Tänaku endine tiimikaaslane Evans alustab uut hooaega WRC2 sarjas

 (11)
Tänaku endine tiimikaaslane Evans alustab uut hooaega WRC2 sarjas
Elfyn EvansFoto: AFP, Scanpix

Kui detsembri alguses ütles M-Spordi tiimiboss Malcolm Wilson, et üritab Ott Tänaku tänavusele tiimikaaslasele Elfyn Evansile tulevaks aastaks mingi koha leida, siis nüüd on selge, et vähemalt alustuseks hakkab britt sõitma WRC2 sarjas.

Tiimi põhisõitjad on järgmisel hooajal norralane Mads Östberg ja prantslane Eric Camilli, kuid tõenäoliselt teeb ka Evans mõned etapid kaasa.

"Me töötame selle kallal, et saaks Elfyni meie juurde jätta. See võtab ilmselt mõned nädalad aega, kuid me tahame kindlasti näha teda tiimi juures ja enda autos," ütles Wilson kuu alguses ajakirjale Autosport.

"Ma ei saa rääkida, milline tema programm saaks olema, kuid on võimalik, et me vahetame hooaja jooksul tiimis sõitjaid ning ta saab mõnel rallil osaleda. Näiteks aasta teises pooles on neli asfaldirallit ning Elfyn liigub sellel teekattel väga hästi."

Ühtlasi paneb M-Sport tuleval aastal välja ühe Ford Fiesta R5 masina WRC2 sarja, et võrrelda selle kiirust Škoda Fabia R5-ga. Just Ford Fiesta F5 rooli Evans tuleva aasta esimesel rallil Monte Carlos istubki. Kokku asub Monte Carlos võistlustulle 15 WRC2 sarja rallisõitjat.

"Elfyni täpne võistlusprogramm algavaks hooajaks pole veel otsustatud. Nagu olen ka eelnevalt öelnud, siis soovin teda kaasata ja sellepärast on ta meiega ka Monte Carlos," kommenteeris M-Spordi tiimiboss Wilson.