USKUMATU: Latvala tegi viimasel publikukatsel avarii!

 (53)
Jari-Matti Latvala üritab autot käima saada
AFP/Scanpix

Poola autoralli etapi võitis soomlane Mikko Hirvonen, kes tõusis nüüd 58 punktiga MM-sarja uueks üldliidriks. Uskumatu tembuga sai viimasel publikukatsel hakkama Jari-Matti Latvala, kes tegi avarii ja katkestas!

Latvala põrutas viimasel 2,5 km pikkusel katsel nii kõvasti
rajapiiretesse, et masinat enam
käima ei saadudki. Soomlane tunnistas hiljem, et see oli tema karjääri
suurim prohmakas. "Olen tohutult pettunud, terve Fordi tiim on
pettunud. See oli mu karjääri suurim eksimus," sõnas soomlane
wrc.com-ile. "Ma ei imesta, kui meeskond mind enam näha ei taha."
Vaata videot:

value="http://www.youtube.com/cv3-yG4yO5w">value="transparent">src="http://www.youtube.com/v/cv3-yG4yO5w"
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="405"
height="338">


KOLMAS PÄEV:

18. kiiruskatse:
Viimasel 2,5 km pikkusel publikukatsel oskas teisel kohal olnud Jari-Matti Latvala nii kõvasti rajapiiretesse kihutada, et masinat enam käima ei saadudki. Enne viimast kiiruskatset Latvala ees vaid 17,8 sekundiga juhtinud Hirvonen tüüris samal ajal rahulikult võitjana finišisse. Tänu Latvala katkestamisele tõusis avapäeval rajalt välja sõitnud Loeb seitsmendaks.

Hirvonenile järgnesid kokkuvõttes Dani Sordo (+1.10,3), Henning Solberg (+2.05,7), Petter Solberg (+2.24,3), Matthew Wilson (+4.17), Krzysztof Holowczyk (+4.33),  Sebastien Loeb (+19.15) ja  Conrad Rautenbach (+19.20).

MM-sarja kokkuvõttes on Hirvonenil 58 ja Loebil 57 punkti.

16. ja 17. kiiruskatse:
16. katse võitis Henning Solberg Sebastien Loebi ees. Üldliider Mikko Hirvonen oli kolmas ja edestas oma lähimat konkurenti Latvalat 7 sekundiga. 17. kiiruskatse kiireim oli MM-üldliider Loeb. Hirvonen suutis taas Latvalast kiirem olla ja juhib enne viimast katset kaasmaalase ees 17,8 sekundiga. Dani Sordi kaotab kolmandana 1.10. Loeb on tõusnud kaheksandaks 19.15 kaotusega.

Seejuures on Citroeni meeskond kahel viimasel katsel käskinud Conrad Rautenbachil ja Jevgeni Novikovil hoo alla lasta, et Loeb pääseks 8. kohale, mis annaks ühe MM-punkti. Kui ralli lõpeb sellise seisuga on Hirvonenil uue liidrina 58 ja Loebil 56 punkti.

Täna on kavas veel üks 2,5 km pikkune kiiruskatse.

14. ja 15. kiiruskatse:
Kolmanda päeva kahel esimesel kiiruskatsel olid võidukad vastavalt Sebastien Ogier ja Henning Solberg. Vahed olid aga väikesed ja üldjärjestuses suuri muudatusi ei toimunud. 15. kiiruskatse järel juhib endiselt Mikko Hirvonen, kes edestab nüüd kaasmaalast Jari-Matti Latvalat 9,4 sekundiga. Dani Sordi kaotab kolmandana juba üle minuti (+1.02) ja Ogier ligi kahe minutiga (+1.52).  Avapäeval rajalt välja sõitnud Sebastien Loebi kaotus on 19.21 ja ta jätkab teises kümnes.

Täna on Poola MM-rallil kavas veel kolm viimast kiiruskatset.

TEINE PÄEV:
13. kiiruskatse:
Avapäeval rajalt välja sõitnud Loeb võitis ka teise päeva viimase kiiruskatse, edestades Hirvoneni 6,2 sekundiga.
Kokkuvõttes on Hirvoneni edumaa Latvala ees 12 sekundit, järgnevad Dani Sordo
(+38,5) ja Sebastien Ogier (+1.59,3). Loeb kaotab 19 minutit ja 19 sekundit ning on teises kümnes.

