Monte Carlo üllatusmehed: 35-aastane Bouffier ja 34-aastane Meeke

 (6)
Bryan Bouffier, Sebastien Ogier, Kris Meeke
Bryan Bouffier, Sebastien Ogier, Kris MeekeFoto: VALERY HACHE, AFP

2014. aasta ralli MM-sarja avaetapi võitis Monte Carlos prantslane, mullu esmakordselt maailmameistriks kroonitud Sebastien Ogier, kuid rallisõprade meeli köitis ilmselt veelgi enam kahe üle 30-aastase mehe edu.

Prantslased võtsid legendaarsel rallil kaksikvõidu, sest teise koha sai 35-aastane Bryan Bouffier. Fordi roolis istuv Bouffier jõudis esmakordselt oma karjääri jooksul MM-rallil esikolmikusse. Ühtlasi on ta kogunud nüüd rohkem MM-punkte (18) kui eelnevatel aastatel kokku (10). Tõsi, sarnaselt varasematele aastatele ei osale ta ka tänavu kõigil rallidel.

Kolmas oli 34-aastane põhjaiirlane Kris Meeke, kes jõudis samuti esmakordselt poodiumile. Muide, viimati pääses Suurbritannia rallisõitja WRC-s esikolmikusse kümme aastat tagasi. Meeke`i meeskonnakaaslane on Citröenis norralane Mads Östberg.

Märkimisväärne on ka fakt, et 11-aastase vaheaja järel MM-sarja naasnud Hyundai piloodid jäid avaetapil sootuks punktideta - nii Dani Sordo kui Thierry Neuville katkestasid. Tugevamatest katkestasid ka Mikko Hirvonen ja Robert Kubica, kuigi endine vormeliäss näitas avapäeval muljetavaldavat kiirust. Jääb üle vaid loota, et poolakat ei hakka sarnaselt Kimi Räikkönenile tabama ralli MM-sarjas järjestikused katkestamised.

Monte Carlo ralli lõpptulemused:
1. Sebastien Ogier Volksw. 3.55.14,4
2. Bryan Bouffier Ford + 1.18,9
3. Kris Meeke Citroen + 1.54,3
4. Mads Östberg Citroen + 3.53,9
5. Jari-Matti Latvala Volksw. + 6.08,3
6. Elfyn Evans Ford + 8.37,4
7. Andreas Mikkelsen Volksw. +11.42,3
8. Jaroslav Melicharek Ford +21.56,2