Marko Asmeri positiivne koroonaproov seiskas Jaapani tiimis töö

 (12)
MARKO ASMER
Marko Asmer.Foto: Arno Saar, Õhtuleht

Jaapanis Jüri Vipsiga Super Formula vormelisarja testisõitudel käinud endisel võidusõitjal Marko Asmeril diagnoositi Eestis koroonaviirus. Nüüd teatas Vipsi tööandja Team Mugen, et kogu tiim on töö peatanud ja nüüdsest tegeletakse inimeste tervise jälgimisega.

Mugen ei avalikustanud koroonaviirusesse nakatunud inimese nime, kuid Asmer tunnistas pühapäeval Delfile, et ta andis Eestisse saabudes positiivse proovi.

Vipsi mentor ja mänedžer saabus Jaapanist Eestisse neljapäeval, 26. märtsil ning andis perearsti saatekirjaga koroonaproovi reedel. Positiivsest tulemusest sai ta teada laupäeva hommikul.

Asmer on enda positiivsest proovist teavitanud ka Super Formula sarja, mis pidi juba järgmisel nädalal korraldama järgmised kaks testipäeva Suzuka ringrajal. Testisõidud jäävad ära, kuid mitte Asmeri pärast, vaid Japaani valitsuse korralduse tõttu seoses viimastel päevadel Mie prefektuuris kasvanud koroonajuhtumitega.

Nüüd avalikustas ka Team Mugen, et ühe nende sõitja mänedžer andis positiivse koroonaproovi ning nüüd jälgivad nad kõikide tiimiliikmete tervislikku seisundit.

„Tiimi kõik liikmed on lõpetanud võistkonna baasis töö tegemise. Nüüd uurime, kes olid temaga lähedases kontaktis. Seejärel võtame kasutusele vajalikud meetmed,“ teatas Team Mugen.

Praeguse seisga peaks Super Formula hooaeg algama Sugos 19.-21. juunini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!