VIDEOD: Soome ralli suuremad avariid ja Karl Kruuda napp pääsemine

 (4)
Soome MM-ralli kolmas päev
Foto: Timo Anis

Jyväskylä teed on tuntud kui ühed kiireimad kogu autoralli MM-sarjas. Seal, kus on kiired autod, on kohal ka palju kaameratega pealtvaatajaid, kes salamahti loodavad mõnele avariile peale sattuda, et see Youtube'i üles riputada. Meie valikusse kuuluvad ka paar nappi pääsemist eesotsas puuga kokkupõrget vältida suutnud Karl Kruudaga.

Robert Kubica puhul ei küsita enam, kui mitu avariid ta teinud on, vaid mitu võistlusnädalavahetust ta puhtalt on suutnud läbida. Soome rallil suutis poolakast vormelisõitja taaskord masina kummuli keerata. Kubica õnnetus teise päeva esimesest ehk ralli 5. kiiruskatsest:

Veel üks video 5. katselt, kus suure avarii tegi ka ungarlane Kornel Lukacs:

Mõned tunnid hiljem sai 7. kiiruskatse saatuslikuks poolakale Hubert Ptaszekile. Videos näeb ühtlasi, kuidas ta koos kaardilugejaga pealtvaatajate abiga külili paiskunud autost välja pääses.

Seotud lood:

Üks esimesi katkestajaid oli Soome enda rallimees Jarkko Nikara, kes kaotas oma Ford Fiesta RS WRC üle juhitavuse juba neljapäeval 3. kiiruskatsel.

Õige napilt läks WRC2 klassi võidu saavutanud Karl Kruudal ja Martin Järveojal, kes pääsesid 10. kiiruskatsel puusse sõidust:

Eelviimasel oskas üks pealtvaataja kaamera statiivi otsa kruvida 14. kiiruskatse kurvis, kus samasse kraavi ei põrutanud mitte üks, vaid kaks sõitjat. Ühel läks paremini, teisel kohe väga halvasti.