Venemaa GP - Herlings on tagasi rajal


Venemaa GP - Herlings on tagasi rajal
Jeffrey HerlingsFoto: MXGP - Youthstream

Orljonoki rada Musta mere ääres võõrustab MXGP-d kolmandat korda. Kui eelmise aasta üllatuseks oli Clement Desalle vapustav esitus ja etapivõit, siis sel aastal on meeled erutatud juba enne võistluse algust. Kõik ametlikud allikad kinnitavad valitseva maailmameistri Jeffrey Herlingsi tagasitulekut GP'le.

RedBull KTM Factory tiimi Jeffrey Herlings tegelikult ise küll mainis, et tal pole suuri ootusi eeloleva GP suhtes ning koht 5-10 vahel rahuldaks teda täiesti. Tšempion loodab vormi saada Läti GP ajaks, mis kahtlemata tänu liivasele pinnasele on ka talle sobivam ning sõbralikum. Kohalikud võistlused (Hollandi MV ja Austria/ADAC), kus Jeffrey osales, näitasid, et tõenäoliselt on kiirusega (mentaalse osaga) kõik Herlingsil ok, kuid muus on ta siiski inimene nagu kõik teised. Lihtsalt vormis olles väga hea inimene, sõitmise mõttes.

Eelmise aasta põhjal on oodata päris pinevat kihutamist. Cairoli, Gajser, Febrve, Desalle, Paulin olid kõik väga kiirete aegadega mehed poole sekundi sees. See aasta lisanduvad tahtjate hulka tõenäoliselt kaks Šveits sõitjat: Jeremy Seewer ja Arnaud Tonus.

Venemaal teeb oma 251. GP etapi Tanel Leok. Väga loodame, et Husqvarna tehas soovib seekord testida midagi väga head ja Tanelile sobivat ning seda kahe stardi vältel.
Johnny Blooms Husqvarnal sõitev veteran on väga heas vormis ning näidanud ju see aasta täiesti maagilist kiirust!

Seotud lood:

MXGP top 10
1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 311
2. Tim Gajser (SLO, HON), 301
3. Gautier Paulin (FRA, YAM), 218
4. Clement Desalle (BEL, KAW), 208
5. Arminas Jasikonis (LTU, HUS), 190
6. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 184
7. Arnaud Tonus (SUI, YAM), 162
8. Jeremy Van Horebeek (BEL, HON), 156
9. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 144
10. Julien Lieber (BEL, KAW), 141
...
18. Tanel Leok (EST, HUS) 65

MX2

Prantsusmaa tõi valitseva maailmameistri Jorge Prado näole esimest korda veidi hapu ilme. Tavaliselt peale sõitu laialt naeratava sümpaatse hispaanlase ilmes oli tõsiduse märke ning seda mitte asjata.


Yamahal sõitev belglane (ja muideks kunagise Eesti Sahkar MXGP tiimi endine sõitja) Jago Geerts oli ilmselgelt Pradost kiirem ning üldvõidust jäi puudu vaid niiöelda üks pisike näpukas.
Kas võib oodata sama Venemaal? 2018. a hooaeg tuli Pradol tunnistada Orljonokis Jonassi paremust.


Miski pole võimatu ja noored mehed teevad tihti arengus kiireid hüppeid nagu oleme näinud see hooaeg Mitchell Evansi näitel. Kui Evansist edasi rääkida, siis tema puhul kindlasti on teinud ka tehnika muljetavaldava arengu. Austraallane on oma privaat Hondal startides esirinnas ning see on ülitihedas MX2 klassi konkurentsis väga oluline.
MXGP Venemaa etapi sõitudele saad kaasa elada sel pühapäeval, 9. juunil 14.00 ja 17.00 TVPlay Sports+ kanalil või veebis https://tvplaypremium.ee/live.

MX2 top 10
1. Jorge Prado (ESP, KTM), 297
2. Thomas Kjer Olsen (DEN, HUS), 283
3. Jago Geerts (BEL, YAM), 217
4. Henry Jacobi (GER, KAW), 210
5. Mitchell Evans (AUS, HON), 187
6. Ben Watson (GBR, YAM), 184

7. Tom Vialle (FRA, KTM), 182

8. Davy Pootjes (NED, HUS), 157

9. Adam Sterry (GBR, KAW), 157
10. Bas Vaessen (NED, KTM), 125