DELFI RALLY ESTONIAL I Torn sai saatuselt suure hoobi, kas ta karjäär jätkub?

 (11)
Ken Torn
Ken TornFoto: Margus Pahv

Rally Estonial saatuselt suurima hoobi saanud mees oli ilmselt Junior WRC klassis osalev Ken Torn. Laupäeva pärastlõunastel kiiruskatsetel, kui käis sekundiheitlus võidu nimel, purunes tal kaks rehvi, kuid varu oli kaasas vaid üks, sestap tuli katkestada.

Torn jätkab pühapäeval superralli süsteemis, kuid palju see päästab... Rootsis sai ta kolmanda koha, võida siin või tule vähemalt poodiumile, oled suures mängus. Paraku...

„Miks mul oli kaasas vaid üks varurehv? Lihtne – nii on auto kergem,” selgitas Torn löödult. „Tegime nii, mis seal ikka kahetseda. Tegelikult ei osanud sellist asja oodata. Ehk pidanuks rohkem infot koguma, sest ka suurtel poistel hakkasid rehvid katki minema. Oleks-poleks. Motosport on juba selline.”

Tornil purunes rehv ka hommikupoolikul ja selle juhtumi võttis ta enda kanda, pärastlõunaseid mitte. „Pärast kiiret kurvi oli sõidujoonel suur kivi, esirattaga sain sellest mööda, tagarattaga mitte,” rääkis ta esimesest rehvipurunemisest. „Siis, pidurduse peal – tees oli auk – läks esirehv. Täielik ebaõnn. Ma ei saa ju võtta kaasa iga katse jaoks varurehvi.”

Kuivõrd suure tagasilöögi katkestamine karjäärile andis?
Torn: „Täna on vara öelda, ent kasuks see kindlasti ei tulnud. Sõidame pühapäeval lõpuni ja siis vaatab, kas jätkame hooaega või mitte.”