüd loodame hästi esineda."Uue mootori kohta: "Arendati rohkem pöördemomenti, mitte otseselt toorest jõudu. Natuke parem on sellega sõita, aga suurem eelis peaks välja tulema aeglasematel rallidel, mitte nii väga siin, kus suurem osa on kiireid lõike."Tänavuse Soome ralli uute teede kohta: "Ei saa öelda, et aeglasemad - lihtsalt pisut kitsamad. Aga kõik oli väga kena, kui katseid läbi sõitsime."Rally Estonia kohta: "See oli tõesti vägev. Prioriteet oli muidugi auto meie kodufännide ette tuua, sest on palju fänne, kes ei saa Eestist välja rallisid vaatama reisida. Oli väga tore nädalavahetus ja ka me ise saime suurte kiirustega harjuda."Suurte eestlaste masside kohta: "Loodame näha nii palju fänne kui võimalik. Minul on aga teha oma töö ja loodetavasti teevad ka nemad oma tööd hästi!"
Katse finišisse on jõudnud 18 autot. Poom hoiab praegu kümnendat kohta, aga oma masinaklassi sõitjatest on ta seni olnud kiireim.
Poom ongi värskelt turvaliselt finišisse jõudnud - ajaks 2.12,9. Sellega hakkame siis võrdlema JWRC autode aegu.
Roland Poom sõidab küll sisuliselt JWRC autoga, aga JWRC arvestuses ta ei osale. Loe lähemalt:https://sport.delfi.ee/news/auto/maailm/roland-poomi-ootab-soome-rallil-ees-mm-debuut?id=83151161
Tere õhtust! Soome MM-ralli on peatselt algamas ning esimene kiiruskatse algab kohe-kohe, aga WRC autodeni tuleb veel tunnike oodata. Seniks elame kaasa Roland Poomile ja Ken Tornile, kes tulevad starti JWRC autodega.
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1022415025376579584
Testikatse tulemused:
Testikatse võib lõppenuks lugeda. WRC autod on oma sõidud ära teinud. Kokkuvõttes sai kiireima aja Östberg (Citroen), kellele järgnes meeskonnakaaslane Breen. Tänak sai kirja neljanda aja.
Roland Poom sai testikatse esimesel läbimisel kirja ajaks 2.26.0. RC4 klassis hoiab ta sellega 12. kohta.
Toyota meeskonna jaoks on testikatse lõppenud.https://twitter.com/TGR_WRC/status/1022399061331247109
Ken Torn parandas kolmandal katsel oma aega veelgi ning sai kirja 2.20.8, millega asub Bergkvisti järel teisel kohal RC4 klassis.
Tänak tegi testikatsel oma neljanda ja viimase läbimise. Ajaks tuli 1.56.4, millega oma positsiooni ei paradanud. Eestlane asub neljandal kohal.
Neuville teatab samuti testikatse lõpetamisest.https://twitter.com/thierryneuville/status/1022394445994622976
Hetkeseis testikatsel:https://twitter.com/OfficialWRC/status/1022394221599358977
Latvala jaoks on testikatse lõppenud. Ta asub hetkel kolmandal kohal.https://twitter.com/JariMattiWRC/status/1022391517581860864
Breen on läbinud esimese WRC sõitjana testikatse ka viiendal korral. Heas hoos Breen sõitis oma kiireima aja 1.55.5, millega kaotab 0,7 sekundit Östbergile.
Soome meedia teatel oleks Tänak testikatses peaaegu fotograafid alla ajanud. Tänak sõitis katse ajal kurvis korra valesti ning tegi kiire spinni, et uuesti õiges suunas sõita. Seda tehes oli ta väga lähedal fotograafidele pihta minemises. Keegi siiski viga ei saanud vahejuhtumis.
Ken Torn on testikatse läbinud ka teisel korral. Torn parandab aega lausa 4,5 sekundi jagu. (2.21.1).  RC4-klassis kaotab ta Bergkvistile 0,1 sekundit.
Heas hoos Breen sõidab välja 1.56.00, millega küll aega ei paranda, aga hoiab stabiilset seeriat.
Neljandal läbimisel Ogier ajaks 1.57.4, millega jääb 0,1 sekundi võrra alla oma senisele parimale ajal. Kokkuvõttes on ta hetkel 9.
Pärast esimest läbimist on Ken Torni aeg RC4-klassis kiireim.
https://twitter.com/AMikkelsenRally/status/1022381620018536448
https://twitter.com/HMSGOfficial/status/1022378940655185922
Hayden Paddonile sobis Rally Estonia ettevalmistuseks suurepäraselt.https://twitter.com/HaydenPaddon/status/1022378305415245825
https://twitter.com/kris1862/status/1022377516256964608
Tänak saab kolmandal läbimisel ajaks 1.56.7 ehk oma senist parimat aega ei paranda.
Ken Torn RC4-klassis on testikatse korra läbinud. Ajaks läks kirja 2.25.6, millega jagab oma klassis esimest kohta.
Paddon sõidab kolmandal läbimisel sama aja, mis teisel (1.56.9).
Neljandal läbimisel saab Neuville ajaks 1.56.8, millega asub 6. kohal.
https://twitter.com/rallyparadise/status/1022368838590062592
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1022365269644247040
Hetke seis testikatsel:
Östbergi keskmiseks kiiruseks oli 133,5 km/h!https://twitter.com/rockollector/status/1022363349714132993
Citroeni sõitjad on heas hoos. Östberg sõidab võimsa aja (1.54.8). Talle järgneb meeskonnakaaslane Breen (+0,9).
Tänak käis pärast kahte läbimist rallipargis amorte vahetamas.https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1022362535234686979
Breen tõuseb testikatsel uueks liidriks ajaga 1.55.7!
Teemu Suninen saab kolmandal korral ajaks 1.56.6.
Lappi näitab kiirust.https://twitter.com/LPaanala/status/1022360061371473921
https://twitter.com/ChristianWRC1/status/1022359473392898048
Lappi ja Ogier on ka kolmandal läbimisel aja kirja saanud. Mõlema ajaks 1.57.3.
Järjestus pärast testikatse teist läbimist.
Tänakust keegi teisel läbimisel kiiremat aega pole sõitnud. Breen kaotab napid 0,2 sekundit. Paddon on kolmas (+0,9).
Tänaku kommentaar senise testikatse kohta.https://twitter.com/OttTanak/status/1022355861661003777
Lappi ja Mikkelsen saavad teisel läbimisel kirja ajaks 1.57.7 ja 1.57.8.
Ott Tänak sõidab uue kiireima aja! Tänak saab kirja aja 1.56.00 ning edestab Ogieri 2,7 sekundiga!
Ogier ja Neuville parandavad teisel läbimisel märgatavalt oma aega. Ogier on kiireim ajaga 1.58.7. Neuville teine ajaga 1.58.9.
Testikatse tulemused pärast esimest läbimist:https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1022352599591407616
Vahepeal on aja kirja saanud ka Paddon ja Breen, kes sõitsid välja vastavalt teise (2.00.5) ning kolmanda aja (2.00.6).
Esimesena alistab kahe minuti piiri Östberg, kui ajana läheb kirja 1.59.1.
Soomlased on heas hoos. Kaks kiireimat aega kuuluvad nüüd Latvalale (2.00.9) ja Suninenile (2.01.1).
Siit on näha ka, miks Tänak teistele paari sekundi jagu aega kaotab.https://twitter.com/se_rally/status/1022349311282167809?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1022349311282167809&ref_url=https%3A%2F%2Fsport.err.ee%2F849243%2Fralliblogi-mida-suudab-ott-tanak-soome-ralli-testikatsel
Mikkelsen paneb uue märgi maha - 2.01.2. Vahepeal sai aja kirja ka Elfyn Evans (2.02.2).
Esapekka Lappi sõidab välja uue kiireima aja - 2.01.9.
Tänak sõidab Neuvillest ja Ogierist testikatse esimesel läbimisel veidi aeglasemalt. Aeg on 2.04.6.
Testikatsel on sõitmas nüüd Ott Tänak.https://twitter.com/akikojmlfani/status/1022347799734743042
Sebastien Ogier edestab testikatsel Neuville'i. Ajaks läks kirja 2.02.1.
Neuville testikatsel kihutamas.https://twitter.com/se_rally/status/1022347119775109120
Esimesena sai testikatsel aja kirja Thierry Neuville (2.02.8).
Neli autot on alustanud sõitu rallipargist testikatsele. Esapekka Lappi läks esimesena. Talle järgnevad Neuville, Tänak ja Ogier.https://twitter.com/se_rally/status/1022340330518142976
https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1022343263330725888
Tere hommikust rallisõbrad! Täna kell 8.00 tehakse Soome rallil algust testikatsega. Vesala testikatse pikkuseks on 4,26 kilomeetrit.

