DELFI RALLY ESTONIAL | Tänak soovis vabaneda teepuhastaja rollist. Korraldajad keeldusid

 (1)
Rally Estonia 2018 teine päev
Rally Estonia 2018 teine päev Foto: Margus Pahv

Rally Estonial avapäeva järel liidrikohta hoidnud Ott Tänak soovis, et korraldajad pööraksid teisel päeval esikümne stardi järjestuse teist pidi, kuid ralli juhendis sellist punkti polnud ning korraldajad keeldusid seda tegemast.

„Lootsime läbirääkimised edukalt lõpule viia, et saaksime ka kellegi teise jäljes sõita. Testimise mõttes olnuks see kasulik, kuid korraldajad polnud sellest huvitatud," rääkis Tänak. „Mis seal ikka, kõik läheb samamoodi edasi nagu eile."

Vaatamata kõige ees sõitmisele, valitseb Tänak rallit kindlalt. Teised WRC piloodid Craig Breen ja Hayden Paddon pole talle ohtlikuks saanud.

Koos kaardilugeja Martin Järveojaga sõitva Tänaku sõnul jäi ralli teiseks päevaks auto juures proovide veel mõnes väikesed detailid, kuid üldine pilt on tema jaoks selge. Auto seadistusi ta teiseks päevaks ei muutnud. „Seadistus peab olema selline, mis töötab igal pool - nii kiiretel, kui aeglastel lõikudel. Praegu tundub auto väga hea," selgitas ta. „Viimastel kiiruskatsetel sõidame samamoodi edasi nagu siiani."

Kuues käik (WRC)