MXGP blogi | MXGP jõuab armsale Lätimaale - 5 eestlast joonel!


Antonio Cairoli ja Tim Gajser.
Antonio Cairoli ja Tim Gajser.Foto: MXGP - Youthstream

Mõneti dramaatiline Venemaa seljataha jäetud, saabub MXGP Kegumsisse, Lätimaale. Meile, eestlastele, on tegu otsekui koduetapiga ning seda mitmes mõttes. Kui pealtvaatajale muudab Läti etapi koduseks lähedus ning alkorallist tuttav teekond, siis meie sõitjatele on see juba lapsepõlvest tuttav koht sportlikus plaanis. Seetõttu on MXGP klassis võistlustules ka 5 eestlast. #7 Tanel Leok (A1M Johnny Blooms Husqvarna), #37 Gert Krestinov (Kawasaki), #132 Karel Kutsar (KTM), #151 Harri Kullas (Honda), #411 Erki Kahro (KTM). Tegu on omamoodi rekordiga, mis väärib natuke pikemat juttu.

Tanel Leoki tegemistega on iga MXGP jälgija juba tuttav. Venemaal ei leidnud Tanel head rütmi ja otsustas kindla peale tervelt tagasi tulla (sedasi tegid seal ka mitmed teised). Kegumsis on tõenäoliselt nauditavate hetkede leidmine kordades lihtsam ning ühele hooaja parimale tulemusele ta kindlasti siin panustab.

Põhiliselt Briti sarjades juba aastaid sõitnud Gert Krestinov on sel aastal leidnud värske hingamise. Seda oli näha nii kevadistel Eestis toimunud võistlustel kui ka Britimaal. Ei tasu unustada, et tegu on kunagise Lommeli MX2 GP etapivõidu ( väga bossilt!) tasku pistnud sõitjaga!

Harri Kullas armastab samuti liivast rada. Ta on sel aastal kiire ja loodetavasti ei sega enam ka Nuia EMV-l saadud vigastus.

Karel Kutsar teeb 450 tsikliga esimest hooaega. Senistel võistlustel on ta olnud pigem rahulik, kuid sedasi teebki iga mõistlik inimene, kes esimest hooaega 450 sadulas on. Kegumsis on ta 250 klassis teinud suurepäraseid esitusi. Jääme põnevil ootama hooaja esimest sädelevat starti noorelt talendilt.

Seotud lood:

Erki Kahro käis end vahepeal täiendamas USA Nationale sõites. Tulemused polnud teab mis kiita, kuid tulles tagasi kodukamarale ning sõites Soome EMV etappe, näitas kell kiiruse paranemist.

Erki on kõva võitleja ja kindlasti on siin oma „kambaga“ asja kallale hüpates tahtmist rohkemgi!

MXGP Kegumsi etapile läheb „red plate“ hoidjana nüüd Tim Gajser, kes võttis selle Venemaal ära Cairolilt. Tagasi rajal olev Herlings näitas Venemaal, et ta on kohe poodiumipretedent ja seda enam on ta seda oma lemmiktüüpi liivasemal pinnasel. Kuid Kegums meeldib absoluutselt pea kõigile top15 sõitjatele! Nii et sellel, alati hästi ettevalmistatud rajal on meid ehk ootamas üks aasta põnevamaid sõite.

MXGP Läti etapi sõitudele saad kaasa elada sel pühapäeval, 16. juunil 14.00 ja 17.00 spordikanalil TVPlay Sports+ või veebis: https://tvplaypremium.ee/live.

MXGP top10

1. Tim Gajser (SLO, HON), 351
2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 338
3. Gautier Paulin (FRA, YAM), 231
4. Jeremy Seewer (SUI, YAM), 220
5. Arminas Jasikonis (LTU, HUS), 212
6. Clement Desalle (BEL, KAW), 208
7. Arnaud Tonus (SUI, YAM), 206
8. Julien Lieber (BEL, KAW), 172
9 . Jeremy Van Horebeek (BEL, HON), 170
10. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), 168

MX2

Selles klassis on huvitav fakt, et valitseja Jorge Prado pole mitte kunagi olnud Kegumsis poodiumil.
Thomas Kjer Olsenil on hea võimalus ennast natukene tiitlikonkurentsi tagasi tuua ( eelmise asta võitja Kegumsis). Kindlasti püüab esimest üldvõitu siin liivaradade spets Jago Geerts. Poodiumile pretendeerijaid on veelgi, kuid eraldi julgeksin märkida 114 Motorsports Honda Mitchell Evansi, FH Kawasaki Henri Jacobi, Husqvarnal sõitva Davy Pootjesi.

Eestit esindab selles klassis Hardi Roosiorg (KTM). Loodetavasti teeb noor Tartumaa mees ühel oma lemmiktüüpi rajal hea tulemuse ja ka tavapärasest erineva hea stardi!

MX2 top10

1. Jorge Prado (ESP, KTM), 347
2. Thomas Kjer Olsen (DEN, HUS), 327
3. Jago Geerts (BEL, YAM), 257
4. Henry Jacobi (GER, KAW), 236
5. Tom Vialle (FRA, KTM), 216
6. Mitchell Evans (AUS, HON), 214
7. Ben Watson (GBR, YAM), 210
8. Adam Sterry (GBR, KAW), 169
9. Davy Pootjes (NED, HUS), 157
10. Michele Cervellin (ITA, YAM), 132