ENNE RALLIT:

Soome rallile läheb liidrina Thierry Neuville (Hyunday), kes juhib Sebastien Ogieri (Ford) ees 27 punktiga. Ott Tänak on 77 punktiga kolmandal kohal.

Tänakule järgnevad tema meeskonnakaaslane Esapekka Lappi (70 punkti) ja Hyunday sõitja Dani Sordo (60 punkti).

Eelmisel aastal võidutses Soome MM-rallil Esapekka Lappi.

Soome MM-ralli ajakava:

NELJAPÄEV 26.07.

Vesala (testikatse) (4,26 km) - 08.00

SS1 Harju 1 (2,31 km) - kell 19.00 (otseülekanne Delfi TV-s algab kell 20.00, kui alustavad WRC masinad)

REEDE 27.07.

SS2 Moksi 1 (20,04 km) - kell 08.18
SS3 Urria 1 (12,28 km) - kell 09.21
SS4 Ässämäki 1 (12,33 km) - kell 10.13
SS5 Äänekoski 1 (7,71 km) - kell 11.36

Hoolduspaus

SS6 Oittila (19,34 km) - kell 14.24
SS7 Moksi 2 (20,04 km) - kell 15.27
SS8 Urria 2 (12,28 km) - kell 16.30
SS9 Ässämäki 2 (12,33 km) - kell 17.22
SS10 Äänekoski 2 (7,71 km) - kell 18.45
SS11 Harju 2 (2,31 km) - kell 20.00 (otseülekanne Delfi TV-s)

LAUPÄEV 28.07.

SS12 Päijälä 1 (23,92 km) - kell 08.13
SS13 Pihlajakoski 1 (14,90 km) - kell 09.29
SS14 Kakaristo 1 (23,66 km) - kell 10.38
SS15 Tuohikotanen 1 (8,95 km) - kell 12.13

Hoolduspaus

SS16 Tuohikotanen 2 (8,95 km) - kell 14.55
SS17 Kakaristo 2 (23,66 km) - kell 16.08 (otseülekanne Delfi TV-s)
SS18 Päijälä 2 (23,92 km) - kell 17.36
SS19 Pihlajakoski 2 (14,90 km) - kell 18.54

PÜHAPÄEV 29.07.

SS20 Laukaa 1 (11,74 km) - kell 08.38
SS21 Ruuhimäki 1 (11,12 km) - kell 09.38 (otseülekanne Delfi TV-s)
SS22 Laukaa 2 (11,74 km) - kell 11.01
SS23 Ruuhimäki 2 (punktikatse) (11,12 km) - kell 13.18