Vormel ühte on trügimas Indoneesia piloot, kelle sponsor on riik

 (2)
Vormel ühte on trügimas Indoneesia piloot, kelle sponsor on riik
Will Stevens Manor Marussia roolis.Foto: AFP/SCANPIX

Vormel 1 Manori tiimiga on liitumas 23-aastane Indoneeria piloot Rio Haryanto, kes tooks endaga meeskonda kaasa kena kopika.

Nimelt on ajakirjandusse lekkinud dokument, mis paljastab, et Manorid loodavad Haryanto 16-miljonilise kaasavara peale. Suurem osa sellest tuleb Indoneesia riigilt.

Indoneesia noorte- ja spordiministeeriumi pressiesindaja on öelnud, et algav nädal on Hayanto piloodikoha kindlustamisel kriitiline. "Me oleme andnud endast parima. Eks näis, kuidas see lõpeb," sõnas ta.

Haryanto ema Indah Pennywati edastas Jakarta Posti vahendusel valitsusele oma tänusõnad. "Tahame öelda, kui tänulikud me valitsusele oleme. Nad on olnud Rio F1-e jõudmisel väga toetavad. Ootame nüüd Manor Racingult häid uudiseid, mis loodetavasti tulevad järgmisel nädalal," ütles ema.

Manor pole kinnitanud ühtegi oma järgmise aasta sõitjat. Piloodikohtadele kandideerivad veel Alexander Rossi, DTM kereautode sarja tšempion Pascal Wehrlein ja Will Stevens.

Haryanto on viimased neli aastat sõitnud GP2 vormelisarjas, kus ta eelmisel aastal võitis kolm etappi ning lõpetas hooaja kokkuvõttes neljandana.


Kuues käik (WRC)