Belglased said FIA-lt kiita, Neuville võib tulevikus koduralli siiski saada


Sardiinia ralli 2020
Thierry Neuville tänavu kodusel MM-rallil kihutada ei saanud. Kas tulevikus saab belglane uue võimaluse?Foto: Helena El Mokni, Hyundai Motorsport / Helena El Mokni

Kuigi Belgiasse kavandatud Ypres' WRC ralli jääb koroonaviiruse tõttu ära, suutsid võistluse korraldajad jääda Rahvusvahelisele Autoliidule (FIA) positiivselt silma.

Esmakordselt MM-ralli staatust omanud Ypres' ralli pidi toimuma 20. - 22. novembrini. Möödunud reedel tuli aga ametlik teade, et võistlus jääb Belgiat tabanud ränga koroonalaine tõttu ära.

"Me oleme väga pettunud, eriti arvestades kogu tööd, mida organiseerijad juba teinud olid, aga ohutus ja tervis on prioriteet," kommenteeris portaalile Motorsport FIA rallidirektor Yves Matton. Belglase sõnul suutsid korraldajad aga juba ilma rallita jääda FIA-le positiivselt silma.

"Võistlusele olid tulemas enam kui 100 ekipaaži, seega nende (korraldajate) töö ei ole jäänud märkamata," jätkas Matton. "Nad tõestasid, et Belgias toimuv ralli väärib tulevikus kaalumist, kui planeeritakse WRC-sarja kalendrit."

Mattoniga nõustus ka WRC Promoteri tegevdirektor Jona Siebel. "Ypres' ralli tühistamine oli suur pettumus, aga täname korraldustiimi suurepäraste pingutuste eest, eriti arvestades, et see etapp lisati MM-kalendrisse nii lühikese etteteatamisajaga," lisas Siebel.