"Oleme auto kallal pikalt töötanud. Nüüd on aeg nii ennast kui autot teravamaks ajada. Suur tänu korraldajatele suurepärase ralli eest. Kõige konkurentsitihedam ralli, mis mul üldse olnud on!" rääkis Tänak.

Tänaku ja Rovanperä kõrval jõudis kolmandana poodiumile kuuekordne maailmameister Sebastien Ogier, kes kaotas eestlasele 29,0 sekundiga.

Esikolmikule järgnesid Esapekka Lappi (+1.46,8) M-Spordi Fordil ja ajalise karistuse saanud Thierry Neuville (+2.18,6) Hyundail. M-Spordi tipptehnikaga sõitnud Georg Gross (+3.34,7) sai kuuenda koha.

****

1. kiiruskatse: Katsevõidu noppis Tänak, edestades Rovanperät 1,8 sekundiga. Kolmanda koha hõivas Ogier (+2,9). Esikolmikule järgnevad Evans (+3,0), Neuville (+6,5) ja Lappi (+13,7).

Avakatse täispikkuses:

2. kiiruskatse: Tänakule teine katsevõit järjest. Edu Rovanperä ees kasvas 5,9 sekundile. Eesti meistrivõistluste arvestuses juhib Egon Kaur 9,5 sekundiga Georg Linnamäe ja 11,6 sekundiga Georg Grossi ees.

3. kiiruskatse: Tänak võttis juba kolmanda katsevõidu, ehkki sedapuhku napilt. Rovanperät edestas vaid 0,2 sekundiga. Üldarvestuses jääb soomlane liidrist maha 6,1 sekundiga. Rovanperäle järgnevad Evans (+13,3), Ogier (+14,2) ja Neuville (+17,0).

Kolmas katse täispikkuses:

4. kiiruskatse: Tänakule neljas katsevõit. Rovanperä kaotas saarlasele 1,4 sekundit juurde. Üldarvestuses kasvas Tänaku edu 7,5 sekundile. Ogier tõusis kolmandaks (+16,2), Evans on neljas (+18,2) ja Neuville ikka viies (+20,9).

5. kiiruskatse: Tänak võttis viienda katsevõidu järjest ja kasvatas edu Rovanperä ees 10,1 sekundi peale. Karmi avarii tegi aga Evans, kes sõitis Toyota Yaris WRC masina täiesti sodiks. Õnneks jäid mehed ise terveks. Tänakule ja Rovanperäle järgnevad seega Ogier (+20,6), Neuville (+30,8) ja Lappi (+38,0).

6. kiiruskatse: Tänaku katsevõitude seeria lõppes, kui saarlane jäi Rovanperäle 0,6 sekundiga alla. Kolmandal kohal jätkab Ogier (+22,7), neljandal Neuville (+40,9) ja viiendal Lappi (+1.21,7). Belglane oli terve kiiruskatse hädas tehniliste probleemidega ning jäi katse järel veel finišisse pikalt autot putitama. Lõpuks sai Hyundai sõitja ikkagi hoolduspargi poole edasi sõita.

Kuues kiiruskatse täispikkuses:

7. kiiruskatse: Tänak sai kirja päeva kuuenda katsevõidu. Taaskord oli teine Rovanperä, kes kaotas Hyundai sõitjale 1,2 sekundiga. Kiiruskatsel näitas kolmandat aega sedapuhku Neuville (+2,9). Üldarvestuses juhib Tänak enne viimast katset lähima jälitaja Rovanperä ees 10,7 sekundiga.

8. kiiruskatse: Tänakule taas katsevõit. Teise aja sõitis välja Ogier, kes jäi eesltasele alla 2,9 sekundiga. Katse kolmanda tulemuse sai kirja Rovanperä, kaotust eestlasele 3,0.

Pühapäevane võistluskava:

SS1 Autospirit - Ihatsi 1 - 10.56 km (kell 09:01) - Delfi TV otseülekanne

SS2 Võrumaa Autokool - Haanja 1 - 10.47 km (kell 09:45)

Service A 30min 10:28

SS3 Kagu Elekter - Ihatsi 2 - 10.56 km (kell 11:44) - Delfi TV otseülekanne

SS4 Citroen - Haanja 2 - 10.47 km (kell 12:28)

Service B 45min 13:11

SS5 RedGrey - Kündja 1 - 14.56 km (kell 14:44)

SS6 Muna Liisa - Ruusmäe 1 - 15.16 km (kell 15:36) - Delfi TV otseülekanne

Service C 30min 16:21

SS7 Milworks - Kündja 2 - 14.56 km (kell 17:39)

SS8 JM Auto - Ruusmäe 2 (Powerstage) - 15.16 km (kell 18:31) - Delfi TV otseülekanne