12. kiiruskatse:
32,7 km pikkuse katse kiireim oli Sebastien Loeb, kes edestas üldliidrit Mikko Hirvoneni 5,9 sekundiga. Soomlane juhib nüüd kokkuvõttes Jari-Matti Latvala ees 10,7 sekundiga. Järgnevad Sordo
(+32,7) ja Sebastien Ogier (+1.54,4). Eile rajalt välja sõitnud Loeb kaotab 19 minutit ja 25 sekundit.

11. kiiruskatse:
Mikko Hirvonen oli kiireim ja kasvatas kokkuvõttes oma edumaa Jari-Matti Latvala ees kümnele sekundile. Järgnevad Sordo
(+26,4) ja Sebastien Ogier (+1.41,1). Eile rajalt välja sõitnud Loeb on
19.31 kaotusega 20. ja tal on väga raske MM-punktidele sõita.

10. kiiruskatse:
30 km pikkuse kiiruskatse võitis Sebastien Loeb, kes edestas Sordot 4,7 sekundiga. Üldliidrina jätkab Mikko Hirvonen, kelle edu Jari-Matti Latvala ees on kahanenud kolmele sekundile. Järgnevad Sordo (+19,5) ja Sebastien Ogier (+1.21,6). Eile rajalt välja sõitnud Loeb on 19.29 kaotusega 20. ja tal on väga raske MM-punktidele sõita.

9. kiiruskatse:
32,75 km pikkuse kiiruskatse kiireim oli Dani Sordo, kes edestas Sebastien Loebi 1,8 sekundiga. Üldliidrina jätkab endiselt Mikko Hirvonen, kes oli selle katsel alles seitsmes, kaotades Sordole 13 sekundiga.
Hirvonenile järgnevad kokkuvõttes Jari-Matti Latvala (+3,9 sekundit), Sordo (+27,7) ja Petter Solberg (+1.24,6). Avapäeval rajalt välja sõitnud Loeb kaotab liidrile 19 minuti ja 42 sekundiga.

8. kiiruskatse:
11,8 km pikkuse 8. kiiruskatse võitis Sebastien Loeb, kes edestas Hirvoneni 0,7 sekundiga. Kokkuvõttes on avapäeval teelt välja sõitnud Loeb ligi 20-minutilise kaotusega alles kolmandas kümnes. Juhib Hirvonen 10,5 sekundiga Jari-Matti Latvala ees. 
Kahele soomlasele järgnevad hispaanlane Daniel Sordo (+40,8) ja norralane  Petter Solberg (+1.22,1).

AVAPÄEV:
Poola MM-ralli avapäeva järel on esikohal Mikko Hirvonen. Viiekordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb kihutas neljandal kiiruskatsel vastu kändu ja lendas teelt välja.

"Sõitsin raja ääres olnud kännu otsa, mida ma ei näinud, sest see oli liiva all. Auto sai korralikult kannatada," kinnitas Loeb wrc.com-ile. Katkestamise hetkel oli Loeb tihedas esikohakonkurentsis soomlase Mikko Hirvoneniga (Ford).

Loeb jätkab homme nn. superalli süsteemiga ja võib hea õnne korral punktikohalegi jõuda, aga Hirvonenil on võimalus esikoha korral MM-i üldliidriks kerkida.

"Alustame homme 20-minutilise kaotusega. Saab väga raske olema punktidele sõita, aga eks paistab," kinnitas Loeb.

Ka eelmisel MM-rallil Kreekas tegi Loeb sõiduvea ja kukerpallitas koos autoga teelt välja.

Avapäeva seitsme kiiruskatse järel on Poolas kaksikjuhtimine Fordidel - Hirvonen edestab Jari-Matti Latvalat 8,9 sekundiga. Kahele soomlasele järgnevad hispaanlane Daniel Sordo (Citroen, +37,0) ja  norralane  Petter Solberg (+1.14,6).