Adamo on tuleviku pärast mures: järgmine aasta tuleb WRC-s veelgi kriitilisem


Mehhiko ralli 2020
Andrea Adamo ja Ott TänakFoto: Helena El Mokni, Hyundai Motorsport / Helena El Mokni

Hyundai WRC meeskonna juhi Andrea Adamo hinnangul tuleb järgmiseks hooajaks MM-sarjas kulusid tunduvalt vähendada.

Koroonaviiruse pandeemia on juba praeguseks WRC-s kõvasti kaarte seganud. Argentina, Portugali ja Sardiinia rallid on edasi lükatud, küsimärgid on ka juulis ja augustis kavas olevate Keenia ja Soome MM-etappide kohal. Adamo sõnul sellega koroonaviiruse mõju ei lõppe.

"2021. aasta tuleb veelgi kriitilisem," rääkis Adamo. "Siis on veel raskem saada sarnane eelarve kokku. 2021. aasta reeglid peavad kärpima kulusid."

Tänavusel hooajal oli algselt plaanis 14 MM-etappi. Itaallase sõnul järgmisel aastal sellist programmi püsti panna ei saa. "Ma ei usu, et kõik tiimid on võimelised selliseid summasid maksma. See on fakt. Olen juba rääkinud kolleegidega, kõik oleme sarnases situatsioonis."

"MM-sarjas on kulutused üüratud. Järgmisel aastal pole meil sarnaseid vahendeid. Praeguses olukorras oleme Malcolmiga ühel lainel," viitas Adamo M-Spordi mänedžerile Malcolm Wilsonile.

Hyundai bossi sõnul on praegu parim aeg meeskondadel, WRC promootoritel ja Rahvusvahelisel Autospordiliidul (FIA) reageerida ning teha tarku otsuseid. "Ma ei saa öelda oma töötajatele, et me ei saa rohkem motosporti endale lubada. Peame seda saama, sest sel viisil saame praeguse olukorraga toime tulla."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!