Vormelifännid koguvad allkirju ja nõuavad Kimi Räikköneni jätkamist Ferraris

 (17)
Maurizio Arrivabene ja Kimi Räikkönen
Maurizio Arrivabene ja Kimi RäikkönenAFP

Soome vormelisõitja Kimi Räikkönen jääb ilmselt uueks aastaks Ferraris lepinguta, sest peab ruumi tegema noorele Charles Leclercile. Sellise spekulatsiooni järel on kirglikud vormelifännid asunud Räikköneni toetuseks allkirju koguma.

Esimese 15 tunniga on fännid kogunud oma petitsioonile, mis on adresseeritud Ferrari F1 meeskonnale ja selle tegevjuhile Maurizio Arrivabene, juba 12 700 toetusallkirja.

"Asendada Kimi Räikkönen vaid seetõttu, et eelmine president sõlmis põneva lepingu, pole sugugi õigustatud, sest nii Ferrari kui Sebastian Vettel vajavad meeskonna stabiilsuse säilitamiseks Räikköneni," seisab pöördumises. "Räikkönen on Vetteli mitmel korral üle sõitnud, näidates ilmekalt, et on taas tippvormis. Viimane Monza etapp lisab sellele faktile tõendust. Kuna pole olnud veel ühtegi ametlikku kinnitust Kimi lahkumise kohta, loodame, et see ongi vaid kuri kuulujutt, millel pole tõepõhja all."

Seotud lood:

Itaalia ajalehe Corriere dello Sporti teatel sai Räikkönen juba eelmisel nädalavahetusel Monzas teada, et tema teeneid järgmisel aastal Ferrari meeskonnas enam ei vajata. Väidetavalt jõudis endine Ferrari juhatuse esimees Sergio Marchionne enne 25. juulil siitilmast lahkumist sõlmida Monaco piloodi Leclerciga eelkokkuleppe.

Ametlikult pole Ferrari veel 38-aastase Räikköneni tuleviku kohta ühtegi teadet väljastanud.