Vormelilegend Niki Lauda pääses haiglast välja


Vormelilegend Niki Lauda pääses haiglast välja
Niki LaudaFoto: REUTERS/SCANPIX

Jõulude ajal tõsise gripiga Austrias haigla intensiivravisse sattunud kolmekordne vormel-1 maailmameister Niki Lauda on tänaseks kodusele ravile pääsenud.

Laudale tehti mullu suvel kopsusiirdamine ning ta taastus grippi nakatudes alles operatsioonist. 69-aastane austerlane tundis end halvasti Ibizal puhates, misjärel toimetati ta helikopteriga kodumaa haiglasse.

Austria uudisteagentuuri APA teatel on ta nüüdseks haiglast välja lastud. Lauda kirurgi, professor Walter Klepetko sõnul ei seadnud gripp mehe elu ohtu ning hingamisaparaadi alla ei pandud teda kordagi, vahendas portaal F1i.com.

Mercedese vormel-1 meeskond lootis oma esimeest näha tiimi juures algava hooaja esimel etapil Melbourne'is, kuid Lauda peab nüüd Austraaliasse reisimiseks saama mõistagi arstide loa. Esimene etapp peetakse maakera kuklapoolel 17. märtsil.

Lauda kopsud said kannatada 1976. aasta õnnetuses Saksamaal Nürnurgringil, kui ta avarii järel põlema süttinud autosse kinni jäi. Ta sai eluohtlikke põletushaavu, kuid paranes kiiresti ja naases juba kahe etapi pärast vormelirooli.