Ajaloo edukaim rallitiim võtab WRC sarjast vaheaasta

 (13)
Ajaloo edukaim rallitiim võtab WRC sarjast vaheaasta
Foto: AP/SCANPIX

Enim tiitlitega pärjatud Citroeni tehasetiim teatas, et teeb järgmisel aastal autoralli MM-sarjas vaheaasta, et arendada korralikult välja 2017. aasta WRC masin.

Versailles' baseeruv tiim tegi stateegilise otsuse keskenduda 2017. aastast ainult WRC sarjale ning loobuda kereautode sarjast WTCC, vahendab ajakiri Autosport.

Citroeni tehase tegevujuht Linda Jacksoni sõnul motiveerib neid WRC sarjas jätkama üha laienev otseülekannete programm ning uued atraktiivsed etapid väljaspool Euroopat.

"Ralli on paeluv spordiala, mis paneb proovile autode ja sõitjate esituse, usaldusväärsuse ja töökindluse. Seoses otseülekannete ja Hiina etapi kalendrisse lisamisega 2016. aastal on see taas hoogu üles võtmas. 2017. aastal, mil võetakse kasutusele väga atraktiivsed uue põlvkonna autod, oleme sarjaga jälle seotud. Arvestades meie rikkalikku pärandit, pidime me sellele väljakutsele lähenema abitsioonikalt," ütles Jackson.

Autospordi andmetel on Citroeni piloot Mads Östberg siirdumas Citroenist M-Sporti, kus tänavu sõitis Ott Tänak. Malcolm Wilsoni juhitavas tiimis sõitis norralane ka 2011.-2013. aastani.