Roland Poomi ootab Soome rallil ees MM-debüüt


Roland Poom.
Roland Poom.Foto: Karli Saul/Scanpix

Juba neljapäeva õhtul antakse Kesk-Soome ülikoolilinnas Jyvaskülas start tänavusele Soome MM-rallile. Läbi ajaloo on just sellel rallil teinud oma MM-debüüdi mitmed nimekad Eesti rallisõitjad eesotsas Markko Märtini, Urmo Aava jpt. Sel aastal on Soome kiiretel teedel oma karjääri esimest MM-ralli starti tegemas Roland Poom. Poomi kõrval võtab Ford Fiesta R2T võistlusautos koha sisse 17 MM-ralli kogemusega Ken Järveoja.

Kuna Poom ja Järveoja võistlevad Soomes CRC meeskonna, mitte M-Sport poolt ettevalmistatud autoga, siis eestlased JWRC arvestuses ei osale, kuid saavad sellegipoolest enda kiirust selles klassis sõitvate võistlejatega võrrelda, sest võistlusmasin on neil JWRC sarjas kasutatavaga identne.

„Tegime pühapäeval Soomes, Lammi kandis testi. Auto seadistasime identseks JWRC autodega, et võrdlusmoment oleks võimalikult täpne. Kõik sujus hästi, sain Soome pinnasest ning katsete iseloomust parema arusaama. Esimese kirjutamise päeva järel võib öelda, et katsed on väga lahedad, samas tehnilised ning vajavad täpsust nii legendi, kui ka sõidu osas. Alustame kindlasti rallit rahulikult, et leida oma tempo ja rütm ning siis võib hakata juba veidi kiirust lisama,“ sõnas Poom enne MM-debüüti.