Portugali MM-ralli korraldajad annavad aru: miks Paddoni väljasõidust tekkinud põlengu järel katset ei katkestatud?

 (2)
Vaata videot juhtunust, Tänak päästab tule käest masinat!
Tänak üritab masinat halvimast päästa
Tänak üritab masinat halvimast päästaFoto: Ekraanitõmmis

Rahvusvaheline autoliit (FIA) algatas organisatsiooni sisesejuurdluse seoses Portugali MM-ralliga, kus uusmeremaalase Hayden Paddoni väljasõit Ponte de Lima kiiruskatsel tekitas väiksema metsapõlengu ja külvas palju segadust.

Kiiruskatset aga koheselt pooleli ei jäetud. Alles siis reageeriti, kui samasse kohta sõitis teelt välja Ott Tänak, kelle sõnul temal võimalikust ohust mingit eelinfot polnud.

FIA ralli direktori Jarmo Mahoneni sõnul on vaja uurimisega selgusele jõuda, mis siis täpselt Paddoni väljasõidu järgselt toimus ja miks käitusid korraldajad nii, nagu nad käitusid, vahendab soomlase sõnu autosport.com.

Portugali ralli korralduskomitee liige Pedro Almeida on avaldanud arvamust, et kiiruskatset polnud vaja Paddoni väljasõidu tõttu koheselt katkestada. "Peab juhtuma üks kahest, et katse pooleli jätta: kas tee on blokeeritud või on kellelegi vaja anda kiirkorras meditsiinilist abi. Kumbagi nimetatud olukorda antud juhul ei eksisteerinud."

Almeida sõnul edastati Paddoni väljasõidu info tiimidele väga kiirelt, sest õnnetus juhtus 100 meetri kaugusel ralliraadio infopunkti asukohast.

Vaata, kuidas Paddoni väljasõit tekitab põlengu ja kuidas Tänak üritab masinat põlema minekust päästa: