Austraalia ralli loodetakse korraldada märkimisväärselt lühendatud trassil


Austraalia ralli loodetakse korraldada märkimisväärselt lühendatud trassil
Foto: DAN PELED, EPA

Austraalia ralli korraldajad kinnitasid võsapõlengute tõttu „märkimisväärselt lühendatud” trassi, kui ralli Coffs Harbouri piirkonnas üldse toimub.

Võsapõlengud on Austraalia Uus-Lõuna-Walesi osariigis möllanud juba päevi ning halvenevad ilmastikutingimused, sealhulgas tugevnev tuul, muudavad korraldajate jaoks võimatuks kiiruskatsete trassile minemise, enne kui rallisõitjad peaksid alustama selle läbisõitu kohaliku aja järgi homme hommikul, vahendab Motorsport.com.

Austraalia rahvuslik ralli ongi juba ära jäetud.

„Austraalia ralli mõtted on koos Uus-Lõuna-Walesi kogukonnaga, eriti inimestega, kes on kaotanud põlengute tõttu Uus-Lõuna-Walesi põhjaosas lähedasi, elatise ja kodud,” ütles ralli pressiesindaja.

„Kennards Hire Rally Australia korraldajad loodavad endiselt FIA ralli maailmameistrivõistluste (WRC) lõppetapiga sel nädalal edasi minna,” öeldakse Austraalia ralli avalduses. „Ralli konsulteerib hädaabiteenistuste, võimude ja kohaliku kogukonnaga areneva tulekahjuolukorra üle piirkonnas, aga loodab pidada WRC hooaja finaali märkimisväärselt lühendatud trassil.”

Uus-Lõuna-Walesis lõõmab üle 60 põlengu, millest osa mõjutab otseselt Austraalia ralli trassi.