DELFI VIDEO: Urmo Aava: loodame, et Tänak tuleb Rally Estoniale WRC autoga

 (22)
Ott Tänak
Ott TänakFoto: m-sport.co.uk

Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava rääkis täna pärast tänavuse ralli pressikonverentsi, et korraldajad loodavad Ott Tänakut 19.-20. juulil Otepääl stardis näha nii hea autoga kui võimalik. Kindlasti on suured ka Eesti rallipubliku ootused.

"Eesmärk oleks Tänak nii kiire autoga starti tuua kui vähegi võimalik. Ideaalis WRC-ga. Et tal oleks võimalus maailma tippe edestada ja ralli võita. Oti eest ma kahjuks rääkida ei saa. Vast N-rühma autoga saame ta ikkagi sõitma," ütles Aava Delfile.

Oma osalemist on kinnitanud juba MM-sarjas teist kohta hoidev Jari-Matti Latvala ning tema isa Jari Latvala. Esimene osaleb Otepääl Historic arvestuses 80ndate alguses MM-sarjas kihutanud Group 4 klassi Audi Quattroga, mille rooli keeramine on pikka aega soomlase unistus olnud. Papa Latvala stardib Mitsubishi WRC-ga.

"Seda, miks Jari Latvala endale WRC soetas, peate tema enda käest küsida, aga meile see muidugi sobib," muigas Aava, kes tahaks rallil näha 5-10 WRC masinat.

Videos räägib Aava juuli keskel peetavast Rally Estoniast, järgmise aasta suurtest plaanidest ning tänavuse ürituse säravamatest sõitjatest.