Noorim FIA autoralli meistrivõistluste etapivõitja Oliver Solberg stardib Rally Estonial


Oliver Solberg
Oliver SolbergFoto: Shell Helix Rally Estonia

Noorim FIA autoralli meistrivõistluste etapivõitja Oliver Solberg stardib Shell Helix Rally Estonial.

Oliver Solberg ja Aaron Johnston on vaieldamatult ühed soosikud TOP 3 kohtadele R5 autode klassis Shell Helix Rally Estonial. Nende autoks ametlikul WRC promotsioonirallil, mis sõidetakse 12.-14. juulil Lõuna-Eestis, on Volkswagen Polo GTI R5, millega nad tulid mai lõpus Liepajas sõidetud FIA ERC Euroopa autoralli meisrivõistluste etapivõitjateks.

17-aastane Solberg on noorim FIA autoralli meistrivõistluste etapivõitja. Rally Estonial osaleb ta teist korda, eelmisel aastal tuli esiveoliste autode klassis teisele kohale.

2003. aasta maailmameistri Petter Solbergi poeg Oliver sõidab alates sellest aastast neljaveoliste autodega. Volkswagen Polo GTI R5 autoga osaleb ta Läti meistrivõistlustel, mille etapp on ka Rally Estonia, ja paralleelselt osaleb ta Subaru Imprezaga USA’s North American Rally Cup sarjas. Hetkel on ta Eesti ja Läti meistrivõistluste liider absoluutarvestuses ning USA-s pärast kolme sõidetud etappi teine.

Rally Estonial saab ta oma kiirust võrrelda WRC sarja sõitjatega nagu Teemu Suninen ja Takamoto Katsuta uute Ford Fiesta R5 autodega, ning Eerik Pietarinen ja Nikolay Gryazin Škoda Fabia R5 autodega.

Seotud lood:

Oliver Solberg: “Ootan starti Rally Estonial suure huviga. Eelmisel aastal saime väga hea emotsiooni ja nüüd saame seda kogeda neljaveolise autoga. Konkurents on põnev ja saame ennast võrrelda tippsõitjatega nagu näiteks Teemu Suninen. Olen kindel, et see ralli on meile edasise arengu osas oluline ja ei jõua ära oodata, millal saaks siin startida.”

Urmo Aava, Shell Helix Rally Estonia direktor: “Oliver Solberg on nimi, keda tasub kindlasti jälgida. See, et tema meeskond on valinud oma rallikarjääri alustamiseks Baltikumi, on tugev sõnum väljapoole. Olen tema tegemisi jälginud ja see on olnud muljetavaldav, mida ta juba on saavutanud. Tema startimine Shell Helix Rally Estonial lisab kõvasti kaalu R5 autode klassile.”

Rallipassid on Circle K jaamades üle Eesti ning rallyestonia.ee rallipoes müügil hinnaga 34€.