Ogier katkestas Saksamaa ralli, Latvala jätkab liidrikohal

 (3)
Ogier katkestas Saksamaa ralli, Latvala jätkab liidrikohal
Sebastien Ogier.Reuters/Scanpix

Autoralli MM-etapil Saksamaal juhib nelja kiiruskatse järel võistlust soomlane Jari-Matti Latvala (Volskwagen), kellest 4,4 sekundiga jääb maha belglane Thierry Neuville (M-Sport Ford).

MM-sarja üldliider Sebastien Ogier sõitis 3. kiiruskatsel teelt välja ja lõhkus oma Volkswagen Polo R'i vasakpoolse esiratta vedrustuse. Prantslane vedas küll auto õnnetuspaigast 18 kilomeetrit edasi finišisse, laskmata oma tiimikaaslasel endast mööduda ning kaotas ajas kaks minutit ja 30 sekundit, kuid järgmist, 22,79 km pikkust katset ta enam lõpuni ei sõitnud. Ogier jättis oma auto seisma 17. kilomeetril.

Volskwagen loodab nüüd Jari-Matti Latvala ralli võidule, kuid sõita on veel kolm pikka päeva ja 12 kiiruskatset. Viimane, 16. kiiruskatse stardib pühapäeval kell 12.36.

Latvala juhib Neuville'i ees 4,4 sekundiga, järgnevad Dani Sordo (+14,2), Mikko Hirvonen (+25,6) ja Mads Östberg (+1.04,8). 

WRC2 klassis on Karl Kruuda nelja kiiruskatse järel kaheksas ehk viimane. Seal juhib poolakas Robert Kubica Walesi rallisõitja Elfyn Evansi ees.