DELFI VIDEO: Karl Kruuda enda ja Gustavi võrdlusest: ma ei tahaks Solbergi vendadest Henning olla

 (5)

Eesti üks paremaid rallisõitjaid Karl Kruuda ise Rally Estonial ei stardi, kuid on Otepääl ametis noorema venna Gustavi mentorina.

Aastaid on räägitud, et 18-aastasel Gustavil on potentsiaali tõusta isegi paremaks rallisõitjaks kui Karl. Mida vanem vend nendest juttudest arvab?

"Kõik on võimalik. Never say never. Ma küll ei tahaks Solbergi vendadest Henning olla, aga kui ma pean kõrvale astuma, siis teen seda. Hetkel ma näen veel ise vaeva, et kõrgemale ja kaugemale astuda," vastas Karl Kruuda.

Vendade Solbergide võrdlusega pidas Kruuda silmas seda, et tänaseks 41-aastane Petter tuli 2003. aastal Sebastien Loebi ees maailmameistriks, samas kui kaks aastat vanemal Henningul etapivõidud sootuks puuduvad. Teisest küljest on Petteri sõidud WRC sarjas suure tõenäosusega juba sõidetud, Henning kihutab MM-radadel veel tänase päevani.

Eelmisel aastal pidi Karl Kruuda Rally Estonia 8. kiiruskatsel radiaatori rikke tõttu katkestama, kuid vennast Gustavist ootab ta võistluse puhtalt läbimist. "Kui ta sõidab hästi ja ilma vigadeta, on ka suure tõenäosusega aeg hea. Kui sul on hea aeg, on sul ka hea koht. Tal on siin päris head võimalused," vaagis Karl.

"Minu roll on olla mentor ja nõunik. Annan nõu, aga lõpuni välja tulemuse eest ei vastuta. Parim töökoht maailmas! Aitan teda otsast lõpuni. Olen ise radadega tutvunud ja vaadanud, mis siin ees ootab ja oma märkmed kirja pannud. Kui tema oma sõiduga nendel päevadel lõpetab, istume koos maha, vaatame legendid üle ja teeme parandused, et kõik oleks nii, nagu olema peab."

Seotud lood:

Kruuda sõnul eksivad need, kes arvavad, et Eesti pilootidel on Rally Estonial kodueelis. "Tegelikult on koduvõistlused alati kõige raskemad. Esiteks hakkad sa võib-olla teede osas üle mõtlema ja pingutama kohtades, kus peaksid võtma rahulikumalt. Kui välismaal sõidad sa puhtalt legendi järgi, siis Eesti koduteed on sul aastatega paremini meelde jäänud. Unustatakse aga ära, et talvel käivad teedest sahad üle ja teed vajuvad mingites kohtades ära," märkis Kruuda.

Kruuda ise istub ralliauto rooli uuesti Soome MM-etapil, kus tema käsutuses on taas DMACK-i Ford Fiesta R5, millega ta Sardiinia rallil WRC2 klassis kolmandaks tuli.

Vaata videost, mida Karl Kruuda vennast Gustavist ja Rally Estoniast veel rääkis!